Hei miten pitäisi toimia jos vuosia piilossa olleet fiilikset nousi uudestaan pintaan vanhempaa työkaveria kohtaan. Molemmilla oma elämä mutta mutta…
Fiksut neuvot tarpeen
13
974
Vastaukset
- Anonyymi
Tähän ei ole yhtä oikeaa vastausta. Ehkä parisuhteessa ollessa kannattaa miettiä tuoko hän ihmisenä sinulle lisää elämääsi vai ei? Voitko olla hänen kanssaan vain kaveri ja pitää tunteet sivussa?
Miten tunteiden käy ei ole ennustettavissa, saatat herätä yksi päivä ne on poissa. - Anonyymi
Mä en kestä enää! Antaudutaan ja ollaan silleen!
- Anonyymi
Anna olla on minun neuvoni.
- Anonyymi
Ei kannata työkaveriin sekaantua on minun neuvoni.
- Anonyymi
Jos ei ole tuleva vaimosi tai miehesi niin älä tee mitään.
- Anonyymi
Lisään vielä että jos toimit kannattaa molempien olla sinkkuja
- Anonyymi
Anna mennä vaan
- Anonyymi
Aloittajalta: juuri tämä ”anna olla” on päällimmäinen tunne…
- Anonyymi
Työkaveriin ja varsinkaan vanhempaan nyt ei muutenkaan kannata...kannattaa siis antaa olla!
- Anonyymi
Miksi sitten kysyt jos se oikeasti on päällimmäinen tunne?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miksi sitten kysyt jos se oikeasti on päällimmäinen tunne?
Vertaistuen vuoksi, tästäkin jo apua kun fiilikset pyörii päässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vertaistuen vuoksi, tästäkin jo apua kun fiilikset pyörii päässä.
Haluat tietää toimitko oikein? Hyvä että olet saannut apua palstalta
- Anonyymi
Helppoa se on pitää tunteet kurissa kun ajatukset ovat yksipuolisia. Vaikka tunnet näin et ole huono ihminen, olet vain ihminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1662587- 1612382
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee552003Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1181987Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."11685"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591394Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu1921282Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää781051Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2131041Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.338969