Remonttijätteet metsässä

Anonyymi-ap

Kävin lenkillä tuolla Toramon suunnalla, en mennyt aivan ampumaurheilukeskukselle saakka vaan käännyin sille ekalle hiekkatielle mikä johtaa vesilaitoksen aidalle. Kyllä hämmästys oli suuri ja jopa suututti, kun joku oli heivannut jätteet metsään. Remontin purkujätettä, lattialaminaattia, kaapin raatoja, nukkekodin jäänteet ja päällimmäisnä kellotti musta matkalaukku. Avasin laukun jospa sieltä löytyisi nimi tai muu johtolanka. Sitä roinaa oli aika paljon. Löytyi vihje ja olen ilmoittanut asian poliisille. Tutkinta kuuluu heille ja sanktioita aivan varmasti tulossa.

Mikä saa ihmisrievun toimimaan noin holtittomasti???? Järjetöntä! Sitä kamaa oli sen verran runsaasti, että on tarvinnut joko peräkärryn tai pakun. Kun roina oli kerran kyytiin lastattu, niin miksi piti heivata metsään, kun sillä autolla olisi voinut ajaa Residuumin kierrätyspuistoonkin.

Toivottavasti syyllinen käy hakemassa jätekuormansa pois. Laitan tämän vielä Rovaniemi lehteen ja Lapin Kansaan, jotta ihmiset näkee, että on niitä tolloja vielä.

14

107

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein toimittu.Tuo välinpitämättömyys on tuomittavaa todellakin.

      • Anonyymi

        Kehoitus hakemaan jätteet pois ja kova sakko, oppii mihin ne röhnät pitää oikeasti viedä.


    • Anonyymi

      Onpaan isot puhheet poijilla.

      • Anonyymi

        Sitähän sanotaa, kun järki ei riitä otetaan nyrkit (tai aseet) esille. Niin totta!


    • Anonyymi

      Henkisesti heikosti kasvaneet,niitä riittää,noita höpöhöpömiehiä.

    • Anonyymi

      Minäkin havaitsin tuon jätekasan ja mietin, että mitähän tuon roinan jättäjän päässä on liikkunut tuon tehdessään, kun eihän ne edes maadu koskaan. Nähtäväksi jää miten asia etenee.

    • Anonyymi

      Jatkan :Totuus on että me täällä asuvat ollaan pahimpia luonnon sotkijoita,oltu jo 70-luvulta lähtien,ellei jo ennemmin..Ihan ku se ei koskis meitä yhtään,saadaan jättää roskia metsiin koska asutaan täällä.Naurettavaa ajattelua.Ja sitte kamala huuto jos Kiinalainen käy korvessa paskalla...

    • Anonyymi

      Sinivuokkoja nähty roinaksan lähistöllä.

    • Anonyymi

      Toivon roskien omistajan jäävän kiinni.

      • Anonyymi

        Kyllä jää, sieltä löytyi vahva vinkki ja tämä peräkylä niin pieni, että aina joku tietää ja kertoo tietonsa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä jää, sieltä löytyi vahva vinkki ja tämä peräkylä niin pieni, että aina joku tietää ja kertoo tietonsa!

        vasikat kuolee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vasikat kuolee

        Taitaa on mafia hemmo tämä uhkailija??Saattaa olla myös lapsena hyväksikäytetty tai muutoin kaltoin kohdeltu?


    • Anonyymi

      lenkkeilijä on raiskaaja toramon sunnalla.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      166
      1401
    2. Mikä oli suurin

      Ongelma välillämme?
      Ikävä
      115
      1058
    3. Tämä meidän välinen tilanne

      Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen
      Ikävä
      37
      855
    4. Mitä Kärnässä tapahtui?

      Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.
      Lappajärvi
      13
      823
    5. Rakastamisesi tarkoitus

      Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki
      Ikävä
      54
      745
    6. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      54
      723
    7. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      70
      718
    8. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      33
      664
    9. Kohtalo antoi

      sinulle vielä mahdollisuuden valita oikein. Et siihen tarttunut.
      Ikävä
      69
      656
    10. Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä

      Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle
      Ikävä
      24
      653
    Aihe