Hirviövanhemmat

Anonyymi-ap

Kuinka moni kuvittelee että saa lapsien saamisella kaiken anteeksi ja surut unohdettua Lapissa olemme tottuneet siihen että myös lasten kiusaaminen ja testaaminen saa surutta jatkua vanhempien virheiden takia. Minusta tämä on oikein kun aina sama stoori vanhmpi/vanhemmat olivat täysiä hirviöitä ennen lasta ja lasten jälkeen kaikista pahimpia jeesustelijoita ja enkeleitä. T rotanmyrkky kunniaan

9

1065

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tosi on. Monta kertaa joitakin lapsia ja myös aikuisia kiusataan sen vuoksi, että kiusaajien vanhemmat ja lähiympäristö arvostelevat äänekkäästi kiusattujen lasten vanhempia, näiden tapaa eläää ja sitä, miten ja millä tavalla nämä tulevat toimeen elämässään.
      Se, ikään kuin, kiusaajien, lasten ja aikuistenkin mielestä oikeuttaa kiusaamiseen ja ylenkatseeseen. On olemassa hyvin monia syitä kiusaamiseen.
      On olemassa myös näkemys, että yhteisö tarvitsee aina uhrin, jota nokkia loputtomiin, pönkittääkseen omaa hyvää, mutta jostakin syystä heikkoa minäänsä.
      Näin ehkä pönkitetään ja yritetään tuoda esiin omaa hyvää elämäntapaa ja oikeanlaista arjen pyörittämistä.
      Ja myös varallisuus, poliittinen kanta ja jopa ihmisen pukeutuminen ja koko ulkomuoto aiheuttavat kiusaamista.
      Kaikkia ei hyväksytä: Kaikilla ei ole työpaikkaa. Kaikilla ei ole rahaa. Kaikki ihmiset eivät ole saman näköisiä ja kokoisia. Kaikki eivät pukeudu määrätyllä tavalla. Jotkut uskaltavat poiketa tavanomaisesta laumakäyttäytymisestä.
      Kaikki eivät alituiseen voi nousta koneeseen ja matkustaa ulkomaille.
      Ja monet polkevat toisia lokaan armotta oman etunsa saavuttamiseksi ja pitämiseksi kunniassa.

    • Anonyymi

      Täällä on ja lapissa yleensä paljon näitä tekopyhiä kaappi kommunisteja.Varmaan omassa sairaassa mielessään hyväksyvät tälläkin hetkellä venäjän toimet

      • Anonyymi

        Liittyykö tämä keskusteluaihe jotenkin venäjän toimiin ja konfliktiin? Oletko nukkunut viime yönä huonosti ja nähnyt pahoja, syyttäviä unia?


    • Anonyymi

      Tiedän monia tapauksia joissa hoidettava osapuoli ollut erittäinkin varakas, mutta kuoleman jälkeen omaisuus kadonnut kuin tuhka tuuleen.

      • Anonyymi

        Kertoisitko hieman tarkemmin tapauksista.


    • Anonyymi

      Liittyykö Hanhivaaran loppumaton etsintäpähkäily ylitorniolaisiin ongelmavanhempiin?

      • Anonyymi

        Eipä taida Hanhivaara-tapaus eritysesti liikahdella ylitorniolaisten ongelmakirjoittajien aloitteista.
        Ylitorniolla on monta tasavahvaa, aloittellista kirjoittajaa.
        Monia kuiskailijoita aktivoitunut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä taida Hanhivaara-tapaus eritysesti liikahdella ylitorniolaisten ongelmakirjoittajien aloitteista.
        Ylitorniolla on monta tasavahvaa, aloittellista kirjoittajaa.
        Monia kuiskailijoita aktivoitunut.

        Sinäkö luulet olevasi kirjoittajien suuri arvostelija?
        Kerro, mistä hyvästä luulet olevasi jo se kokenut räksyttäjä ja ainoa kirjallisuuden asiantuntija.
        Kaikki ilmaisut ovat mielestäni tervetulleita, oma on valinta mitä kirjoittaa ja mitä yrittää muille sanoa.
        Koiraa ei ole karvoihin katsominen
        Tiedätkö sen:
        Totuus kestää huonosti päivänvaloa.
        Totuus ei kuitenkaan pala tulessakaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinäkö luulet olevasi kirjoittajien suuri arvostelija?
        Kerro, mistä hyvästä luulet olevasi jo se kokenut räksyttäjä ja ainoa kirjallisuuden asiantuntija.
        Kaikki ilmaisut ovat mielestäni tervetulleita, oma on valinta mitä kirjoittaa ja mitä yrittää muille sanoa.
        Koiraa ei ole karvoihin katsominen
        Tiedätkö sen:
        Totuus kestää huonosti päivänvaloa.
        Totuus ei kuitenkaan pala tulessakaan.

        Päivänvalon kestävyys lienee ongelma.
        Ihmetystä herättää se että Hanhivaara on kadonnut jo vähän vuosituhannen vaihteen jälkeen.
        Ja kuitenkin Hanhivaaran katoaminen nousee säännöllisesti pinnalle keskustelun aiheeksi.
        Vähän vertauskelpoinen vuonna 2006 surmansa saaneen Jukka S. Lahden vaimon syyllistämiskampanjoiden pinnalle nousun kanssa. Vaikka Lapissa tuota Anneliress


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      5
      1234
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      166
      1158
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1025
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      987
    5. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      869
    6. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      70
      862
    7. 129
      857
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      63
      754
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      44
      754
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      394
      742
    Aihe