Jäetaanko kunnsdsa köyhille ruokaapua. Minulla ei poroja. Hyvin köyhä.
Onko tietoo
24
1182
Vastaukset
- Anonyymi
Kysy kirkolta. Ne jakaa varmaankin.
- Anonyymi
Kaupasta sitä saa
- Anonyymi
jos haluat olla anonyymisti ja hakea apua niin etti muitten ihmisten tartte tietää niin ei onnistu ainakaan kittilässä,siellä siirrettiin ruoka avun jako keskelle kylää että turistitkin näkee keitä siellä käy sillpin paikalisetkin pääsee juoruileen täysillä!!Sama taitaa olla meininki enontekijlläkin.
- Anonyymi
Sillä erotuksella että täällä on köyhiä kaikki.
- Anonyymi
Vai niin. Se vain hyvä homma.
- Anonyymi
Vapaamurareita tarvitaan sitte ku uimahallia aletaan tekemää. Niin muursreille on töitä.
- Anonyymi
Kuuselle mennään nurkan taa
- Anonyymi
Pikkupojat menkää kouluun on siellä koulussa vapaa aikaa?
- Anonyymi
Joro tai sitten ainakin yksi lämmin ateria pitää syödä päivässä tai parissa ja silleen sekä myös paljon muuta mielenkiintoista nähdä miten on auennut överiksi kaikki hyvin jos olisit tulossa käynnille vastaus kysymykseen korona jyllää eikä mitään erikoista ja silleen sekä myös paljon muuta ko lunta odotellaan ja silleen sekä myös paljon muuta mielenkiintoista nähdä miten on auennut överiksi kaikki hyvin jos olisit tulossa käynnille.
- Anonyymi
Totta antakaa koulunpikkupojille tehtäviä, ettei täällä kirjoittele kaikkea sontaa, ei ole enään muuta tehtävää koulussa muuta kuin kännyä näpytellä?
- Anonyymi
Voidaan me sinun tissejä tulla näpytteleen jos noi haluat.
- Anonyymi
Kuulin että ois menny tutustumaan Haltin syysmallistoon. Aikoo kuulemma ostaa kunnon kengät. Saanu poroista hyvin rahhaa niin aikonu vähän tuhlailla.
- Anonyymi
Köyhille ruokaapu väliaikaisesti kesketyksessä, kuulemma lomalla mennyt Haltinsyysmarkkinoille, pakettienjako jatkuu kun paikalla näkkilässä koittakaa kestää. Töplselin varamie lähes tueleva poroisäntä
- Anonyymi
Nyt tapahtuu ikäviä,joku on tosi vakavan asian kanssa kohta tekemisissä.Itse on aiheutettu,nyt on turha itkeä.
- Anonyymi
Ei ole vielä julkista tietoa,Hyvä että mentiin näin järeillä toimilla.Olin tietoinen asiasta jo toukokuussa.Aika pieni piiri tiesi tästä,mutta onneksi pysyi poissa tälläisiltä typeriltä sivuilta.Aika näyttää mitä tulee tapahtumaan.Oikeusvaltio toimii.
- Anonyymi
Todella kova juttu.
- Anonyymi
Kysele vaan jos se on sinun elämäntehtävä,koululaisia on turha sekoittaa kirjoitteluun.Asiat alkavat kuulemma selvitä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kysele vaan jos se on sinun elämäntehtävä,koululaisia on turha sekoittaa kirjoitteluun.Asiat alkavat kuulemma selvitä.
Voi helvetti miten tyhmää porukkaa ei uskoisi, mikä täällä pitää selvitä, oot sie aika apina täällä mitään selvittämistä. Me nukkuun sinne punkkaasi eläkä tule ikinä tänne miesten sekaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi helvetti miten tyhmää porukkaa ei uskoisi, mikä täällä pitää selvitä, oot sie aika apina täällä mitään selvittämistä. Me nukkuun sinne punkkaasi eläkä tule ikinä tänne miesten sekaan.
miesten sekaan.hahaha.Apina asialla.
- Anonyymi
Voi olla mutta voipi olla ettei olekkaan. Ottoa tuota selvää tulostako jorinasta. Piru ties mutta ei sano.
- Anonyymi
Maassa maan tavalla. Mitä kuuluu kelle kuuluu. Yyteriss ravataan jos tavataan. Sillä mulla laavu. Jakaa ruoka. Siinä kaikki.
Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eduskunnan setämiehet eivät häiritse
Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.1485309Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni1753245Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä
https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on123121Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto
Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,882582IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-162150Nainen, kaiken aikaa olin yläpuolella
Ja olen edelleen kaiken yläpuolella. Ja niin on aina oleva. :/1841776- 461709
Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a451633- 731595
Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna
Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:461585