Sähkönhintojen ryöstöksi muuttumisesta, voitte "kiittää", Suomea Usan sotarikosliittoon, vastoin Suomen kansan enemmistön tahtoa ja kantaa, vastoin kansan- ja sananvaltaa, aitoa oikeusvaltio-periaatetta ja demokratiaa, painostaneita ja ylitse perustuslain vieneitä, äärioikeistoekstremisti korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoita, erityisesti PetosKokPersRkpVihrSdpKejne:tä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17525370/mika-sahkoyhtio-on-gnp-energy-finland-oy
Köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpidellyt, eivät pysty "kilpailuttamaan sähköä" ja mitä hyötyä sellaisesta kilpailuttamisesta on, joka ei aidosti vaikuta hintoihin, kaikki sanellaan, mitään aidon kilpailuttamisen mahdollisuutta, ei nykytilanteessa, ole olemassakaan. Siihen kun lisätään orjuuseläkkeet, eli puuttuva oikeusturva, on kansanmurha meneillään Suomessa, mitä tuota kaunistelemaan, olisi aika jo uutisoidakin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
Tehyn perintörikkaiden johto, sössi pakkolait, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpidellyille, pystyä nokkaa näyttäessään, eli hoitajat saavat nyt sitä, mistä eivät ihmiskaupan orjiksi pahoinpideltyjen kohdalla, ymmärtäneet valittaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17566328/jos-tehy-olisi-vaatinut-ihmiskaupan-lopettamista-pakkolait-olisivat-kaatuneet
Usan sotarikosliitto / Norjan pörssimonopolit sähkönhinnoilla ryöstämässä
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
MERIT ORDER SYSTEM nostaa hinnat.
Kysyntää täytetään halvimmista alkaen mutta kalleimman tarvittavan hinta jää kaiken sähkön hinnaksi.
Espanja torjui tämän säätämällä kaasulle hintakaton 40 E/MWh- Anonyymi
Kaikki on nykyään tuhottu globalistien toimesta ja muutettu rahastukseksi. Sentään jotkut maat pitävät puoliaan.
- Anonyymi
Aloittaja-spämmärin ylipitkä saarna taas täynnä linkkejä aikaisempii kitkeriin vuodatuksiin.
Harmi että sallitaan viisituhatta merkkiä.- Anonyymi
Aloittajaspämmärin käsityskyky ei riitä merit-order-system'in ymmärtämiseen
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aloittajaspämmärin käsityskyky ei riitä merit-order-system'in ymmärtämiseen
Käsityskyky riittää ESTEETTÖMYYDEN käsitteen ymmärtämiseen, toisin kuin populistiporvari-äärioikeistoekstremisteillä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17447263/omiin-kirjoituksiin--palstalle-linkittamiseen-on-esteettomyys-syyt
Äärioikeiston fasistien tavoittelemassa, jäätävässä poliisivaltiossa, sananvapauksia estetään kaikilta muilta, paitsi pörssirikollisilta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16363501/packalen-trollaa-quottekoalyquot-veropakolaisfirmallaan-pelkaa-yritystukiensa-puolesta#comment-102113696
- Anonyymi
Onneksi ukrainanvenäläisten palauttaminen, "voitolla olevaan" kotimaahansa, voidaan välittömästi aloittaa.
- Anonyymi
https://www.wionews.com/photos/in-pics-anti-monarchy-protests-in-britain-citizens-say-not-my-king-ask-who-elected-him-517125#very-worrying-517116
Pörssirikollisten äärioikeisto, ei kestä nähdä ja kuulla totuutta.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746374MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415448Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.624289NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun764169Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673911Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.801287- 3281125
- 601080
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32900Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62831