paikallinen lehti

päivän luoteislappi ohkasempi kuin koskaan.miksi?
271779
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 27

Vanhimmat

No,eihän siinä ole mitään kunnon luettavaa.mainostuloilla taitaa seki hengittää.kun hp aikoinaan lopetti hommat niin siitä alkoi lehden alamäki

Äänestä
  • millä mainostuloilla?ei oo juuri mainoksiakaan

    Äänestä

Samaa mieltä nyt viimeistään alko mitta tuleen täyteen.

Äänestä

Mitäs asiallista uutisoitavaa täällä mettäperällä on luettavaksi asti.Tyhjänpäivästä sontaa on turha laittaa lehteen sen asian tekevät paikalliset juoruajat

Äänestä
  • Monen syntymäkotipaikka ja haluaisi tietoa ja päätöksiä mitä kunta tekee. Asiaa kaivataan ja mitä kotipaikkakunnalla tapahtuu. Paikallislehti on ainoa josta tietoa saa, jos saa.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Monen syntymäkotipaikka ja haluaisi tietoa ja päätöksiä mitä kunta tekee. Asiaa kaivataan ja mitä kotipaikkakunnalla tapahtuu. Paikallislehti on ainoa josta tietoa saa, jos saa.

    niin, pitäisi saada muttei saa.höphöpö "johtaja "

    Äänestä

Politiikassakaan ei ole mitään härdelliä ko saathiin poliittinenjohto Kolari 21 lle.
Päätöksiä alko tulemaan ja isoja juttuja Kolari 21 kaudelle saadaan kirjoihin, monitoimitalo, sote ja kommunistien alasajo. Tämmösiä ei saanu aikasemmat kommari keskustat hoidettua..

Äänestä

Myytynä Igoreille ?

Äänestä
  • Näyttääpi siltä että kommarit hiljeni toverin hyökättyä, vasemmisto, sdp ja keskusta saavat hävetä. Putinin puolueita suomenmaassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Näyttääpi siltä että kommarit hiljeni toverin hyökättyä, vasemmisto, sdp ja keskusta saavat hävetä. Putinin puolueita suomenmaassa.

    Tuokin taitaa olla huonotuulisen kirjoittajan kommentti, joka onnäynyt jo kaiken.

    Äänestä

Luoteis-Lappi on toiminut jo vuosikymmenet keskustapuolueen äänitorvena ja sille on käymässä samalla lailla kuten koko puolueellekin.

Äänestä

Jaaha,pitikö se poliitiikka tähänkin sotkea.taitaa olla vihreiden risu ja hamppupartojen äänitorvi

Äänestä

Tyhjän pskan lehti. Turhaa paperin haaskausta. Vuosikymmenet samat mainokset aivanko ei tiettäis Kolarinki onnettomat palvelut.

Äänestä
  • samoin ku kuukkeli tunturissa sytykkeeksi menee...

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    samoin ku kuukkeli tunturissa sytykkeeksi menee...

    Sonki ilmaisjakelulehti pösilö :)

    Jätä telihneeshen

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sonki ilmaisjakelulehti pösilö :)

    Jätä telihneeshen

    kuukkeli menee sytykkeeksi niin ku lu-la kin... ei sen oudompaa...

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Sonki ilmaisjakelulehti pösilö :)

    Jätä telihneeshen

    Sitä enempi kuukkeleita menee sytykkeeksi

    Äänestä

Äläs huoli aviisissa luki että verot nousee kunnassamme. Orvo ja Mikko eihän se nyt näin pitäny käyvä, eläkeläisten kukkarolle ko se piti tulla. Ps kansainvälisiä sarjapelejä odotellessa.

Äänestä

Olisi kiva lukea hyvistä vanhoista ajoista luoteis-Lapista. Muutenkin kiva lukea,kun haastatellaan joitakin kylän asukkaita, vanhoja. Entisiä aikoja.

Äänestä

hyvä lehti. jatkan tilausta

Äänestä
  • Jatka sie, met muut emmä.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Jatka sie, met muut emmä.

    Tänne etelä Suomeen luoteislappi tulee melkein viikon verran myöhemmin kuin paikallisille.
    Mutta posti kuppailee, ei siitä lehteä voi syyttää.

    Äänestä

Jos 5 min menee,kun lula:n selaa,lukee on aika hyvin. Oli kyllä HP: n aika eri hyvä.

Äänestä
  • kaikki alko kun tuli uusi "johto"

    Äänestä

Ei ole enää viikon kohokohta,kun Lula tulee. Tietää,ettei siinä ole juuri mitään lukemista.

Äänestä
  • Ongelmahan onkin että sinusta on tullut vanha. ("kaikki on jo nähty" )
    Anna edes nuorempien lukea Luoteislappia, niiden jotka eivät ole nähneet kaikkea ja joiden mielestä maailmassa on paljon mielenkiintoista, jonka he haluavat kokea ja johonka tutustua.

    Yritä paremmin pitää mölyt mahassa, ei huonotuulisuutta voi paikallislehden syyksi purkaa.

    Äänestä

toimitajille hands free.sanoo laki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

päivän luoteislappi ohkasempi kuin koskaan.miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu