Hirviövanhemmat

Anonyymi-ap

Kuinka moni kuvittelee että saa lapsien saamisella kaiken anteeksi ja surut unohdettua Lapissa olemme tottuneet siihen että myös lasten kiusaaminen ja testaaminen saa surutta jatkua vanhempien virheiden takia. Minusta tämä on oikein kun aina sama stoori vanhmpi/vanhemmat olivat täysiä hirviöitä ennen lasta ja lasten jälkeen kaikista pahimpia jeesustelijoita ja enkeleitä. T rotanmyrkky kunniaan

9

1071

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tosi on. Monta kertaa joitakin lapsia ja myös aikuisia kiusataan sen vuoksi, että kiusaajien vanhemmat ja lähiympäristö arvostelevat äänekkäästi kiusattujen lasten vanhempia, näiden tapaa eläää ja sitä, miten ja millä tavalla nämä tulevat toimeen elämässään.
      Se, ikään kuin, kiusaajien, lasten ja aikuistenkin mielestä oikeuttaa kiusaamiseen ja ylenkatseeseen. On olemassa hyvin monia syitä kiusaamiseen.
      On olemassa myös näkemys, että yhteisö tarvitsee aina uhrin, jota nokkia loputtomiin, pönkittääkseen omaa hyvää, mutta jostakin syystä heikkoa minäänsä.
      Näin ehkä pönkitetään ja yritetään tuoda esiin omaa hyvää elämäntapaa ja oikeanlaista arjen pyörittämistä.
      Ja myös varallisuus, poliittinen kanta ja jopa ihmisen pukeutuminen ja koko ulkomuoto aiheuttavat kiusaamista.
      Kaikkia ei hyväksytä: Kaikilla ei ole työpaikkaa. Kaikilla ei ole rahaa. Kaikki ihmiset eivät ole saman näköisiä ja kokoisia. Kaikki eivät pukeudu määrätyllä tavalla. Jotkut uskaltavat poiketa tavanomaisesta laumakäyttäytymisestä.
      Kaikki eivät alituiseen voi nousta koneeseen ja matkustaa ulkomaille.
      Ja monet polkevat toisia lokaan armotta oman etunsa saavuttamiseksi ja pitämiseksi kunniassa.

    • Anonyymi

      Täällä on ja lapissa yleensä paljon näitä tekopyhiä kaappi kommunisteja.Varmaan omassa sairaassa mielessään hyväksyvät tälläkin hetkellä venäjän toimet

      • Anonyymi

        Liittyykö tämä keskusteluaihe jotenkin venäjän toimiin ja konfliktiin? Oletko nukkunut viime yönä huonosti ja nähnyt pahoja, syyttäviä unia?


    • Anonyymi

      Tiedän monia tapauksia joissa hoidettava osapuoli ollut erittäinkin varakas, mutta kuoleman jälkeen omaisuus kadonnut kuin tuhka tuuleen.

      • Anonyymi

        Kertoisitko hieman tarkemmin tapauksista.


    • Anonyymi

      Liittyykö Hanhivaaran loppumaton etsintäpähkäily ylitorniolaisiin ongelmavanhempiin?

      • Anonyymi

        Eipä taida Hanhivaara-tapaus eritysesti liikahdella ylitorniolaisten ongelmakirjoittajien aloitteista.
        Ylitorniolla on monta tasavahvaa, aloittellista kirjoittajaa.
        Monia kuiskailijoita aktivoitunut.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä taida Hanhivaara-tapaus eritysesti liikahdella ylitorniolaisten ongelmakirjoittajien aloitteista.
        Ylitorniolla on monta tasavahvaa, aloittellista kirjoittajaa.
        Monia kuiskailijoita aktivoitunut.

        Sinäkö luulet olevasi kirjoittajien suuri arvostelija?
        Kerro, mistä hyvästä luulet olevasi jo se kokenut räksyttäjä ja ainoa kirjallisuuden asiantuntija.
        Kaikki ilmaisut ovat mielestäni tervetulleita, oma on valinta mitä kirjoittaa ja mitä yrittää muille sanoa.
        Koiraa ei ole karvoihin katsominen
        Tiedätkö sen:
        Totuus kestää huonosti päivänvaloa.
        Totuus ei kuitenkaan pala tulessakaan.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Sinäkö luulet olevasi kirjoittajien suuri arvostelija?
        Kerro, mistä hyvästä luulet olevasi jo se kokenut räksyttäjä ja ainoa kirjallisuuden asiantuntija.
        Kaikki ilmaisut ovat mielestäni tervetulleita, oma on valinta mitä kirjoittaa ja mitä yrittää muille sanoa.
        Koiraa ei ole karvoihin katsominen
        Tiedätkö sen:
        Totuus kestää huonosti päivänvaloa.
        Totuus ei kuitenkaan pala tulessakaan.

        Päivänvalon kestävyys lienee ongelma.
        Ihmetystä herättää se että Hanhivaara on kadonnut jo vähän vuosituhannen vaihteen jälkeen.
        Ja kuitenkin Hanhivaaran katoaminen nousee säännöllisesti pinnalle keskustelun aiheeksi.
        Vähän vertauskelpoinen vuonna 2006 surmansa saaneen Jukka S. Lahden vaimon syyllistämiskampanjoiden pinnalle nousun kanssa. Vaikka Lapissa tuota Anneliress


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      86
      1330
    2. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      79
      849
    3. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      844
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      273
      748
    5. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      612
    6. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      611
    7. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      585
    8. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      35
      568
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      532
    10. 37
      532
    Aihe