Remonttijätteet metsässä

Anonyymi-ap

Kävin lenkillä tuolla Toramon suunnalla, en mennyt aivan ampumaurheilukeskukselle saakka vaan käännyin sille ekalle hiekkatielle mikä johtaa vesilaitoksen aidalle. Kyllä hämmästys oli suuri ja jopa suututti, kun joku oli heivannut jätteet metsään. Remontin purkujätettä, lattialaminaattia, kaapin raatoja, nukkekodin jäänteet ja päällimmäisnä kellotti musta matkalaukku. Avasin laukun jospa sieltä löytyisi nimi tai muu johtolanka. Sitä roinaa oli aika paljon. Löytyi vihje ja olen ilmoittanut asian poliisille. Tutkinta kuuluu heille ja sanktioita aivan varmasti tulossa.

Mikä saa ihmisrievun toimimaan noin holtittomasti???? Järjetöntä! Sitä kamaa oli sen verran runsaasti, että on tarvinnut joko peräkärryn tai pakun. Kun roina oli kerran kyytiin lastattu, niin miksi piti heivata metsään, kun sillä autolla olisi voinut ajaa Residuumin kierrätyspuistoonkin.

Toivottavasti syyllinen käy hakemassa jätekuormansa pois. Laitan tämän vielä Rovaniemi lehteen ja Lapin Kansaan, jotta ihmiset näkee, että on niitä tolloja vielä.

14

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oikein toimittu.Tuo välinpitämättömyys on tuomittavaa todellakin.

      • Anonyymi

        Kehoitus hakemaan jätteet pois ja kova sakko, oppii mihin ne röhnät pitää oikeasti viedä.


    • Anonyymi

      Onpaan isot puhheet poijilla.

      • Anonyymi

        Sitähän sanotaa, kun järki ei riitä otetaan nyrkit (tai aseet) esille. Niin totta!


    • Anonyymi

      Henkisesti heikosti kasvaneet,niitä riittää,noita höpöhöpömiehiä.

    • Anonyymi

      Minäkin havaitsin tuon jätekasan ja mietin, että mitähän tuon roinan jättäjän päässä on liikkunut tuon tehdessään, kun eihän ne edes maadu koskaan. Nähtäväksi jää miten asia etenee.

    • Anonyymi

      Jatkan :Totuus on että me täällä asuvat ollaan pahimpia luonnon sotkijoita,oltu jo 70-luvulta lähtien,ellei jo ennemmin..Ihan ku se ei koskis meitä yhtään,saadaan jättää roskia metsiin koska asutaan täällä.Naurettavaa ajattelua.Ja sitte kamala huuto jos Kiinalainen käy korvessa paskalla...

    • Anonyymi

      Sinivuokkoja nähty roinaksan lähistöllä.

    • Anonyymi

      Toivon roskien omistajan jäävän kiinni.

      • Anonyymi

        Kyllä jää, sieltä löytyi vahva vinkki ja tämä peräkylä niin pieni, että aina joku tietää ja kertoo tietonsa!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä jää, sieltä löytyi vahva vinkki ja tämä peräkylä niin pieni, että aina joku tietää ja kertoo tietonsa!

        vasikat kuolee


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        vasikat kuolee

        Taitaa on mafia hemmo tämä uhkailija??Saattaa olla myös lapsena hyväksikäytetty tai muutoin kaltoin kohdeltu?


    • Anonyymi

      lenkkeilijä on raiskaaja toramon sunnalla.

    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka tai ketkä tappo eilen?

      Kenet ja miksi?
      Varkaus
      35
      1886
    2. Arvostele kaivattusi

      ulkonäköä, asteikolla 1-10. Perustelut myös 🧢
      Ikävä
      50
      828
    3. Mitä teet mies?

      Oletko jonkun naisen kanssa? 😞
      Ikävä
      82
      819
    4. Kuka varasti Sisun rahat

      Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!
      Sysmä
      7
      681
    5. Miten sulla on niin kaunis

      Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t
      Ikävä
      35
      671
    6. Taas on Festarit ohi ja saatu toisten muijia kylläseksi asti

      2 päivää täyttä jytinää ja rytkettä kyllä kelpaa vielä Kaupunkin tukemana.
      Parkano
      15
      619
    7. Ajattelen sinua

      vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu
      Ikävä
      27
      590
    8. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      59
      502
    9. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      43
      454
    10. Porukkaa ku pipoa

      Olipas iloinen yllätys kun kiertelin ja kaartekin autolla koko päivän pitkin ähtäriä joka paikassa väkeä, leirintäalueel
      Ähtäri
      28
      449
    Aihe