Loppuuko Tornion Op?
Loppuuko op tornio
24
1460
Vastaukset
- Anonyymi
pitää mennä kemiin
- Anonyymi
toivottavasti ja mättö ruokala tilalle
- Anonyymi
Tilalle tulee kurdi mafian herkku ruokala.
- Anonyymi
kerrohan tarkemmin?
- Anonyymi
ensin yhdistetään ja sitten karsitaan. perussetti ...kokemuksen syvällä rintaäänellä.
- Anonyymi
Kerran kysyin lainaa Tornion Osuuspankista.
Tiskin takana oleva naisimmeinen kattoi kompuutterilta jottain käppyrää ja tokaisi että koska en sijoitu tälle pömpelin näyttämälle käyrälle, niin en voi myöntää pyytämääsi lainaa.
Kysyin että minkälaisen lainan te sitten voitte myöntää?
Tarjosi puolta vähemmän käsittämättömän korkealla marginaalilla, muutkin ehdot olivat todella surkeita.
Menin samalla kadulla sijaitsevaan erääseen hyvämaineiseen ruotsalaiseen pankkiin, virkailija raatasi hetken ja sanoi että kyllähän me sinulle tuonlainen laina voidaan myöntää.
Kulutkin olivat sieltä matalimmasta päästä.
Lainakin on jo maksettu etu-ajassa pois.
Eipä ole ko. "palvelun" jälkeen Tornion Osuuspankin saranat takiani kuluneet.- Anonyymi
Ei lopu OP Torniosta. Se on liian hyvä lopetettavaksi.
- Anonyymi
hyvämaineiseen ruotalaiseen... ?! :D :D :D :D:D:D:D:D:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hyvämaineiseen ruotalaiseen... ?! :D :D :D :D:D:D:D:D:D
OP on Tornion paras pankki.
- Anonyymi
Hyvä ettet tue Op:tä.
- Anonyymi
Tästä on jo kohdallani aikaa kulunut, kymmeniä vuosia. Mutta kokemukset OP: sta aivan samanlaiset.
- Anonyymi
Kyllä se loppuu jos ollaan tarkkoja. On fuusion jälkeen vielä osuuspankki, mutta ei Tornion Osuuspankki.
- Anonyymi
Osuuskassa/-pankki on ollut Torniossa yli 100 vuotta. Muut ovat vain pistäytyneet. Säästöpankkikin kaatui aikoinaan johtajiensa töppäilyihin. Tottakai Op jatkaa Torniossa.
- Anonyymi
Tornion konttori kuulemma suletaan ja Arpelan konttori avataan uudestaan.
- Anonyymi
Sulatetaan?
- Anonyymi
Terveisiä roista meillä aukeaa burkeri kinki 24/7 ja te köyhät ette saaneet piettyä mäkkärin runkkua auki
- Anonyymi
Rovaniemen runkkarit syököön kioskeissaan. Torniossa niitä ei tarvita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rovaniemen runkkarit syököön kioskeissaan. Torniossa niitä ei tarvita.
Kioskeja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kioskeja?
Sulateenko nekin, mites OP?
- Anonyymi
Ei kait sitä piettyä pitänytkään,. Ei näillä öljyn hinnoilla kannata pikeä paiskia hampurilaispaikkoihin.
- Anonyymi
Tottakai. Ei tule tarpeeksi tuottoa. Muutamien takia ei kannata pitää auki konttoria. Sitäpaitsi nettiasiointi on oikein näppärää rahastusta heille. Asiakas tekee työn ja vielä maksaa siitä heille.
Ennen oli ilo asioida, nykyisin vihastuttaa joka kerta. - Anonyymi
Onhan se esim.fenniakin lopettanut tornion toimiston...op seuraa perässä..saattepa nähä
- Anonyymi
Aikansa kutakin.
- Anonyymi
Onko mäkkäri auki,nälättää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra leikkasi alimmalta tulodesiililtä 15 %
Muistaako kukaan Riikka Purran kovaäänisen vaalilupauksen ennen eduskuntavaaleja? https://yle.fi/a/74-20221152 "THL o1464848Sofia Virta: bänet!
Matkailuautoilija metsänomistaja puoliso on nyt entisen teeren poikia, ja Sofia tekee comebackin vapaille markkinoille.942070"Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"
"Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää1801850Kokoomus: SDP johtaa kansalaisia harhaan
(Umpityhmät palstademarit ovat taas uskoneet Lindtmanin höpötykset Espanjasta.) SDP harhaanjohtaa kansalaisia talouspol491453Talousasiantuntija sanoo säästämisestä
" parin kuukauden tulo on sellainen, joka voi olla vaikka tilillä tai jossain korkorahastossa, eikä se ole tuottohakuine2671268Lieksa tukee kuntoutumista reilusti
Lieksan sosiaalitoimi käynnistää uuden tukihankkeen – työttömille veneitä hyvinvoinnin edistämiseksi Lieksan sosiaalito801100Siinäpä jäät
Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole79949Nato on käytännössä kuollut!
Puolustusliitto Nato on toki natissut liitoksistaan ennenkin, mutta koskaan aiemmin sen vahvin maa Yhdysvallat ei ole uh280909Muistele nainen niitä meidän yhteisiä hetkiä
Miltä ne tuntui? Enkö aina huokunut välittämistä, kiintymystä. Eikö sinulla aina ollut hyvä olo kanssani? Minulla ainaki11881Oot mun sielunpuolikas
Nainen. Harmi vaan että tavattiin väärään aikaan ja synnyttiin tälle planeetalle eri aikaan. 👩❤️👩❤️44842