Nainen, mitä ajattelet?

Mulla metsäkoneessa eväänä termosastiassa muusia ja lihakastiketta. Kahvit on myös ja pari viiden sentin siivua kääretorttua.
1860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ajattelen että voisinko lähtee mukaan

Äänestä

Siellä sinä rais kaat kauniin puuston ja metsämaiseman ja jätät vain rumaa kynnettyä tannerta jälkeesi ja ne kuolleet rangat töröttämään jotka eivät tehtaalle kelpaa. Hyi.

Äänestä
  • Metsiä pitää hoitaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Metsiä pitää hoitaa.

    Rais kaamalla on monta asiaa hoijettu ennenki ja kyllä se jälestä näkyy.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Metsiä pitää hoitaa.

    💚💚💚

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Rais kaamalla on monta asiaa hoijettu ennenki ja kyllä se jälestä näkyy.

    Metsäaurausta tehtiin neuvostoaikaan. Yya hengessä kynnettiin moni metsä pilalle. Eikä kukaan uskaltanu arvostella neuvostoliittolaista keksintöä, vaikka se ei toiminut toivotusti.

    Äänestä

Että missä kasvikset.

Äänestä
  • Metabolinen oireyhtymä in the making...

    Äänestä

Olen huolestunut siitä, että sinulla on metsäkone

Äänestä

Mikä kone sulla on?

-keinovaginamies-

Äänestä

Mikä metsäkone? Mitä tekemässä? Kuinka pitkään? Istutko vain? 10 cm kääretorttua on jokatapauksessa liikaa.

Äänestä

Perunamuussi on yks mun lempiruuista, itse tehtynä perunoista tietysti. Ja joko pelkän voisilmän (margariinia, esim. Keiju) kanssa syötynä tai sitten vaikka kanakastikkeen, uunilohen, kasvispihvien tai joskus syksyllä tai talvella vaikka hirvenlihasta tehtyjen lihapullien tai vaikka uunimakkaran kanssa. Ja kylkeen vielä puolukoita tai puolukkahillo ja raastesalaattia.

Kahvi maistuu aina paremmalta ulkona luonnonhelmassa juotuna.

Äänestä

Ja käy perunamuussin kanssa myös etikka-tai uunipunajuuret.

Äänestä

Kai noista sen verran energiaa saa, että pärjää kunnes pääsee kotiin syömään. Tempaset sen puoli kiloa kasviksia naamariin sitten illemmalla tietty.

Äänestä

Noista ruoista voisin syödä vain muusia. Kahvia en juo ollenkaan.

Äänestä

Sotkan saha on lopetettu. Ja tähän niitä itkeviä hymiöitä jos osaisin.

Äänestä

Metsuri talar på svenska ❤️

Äänestä

Mistä tiedät, että kaatamasi puu on rajan oikealla puolella, etkä kaada naapurin metsänomistajan puita.
Metsäkoneen kuljettajan työ on vaativa ammatti, että tietää minkä puun kaataa ja minkä puun jättää pystyyn, jos on harvennus hakkuu.
Päätehakkuun on helppo, kun saa kaataa kaikki puut, mutta siinäkin pitää olla tarkka, ettei kaada toisen metsänomistajan puita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mulla metsäkoneessa eväänä termosastiassa muusia ja lihakastiketta. Kahvit on myös ja pari viiden sentin siivua kääretorttua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu