Loppuuko Tornion Op?
Loppuuko op tornio
24
1463
Vastaukset
- Anonyymi
pitää mennä kemiin
- Anonyymi
toivottavasti ja mättö ruokala tilalle
- Anonyymi
Tilalle tulee kurdi mafian herkku ruokala.
- Anonyymi
kerrohan tarkemmin?
- Anonyymi
ensin yhdistetään ja sitten karsitaan. perussetti ...kokemuksen syvällä rintaäänellä.
- Anonyymi
Kerran kysyin lainaa Tornion Osuuspankista.
Tiskin takana oleva naisimmeinen kattoi kompuutterilta jottain käppyrää ja tokaisi että koska en sijoitu tälle pömpelin näyttämälle käyrälle, niin en voi myöntää pyytämääsi lainaa.
Kysyin että minkälaisen lainan te sitten voitte myöntää?
Tarjosi puolta vähemmän käsittämättömän korkealla marginaalilla, muutkin ehdot olivat todella surkeita.
Menin samalla kadulla sijaitsevaan erääseen hyvämaineiseen ruotsalaiseen pankkiin, virkailija raatasi hetken ja sanoi että kyllähän me sinulle tuonlainen laina voidaan myöntää.
Kulutkin olivat sieltä matalimmasta päästä.
Lainakin on jo maksettu etu-ajassa pois.
Eipä ole ko. "palvelun" jälkeen Tornion Osuuspankin saranat takiani kuluneet.- Anonyymi
Ei lopu OP Torniosta. Se on liian hyvä lopetettavaksi.
- Anonyymi
hyvämaineiseen ruotalaiseen... ?! :D :D :D :D:D:D:D:D:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hyvämaineiseen ruotalaiseen... ?! :D :D :D :D:D:D:D:D:D
OP on Tornion paras pankki.
- Anonyymi
Hyvä ettet tue Op:tä.
- Anonyymi
Tästä on jo kohdallani aikaa kulunut, kymmeniä vuosia. Mutta kokemukset OP: sta aivan samanlaiset.
- Anonyymi
Kyllä se loppuu jos ollaan tarkkoja. On fuusion jälkeen vielä osuuspankki, mutta ei Tornion Osuuspankki.
- Anonyymi
Osuuskassa/-pankki on ollut Torniossa yli 100 vuotta. Muut ovat vain pistäytyneet. Säästöpankkikin kaatui aikoinaan johtajiensa töppäilyihin. Tottakai Op jatkaa Torniossa.
- Anonyymi
Tornion konttori kuulemma suletaan ja Arpelan konttori avataan uudestaan.
- Anonyymi
Sulatetaan?
- Anonyymi
Terveisiä roista meillä aukeaa burkeri kinki 24/7 ja te köyhät ette saaneet piettyä mäkkärin runkkua auki
- Anonyymi
Rovaniemen runkkarit syököön kioskeissaan. Torniossa niitä ei tarvita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rovaniemen runkkarit syököön kioskeissaan. Torniossa niitä ei tarvita.
Kioskeja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kioskeja?
Sulateenko nekin, mites OP?
- Anonyymi
Ei kait sitä piettyä pitänytkään,. Ei näillä öljyn hinnoilla kannata pikeä paiskia hampurilaispaikkoihin.
- Anonyymi
Tottakai. Ei tule tarpeeksi tuottoa. Muutamien takia ei kannata pitää auki konttoria. Sitäpaitsi nettiasiointi on oikein näppärää rahastusta heille. Asiakas tekee työn ja vielä maksaa siitä heille.
Ennen oli ilo asioida, nykyisin vihastuttaa joka kerta. - Anonyymi
Onhan se esim.fenniakin lopettanut tornion toimiston...op seuraa perässä..saattepa nähä
- Anonyymi
Aikansa kutakin.
- Anonyymi
Onko mäkkäri auki,nälättää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa2973608Riikan vappumiljardin maksavat sairaat, vanhukset ja kuolleiden omaiset
Vappumiljardi, eli Riikan päätös laskea yhteisöveroa kaksi prosenttiyksikköä 18 prosenttiin, vie verotuloja noin miljard472581SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän912201Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava1092003Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --481914Särkyneelle sydämelle
Särjin sun sydämen En voi lakata itkemästä Minuun tekee kipeää Koska sinuunkin. Että näin.. En ole runoilija😂311687Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?1311554Tulli ja Poliisi HAZMAT-suojauksin varustettuna omakotitaloa tutkimassa.
Todennäköisesti kysymyksessä huumelaboratorio, jossa käsitellään tappavia ja vaarallisia kemikaaleja. Tulli ja poliisi221273Nainen sä olet
Ihailtava ihminen siinä mielessä että teet miten sydän käskee ja toisaalta taas pidättäydyt kaikesta. Pakenet ja lähest661212Oho! Martina Aitolehti uhoaa ex-mies Esko Eerikäiselle: "Sata tonnii, niin..."
Martina Aitolehti pitää ex-miehensä Esko Eerikäisen kanssa Martina & Esko podcastia. Pariskunta on ollut naimisissa ja h1221191