Remonttijätteet metsässä

Anonyymi-ap

Kävin lenkillä tuolla Toramon suunnalla, en mennyt aivan ampumaurheilukeskukselle saakka vaan käännyin sille ekalle hiekkatielle mikä johtaa vesilaitoksen aidalle. Kyllä hämmästys oli suuri ja jopa suututti, kun joku oli heivannut jätteet metsään. Remontin purkujätettä, lattialaminaattia, kaapin raatoja, nukkekodin jäänteet ja päällimmäisnä kellotti musta matkalaukku. Avasin laukun jospa sieltä löytyisi nimi tai muu johtolanka. Sitä roinaa oli aika paljon. Löytyi vihje ja olen ilmoittanut asian poliisille. Tutkinta kuuluu heille ja sanktioita aivan varmasti tulossa.

Mikä saa ihmisrievun toimimaan noin holtittomasti???? Järjetöntä! Sitä kamaa oli sen verran runsaasti, että on tarvinnut joko peräkärryn tai pakun. Kun roina oli kerran kyytiin lastattu, niin miksi piti heivata metsään, kun sillä autolla olisi voinut ajaa Residuumin kierrätyspuistoonkin.

Toivottavasti syyllinen käy hakemassa jätekuormansa pois. Laitan tämän vielä Rovaniemi lehteen ja Lapin Kansaan, jotta ihmiset näkee, että on niitä tolloja vielä.

14

108

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein toimittu.Tuo välinpitämättömyys on tuomittavaa todellakin.

      • Anonyymi

        Kehoitus hakemaan jätteet pois ja kova sakko, oppii mihin ne röhnät pitää oikeasti viedä.


    • Anonyymi

      Onpaan isot puhheet poijilla.

      • Anonyymi

        Sitähän sanotaa, kun järki ei riitä otetaan nyrkit (tai aseet) esille. Niin totta!


    • Anonyymi

      Henkisesti heikosti kasvaneet,niitä riittää,noita höpöhöpömiehiä.

    • Anonyymi

      Minäkin havaitsin tuon jätekasan ja mietin, että mitähän tuon roinan jättäjän päässä on liikkunut tuon tehdessään, kun eihän ne edes maadu koskaan. Nähtäväksi jää miten asia etenee.

    • Anonyymi

      Jatkan :Totuus on että me täällä asuvat ollaan pahimpia luonnon sotkijoita,oltu jo 70-luvulta lähtien,ellei jo ennemmin..Ihan ku se ei koskis meitä yhtään,saadaan jättää roskia metsiin koska asutaan täällä.Naurettavaa ajattelua.Ja sitte kamala huuto jos Kiinalainen käy korvessa paskalla...

    • Anonyymi

      Sinivuokkoja nähty roinaksan lähistöllä.

    • Anonyymi

      Toivon roskien omistajan jäävän kiinni.

      • Anonyymi

        Kyllä jää, sieltä löytyi vahva vinkki ja tämä peräkylä niin pieni, että aina joku tietää ja kertoo tietonsa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä jää, sieltä löytyi vahva vinkki ja tämä peräkylä niin pieni, että aina joku tietää ja kertoo tietonsa!

        vasikat kuolee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vasikat kuolee

        Taitaa on mafia hemmo tämä uhkailija??Saattaa olla myös lapsena hyväksikäytetty tai muutoin kaltoin kohdeltu?


    • Anonyymi

      lenkkeilijä on raiskaaja toramon sunnalla.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Puukotus Kajaanissa

      Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu
      Kajaani
      49
      1155
    2. Taas henkirikos

      Kuka lienee nyt asialla.
      Ilomantsi
      16
      815
    3. Mitä söpö

      Mies mietit?
      Ikävä
      63
      725
    4. 68
      722
    5. Miten uskallan sua nähdä

      Kun vaikutat suuttuneelta :(
      Ikävä
      47
      694
    6. Nainen, tässä olen kahden vaiheilla

      Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa
      Ikävä
      69
      678
    7. Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.

      Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.
      Ikävä
      131
      615
    8. Suloinen ja herkkä

      Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.
      Rakkaus ja rakastaminen
      31
      585
    9. Humalassa autolla ajo.

      Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.
      Suomussalmi
      9
      530
    10. Minä muistan

      Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol
      Ikävä
      45
      508
    11. Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."

      Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      490
    12. Hurja pako Kuhmossa

      19 vuotias kaahasi humalassa jalkakäytävälle tänään. Kuka mitä häh.
      Kuhmo
      4
      472
    13. Hyvää yötä hurmuri

      Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä
      Ikävä
      24
      463
    14. Jäljitelmä Birginit

      Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      459
    15. Pitäisikö seksille asettaa huvivero?

      (ja jos hankkisi todistuksen sen harrastamisesta velvollisuudesta tai lisääntymistarkoituksessa, saisi siitä vapautuksen
      Sinkut
      113
      434
    16. Olet pelottava ilme vakavana

      Sitä alkaa ajatella äkkiä kaikenlaista. Synkkiäkin juttuja. Kai tässä oma mielikuvitus kun laukkaa. 🤔😳
      Ikävä
      26
      417
    17. Mä voisin rakastua noihin tähti silmiin

      Katseesi on niin lumoava nainen💚.
      Ikävä
      13
      410
    18. Kaduttaako kun jätit vastaamatta

      Vai oliko tarkoitus satuttaa?
      Ikävä
      33
      398
    19. Jos tullaan toisiamme vastaan, niin

      pitäiskö pysähtyä ja onnitella?
      Ikävä
      35
      389
    20. Kaikki pilattu

      Paluuta normaaliin ei ole. Kiitos ja hyvästi.
      Ikävä
      30
      385
    Aihe