Hain ensikertaa eläessäni muuttotukea Kelalta,koska olen Eläkeläinen on selkäpaskana, olisin tarvinnut pari kantajaa sekä muuttoauton, no eihän tämämikä nyt olikaan muka suuressa viisaudessaan päättänyt hylätä hakemukseni, koskasiihen olisi pitänyt hankkia Tiliotteet kahdelta kuulta mikä nykyisin on pankeista vaikea saada kun siellä ei ole ketään, laitoin jo hakemukseen tositteet tuloista ja menoista puolelta vuodelta, ja Kelahan minun palkan maksaa joten kyllä heillä pitäisi ollatiedossa mitä saan, eli 960e. kk. kaikenkaikkiaan, mutta jos tämä päätöksen antaja on näitä uusavuttomia, hän ei osaa käsitellä asiaa kuten kuuluu, hän vaan Tiliotteita himoaa, no samat tiedot ne niissä on mihin ne siitä muuttuisi, Vuokraa menee se minkä olen laittanut heille, ja olen joka kuulta myös maksusta lähettänyt liitteen heille, en ole Mamu.
Suomalaisella Suomessa vaikeeta
9
178
Vastaukset
- Anonyymi
"en ole Mamu"
Ai ai, siihen se kaatui...
Olisit pyytänyt jotain m a t u a tekemään hakemuksen puolestasi niin KELA:n täti olisi laittanut sulle komppaniallisen kanto-apua ja tullut vielä itsekin kantamaan. - Anonyymi
Hyvä, että sossurahaa ei anneta kaikille valittaja vätyksille. Muutenkin viherpiipertäjä hallitus jakaa rahaa poskettomista. Ensi vaalien jälkeen ruoriin hyppää kokoomus ja sossujuhlat on juhlittu.
- Anonyymi
Mee töihin äläkä itke. Ei kiinnosta veronmaksajana tippaakaan kustantaa sun muuttojas.
- Anonyymi
Töihin?
Onko sinulla ongelmia lukemisen ymmärtämisessä/sisäistämisessä?
"olen Eläkeläinen" - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Töihin?
Onko sinulla ongelmia lukemisen ymmärtämisessä/sisäistämisessä?
"olen Eläkeläinen"Mikä eläkeläinen ? Yhteiskunta maksaa sun ylläpidon, täysi loinen sinä olet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mikä eläkeläinen ? Yhteiskunta maksaa sun ylläpidon, täysi loinen sinä olet.
Sairaseläkkeellä varmaan, kun selkä kipeä. Niin on vittu mullakin ja silti joutuu niska limassa painaan yötä, että saa laiskojen muutot maksettua.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Töihin?
Onko sinulla ongelmia lukemisen ymmärtämisessä/sisäistämisessä?
"olen Eläkeläinen"Täällä sinulle vastailevat asiattomasti ne, jotka veivät työpaikat, joihin oli vähintäänkin kymmeniä muitakin hakijoita. Näin heistä tuli siitä hetkestä lähtien ylemmyydentuntoisia halpamaisia toisten arvostelijoita. Ovat sivistymättömiä eikä käytöstavoista tietoakaan. Sinulle minä toivon kaikkea hyvää elämääsi jatkossa ja näille toisille ikävänsävyisesti vastanneille oikein paljon (hyvää) henkistä kasvamista.
- Anonyymi
Et ole nettipankissa asioinu ikinä? Osuuspankilla ainakin saa tiliotteet aika helposti netistä ladattua tietokoneella ja sitten koneelta netin välityksellä kelalle. Mene kuin muutama hiiren klikkaus ja se on siinä.
- Anonyymi
Tuo hyypiö on tainnut olla koko elämänsä "eläkelläinen". Sitten ruikutetaan, kun sossu ei anna ilmaista rahaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse654444Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky993704Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1083331Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.211896Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.871129- 88871
- 49831
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105817Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23774