ja oikean kiinnostuksen? Töissä on mies, joka osaa ajoittaa viestinsä ja läheisyyden aina oikeaan aikaan ja saa minut hienovaraisilla viesteillään pään pyörälle. Olen sekaisin ja ihastunut, kunnes tulee miehelle paha päivä ja hän on etäinen ja tyly ilman, että selittää mitään, vaikka muuten puhutaan paljonkin. Mitä hittoa miehen päässä liikkuu?? Kertakaikkiaan en saa mitään selvää missä mennään, tätä on jatkunut jo reilusti yli vuoden. Itse olen kyllä varattu (noin, nyt tulee huutia), mutta todella välitän tästä miehestä. Turhaanko? Onko tuollainen käytös vain flirttiä? Haluaisin vain selventää tilanteen ja tietää pitääkö hänkin minusta oikeasti. Ei ole miehistä suurta kokemusta eikä siis kokemuksia, joihin tuota käytöstä vertaisin.
Mistä erottaa flirtin
kylmää, kuumaa...
121427
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
sen miehen kanssa niin tiedät mitä se susta tykkää, ja samalla pääset poikaystävästäs eroon. Se onkin jo varmaan vaan odottanu koska sä petät sitä ja löydät paremman.
Hyvä naiset, noin sitä pitää.
että asia voisi selvitä ilman sänkyyn menoakin. Ja kotona on aviomies. Kiitos neuvosta, taidankin juuri noin tehdä.
ihastuu kuullessaan että todella tykkäät miehestä työpaikallasi, jonka tunteista et saa selvää. Kerro ihmeessä tämä kaikki aviomiehellesi niin moni asia selviää.
hehee huora mikä huora noin meilläkin kävi ja muija lähti.Mitäs meni tosen sänkyyn,kehtaa viellä väittää välittävänsä minusta.
tollaset ahdasmieliset kommentit. Miksi mukamas ei voisi olla hyvä kaveri ilman petipuuhia? Miksi ihmeessä nainen pitää leimata huoraksi?
Mielestäni voit ihan hyvin heittää juttua ja olla mukana jutustelussa. Älä ota hommaa liian vakavasti. :)
Mies
Juuri tuota ajan takaa. Olen kyllä ihastunut, mutten halua petipuuhia. Kaveruussuhde kelpaisi mainiosti, kyllä kaksi aikuista ihmistä osaa pitää kemiat kurissa. Juttu on vaan niin pitkittynyt, että on vaikea enää ottaa reipasta kaverillista asennetta. Toisekseen, kun en tiedä millä mielellä mies minua ajattelee.
Täällä palstoilla on ymmärrettävää, että heti leimataan pettäjäksi ynnämuuksi, tässä tapauksessa vaan meni pahasti metsään epäilykset.
huomannut että olet lämmennyt sille.Joskus sitä taas otta ttodella päähän kun sinä olet niin valmis pettämään tilaisuuden tullen miestäsi.Eli mies ei kunnioita sinua tässä.Eikä pidäkään.Kohta sä kuitenkin pyllistät sille,teet tarjouksen josta se ei viitsi kieltäytyä.Te ootte kuitenkin niin heikkoja,molemmat.
tiedoksi, että sattumoisin mies on jo tietoinen, etten ole pettävää lajiketta. Tajuan kyllä, että ajattelet ehkä omista kokemusperästäsi johtuen noin.
siltä kysyä tai jotenkin selvittää asiaa esim. yhteisen lounaan/kahvin merkeissä? Tietääkö hän että olet varattu? Jos tietää, on tuo vain flirttiä, tai pitäisi olla. Ties vaikka itsekin on varattu? Jotenkin hienovaraisesti voisit häneltä kysellä ja johdatella aiheeseen. Ihan suoraan en kuitenkaan menisi kysymään.
Joillakin ihmisillä on taipumus etenkin ihastuessaan tulkita voimakkaasti kärjistäen kiinnostuksensa kohteen käyttäytymistä. Ehkä työpaikkaihastuksesi ei sen kummemmin flirttaile eikä ole tyly, se vain sinusta tuntuu siltä, koska kiinnität häneen niin paljon huomiota, ja koko ajan tulkitset hänen käytöstään suhteessa itseesi.
Luultavasti hän vain on normaalin ystävällinen, ja joinain päivinä taas enemmän omissa ajatuksissaan, niinkuin kaikki meistä joskus.
Tuo on ikävän totta. Ihastuneena on niin pirun helppoa tulkita väärin, kun omat tuntemukset värittää tulkintaa. Haluaa uskoa siihen, mitä toivoo. Se taas on itellä johtanut usein siihen tilanteeseen, että tulee tylyt pakit..:(
joo