Söin lidlin 900 ml jäätelö törpöllisen jäätelöä, eikä tuntunut missään.
Päässä vähän humisee, ei muuta ja suu meinasi jäätyä.
Söin vajaan litran jäätelöä
6
301
Vastaukset
- Anonyymi
Niissä voi olla metallia.
- Anonyymi
Vatsa alkoi pitämään erikoista mörinää, miten saan nukuttua, kun vatsa burbuttaa.
Ei ole metallia, juustoissa on metallia.
Leikkasin juustoa juustoleikurilla ja takkuili, niin siellä oli nitojan niitti.Ethän nyt vaan narraa? Juustossa nitojan niitti. No, voihan se olla toisaalta tottakin, kun aikoinaan koulussa perunoista löytyi joskus kaikenlaista, kerran hämähäkki vai oliko kärpänen (sanottiin tällaisia perunoita kinderyllätysmuniksi).
Kannattaa varoa jäisiä tai tosi kylmiä tuotteita syödessä ettei suu jäädy umpeen =D
- Anonyymi
Lidlin jätskit ovat sokerisempia kuin muut. Niinkuin olisi sokerin lisäksi myös keinomakeutusainetta. Mutta jos maistuu niin siitä vain herkuttelemaan, ei litran verran mikään mahdoton määrä ole.
- Anonyymi
Maaa aattelin syödä seuraavaks 2 litraa jäätelöä yhdellä istumalla.
Sen huomasin, että helpompi syödä reunoilla olevaa jäätelöä, kun se oli sulanutta ja pehmeämpää.
Keskellä oli jäisempi klöntti jäätelöä, jota syödessä leuka ja hampaan kylmeni, että hampaita alkoi vihlomaan ja leukalihakset jäykistyi kylmästä.
Sylissä kun pitää jäätelöastiaa, niin sulaa, mut housut siinä kastuu, kun vesi valuu jäätelökipon reunoja.
Täytyy testata SIA jäätelöitä, niitä 0,5 litran paketteja, niin voi valita eri makuja, kuin yhden litran samaa makua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä1211296Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa373823Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1092989Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie1042331Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?
Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin701986Vastuun ottaminen omasta hyvinvoinnista
Olen huomannut tuttavapiirissäni ihmisiä, joilla on mt-diagnooseja. Sen sijaan, että millekään asialle yritettäisiin teh1941731Sofia Virralle täydet 12 pistettä!
Kun ei jäänyt mukaan vähemmistöjen sortamista epäsuorasti tukevaan joukkueeseen. Urheilijoiden pitäisi olla esikuvia.298979Miksi Hotelli Kainuuta dissataan?
Ihmetyttää tämä jatkuva yhden yrityksen arvosteleminen. Ikäänkuin mikään ei olisi hyvin. Kuitenkin yritys työllistää, ta17760Toisten elämän moralisointi
Eikö kukin voisi keskittyä lähinnä omaan elämäänsä? Jos jollakulla muulla on tunteita, ajatuksia, tai tekoja oman suhte143705- 53679