Pohjoismainen huoltovarmuus alkaa 1 500E/kk MINIMIELÄKKEISTÄ

Anonyymi-ap

Korruptiopoliitikkojen ja EK-medioitten käsitys huoltovarmuudesta, on tyypillisen äärioikeistolainen, 50-lukumainen Teekutsu-malli, jossa hyväosaiset näpertelevät ja hamstraavat sitä sun tätä varastoihinsa, käsittämättä ollenkaan, ettei köyhyyteen pakotetuilla, ole rahaa mihinkään hamstraamiseen, jo sairaudet reseptilääkkeineen ja ruoka-ainerajoitteineen, estävät suurimman osan "ruokavarastoina" esiteltyjen höttöjen käytöstä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605207/emme-aanestaneet-vappusatas-pilkka-almusta-1-250ekk-luvattiin

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17090634/nalkaiset-ja-itkuiset-elakelaiskoyhat-suorittamassa-veroparatiisi-sote-ihmiskauppaa

Partioleikkilapsuuden käyneet rikkaiden perheiden perintölapset, eivät kykene hahmottamaan, mitä on olla iäkäs, vammainen tai pitkäaikaissairas, työtön, syrjäytetty, tai yleensäkään tavallinen, pieni- ja keskituloinen kansalainen, asunnoton jne. kun rahat eivät riitä, niihin välttämättömiin perustarpeisiinkaan, tai hampaidenhoitoon, kun veroparatiisi-sote-orjuuttamis-IHMISKAUPPA, syö kuukauden ruokarahat, eikä nälissään pitäisi joutua suorittamaan, korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden, veroparatiisi-sote-kovennettua.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17570837/ruotsissa-on-6-500ekk-elakekatto-eika-osake-vakuutuskuoririkollisuutta

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon

Miten Suomelle sattuikin valtiovarainministeri, jolta ei löydy sosiaalista omaatuntoa ja talousosaamista, toisin kuin kaikkien muiden Pohjoismaiden ja EU-demokratioiden vvm:ltä. ÄärioikeistoKeskusta on romahduksensa ansainnut, eivätkä muutkaa korruptio-yksipuoluejärjestelmä-eduskunnassa, enää ansaitse ääniämme.

11

284

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se mikä on perintörikkaille "reipasta varustautumista", on iäkkäille, uuvutetuille, vammaisille, tulehdus- ja kipusairaille kidutusta, varsinkin kun siihen tarvittava taloudellinen oikeusturva puuttuu.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kuolleisuus-suomessa-korkeammalla-kuin-35-vuoteen-koronarajoituksilla-on-ollut-ristiriitainen-vaikutus-sanoo-thl-n-tutkimusprofessori/8413604#gs.ypc998

      Eivätkä johdu mistään koronasta, tai muista veroparatiisi-sotediagnooseista, eläkeläisväestön ennenaikaiset kuolemat, oikeusturvattomina köyhyyteen tappamiset, vaan eräänlainen kansanmurha silkkihansikkain, meneillään Suomessa, ollut jo pidemmän aikaa. Älkää ihmiset enää äänestäkö murhaajianne.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16330532/elakerahastoissa-biljoonia-pelkat-korot-tuhansia-miljardeja-euroja---on-mista-ottaa#comment-101797888

    • Anonyymi

      Samaa skeidaa päivästä toiseen. Tee vaikka töitä.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      On jo itsetuhoista ja hengenvaarallista, äänestää syvästi korruptoituneen YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN korruptiopoliitikko-pörssirikollisia. On itsepuolustusta lopettaa, hengenvaaralliseksi käynyt äänestäminen korruptiovaaleissa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Enemmistö veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisköyhistä, ei pysty syömään mitään hernekeittoa, vehnäjauhoja, ym "huoltovarmuutena" ek-medioissa esiteltyjä kuivamuonia.

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000009171296.html

      1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Norja, Tanska, Saksa, Ruotsi, Islanti

      Kuuluvat jokaiselle Suomen vanhukselle, vammaisille ja pitkäaikaissairaille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon

      Veroparatiisi-metsäyhtiöitten pj:ksi ökypalkoille päästetty, ÄärioikeistoKeskustan Lehtomäki, voisi sieltä nyt irrottaa, ne maksamattomat palkat, sukujen metsä-maatiloilla ym yrityksissä, ilmaiseksi raataneille hakatuille siskoille.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17537766/metsateollisuus-rahoittamaan-1-500ekk-minimielakkeet

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ja minimityöeläke vähintään 2500€ kuukaudessa. Työntekijöille kunnollinen eläke kuuluu. Intialaisille voisi ihan hyvin maksaa tuon mimimieläkkeen, niin uppais kunnon siivu. Vai mitä kun vaatimaan aletaan ethän sorsi Intialaisia?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      16
      4512
    2. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      83
      1682
    3. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      270
      1532
    4. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      73
      1505
    5. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      242
      1381
    6. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1150
    7. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      134
      1110
    8. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      104
      1089
    9. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1034
    10. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      65
      1013
    Aihe