Satakuntalaisella opettajalla on huono palkka

Anonyymi-ap

2

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Mistähän johtuu, että jos hakee töihin lasten erityisesti pienten lasten pariin niin jos ei ole omia pieniä lapsia työnhakijalla itsellään kotona niin sanotaan, että sinulla ei ole työkokemusta pienten lasten parista etkä sinä ole soveltuva alalle kun sinulla ei ole itselläsi pieniä lapsia tehtynä kotona ?

      Vähän niin kuin sama kuin sanoisi, että jos sinulla ei kotona valmiiksi leivottuna kotitekoisia pullia niin et ole pätevä leipuriksi tai että siivoustyötä hakevalle sanotaan, että jos sinulla ei ole kokemusta omassa kodissasi siivoamisesta niin sinulla ei ole kokemusta siivoamisesta (kotona tavallinen siivoaminen mitä suunnilleen jokaisen luulisi tekevän joskus ainakin ei suinkaan ole y-h-t-ä-ä-ä-n sama asia kuin ammattimainen siivous).

      • Anonyymi

        Tai sinusta ei voi tulla sairaanhoitajaa kun sinulla ei ole sairasta potilasta hoidettavana kotona tai sinusta ei voi tulla vanhustenhuollon työntekijää kun sinulla ei ole kotona hoidettavana vanhuksia?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      52
      4377
    2. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      111
      4199
    3. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      42
      4114
    4. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      69
      3958
    5. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      85
      3384
    6. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      67
      3279
    7. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      152
      3251
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      17
      1592
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1531
    10. Jos sulla ei olis ollut tunteita

      Tuskin olisit reagoinut niin voimakkaasti, mies? Vai oliko vetäytymiseen jokin muu syy kuin luulit ettei mua kiinnosta?
      Ikävä
      129
      1140
    Aihe