miksi Tappara on Ilveksen yläpuolella??? Näin se ei voi jatkua!!!
Savolaiset, kysymys
Anonyymi
966
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Miten Tapparan ja Ilveksen sijoitukset liittyvät juuri savolaisiin? Luulisi Kalpan olevan silloin mielessä...
Sinä et olekaan savolainen, niin et voi tietää. Savolaiset kun tietää kaiken, niin tottakai kannattaa kysyä savolaisilta.
Vai niin, no mikäs siinä sitten. Eipä sillä, Tappara Ilveksen (ja Kalpan) edellä on kuitenkin tismalleen oikea järjestys, sanoivat savolaiset mitä hyvänsä :)
Tämä peli loppu nytten heti ja kaikki nostalgisesti ennalleen
Samaa mieltä sun kanssa.
Kai toiset ovat luontaisesti bottomeita, niin ei tarvitse jakaa vuoroja tai kiistellä siitä, kumpi saa olla päällä.
Voihan se olla niin mutta nyt on kyse vakavasta asiasta. Tässä ollaan jo menty kiistely vaiheeseen. Tappara on jo Ilveksen yläpuolella. Nyt on kyse että miksi!
No jos Ilvekseltä koitetaan katkaista päänuppi tapparalla? 🤔
Ei mutta vois Ilves tänä kautena viijä pytyn. Konna prlaa siellä vikaa kauttaan, niin vois saunottaa poikaa. On se sen ansainnut. 😊
kasdveistga ja kukisdtga kuvia nnoniin hyviä yttäkavereita itsellä