Loppuuko Tornion Op?
Loppuuko op tornio
24
1369
Vastaukset
- Anonyymi
pitää mennä kemiin
- Anonyymi
toivottavasti ja mättö ruokala tilalle
- Anonyymi
Tilalle tulee kurdi mafian herkku ruokala.
- Anonyymi
kerrohan tarkemmin?
- Anonyymi
ensin yhdistetään ja sitten karsitaan. perussetti ...kokemuksen syvällä rintaäänellä.
- Anonyymi
Kerran kysyin lainaa Tornion Osuuspankista.
Tiskin takana oleva naisimmeinen kattoi kompuutterilta jottain käppyrää ja tokaisi että koska en sijoitu tälle pömpelin näyttämälle käyrälle, niin en voi myöntää pyytämääsi lainaa.
Kysyin että minkälaisen lainan te sitten voitte myöntää?
Tarjosi puolta vähemmän käsittämättömän korkealla marginaalilla, muutkin ehdot olivat todella surkeita.
Menin samalla kadulla sijaitsevaan erääseen hyvämaineiseen ruotsalaiseen pankkiin, virkailija raatasi hetken ja sanoi että kyllähän me sinulle tuonlainen laina voidaan myöntää.
Kulutkin olivat sieltä matalimmasta päästä.
Lainakin on jo maksettu etu-ajassa pois.
Eipä ole ko. "palvelun" jälkeen Tornion Osuuspankin saranat takiani kuluneet.- Anonyymi
Ei lopu OP Torniosta. Se on liian hyvä lopetettavaksi.
- Anonyymi
hyvämaineiseen ruotalaiseen... ?! :D :D :D :D:D:D:D:D:D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
hyvämaineiseen ruotalaiseen... ?! :D :D :D :D:D:D:D:D:D
OP on Tornion paras pankki.
- Anonyymi
Hyvä ettet tue Op:tä.
- Anonyymi
Tästä on jo kohdallani aikaa kulunut, kymmeniä vuosia. Mutta kokemukset OP: sta aivan samanlaiset.
- Anonyymi
Kyllä se loppuu jos ollaan tarkkoja. On fuusion jälkeen vielä osuuspankki, mutta ei Tornion Osuuspankki.
- Anonyymi
Osuuskassa/-pankki on ollut Torniossa yli 100 vuotta. Muut ovat vain pistäytyneet. Säästöpankkikin kaatui aikoinaan johtajiensa töppäilyihin. Tottakai Op jatkaa Torniossa.
- Anonyymi
Tornion konttori kuulemma suletaan ja Arpelan konttori avataan uudestaan.
- Anonyymi
Sulatetaan?
- Anonyymi
Terveisiä roista meillä aukeaa burkeri kinki 24/7 ja te köyhät ette saaneet piettyä mäkkärin runkkua auki
- Anonyymi
Rovaniemen runkkarit syököön kioskeissaan. Torniossa niitä ei tarvita.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Rovaniemen runkkarit syököön kioskeissaan. Torniossa niitä ei tarvita.
Kioskeja?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kioskeja?
Sulateenko nekin, mites OP?
- Anonyymi
Ei kait sitä piettyä pitänytkään,. Ei näillä öljyn hinnoilla kannata pikeä paiskia hampurilaispaikkoihin.
- Anonyymi
Tottakai. Ei tule tarpeeksi tuottoa. Muutamien takia ei kannata pitää auki konttoria. Sitäpaitsi nettiasiointi on oikein näppärää rahastusta heille. Asiakas tekee työn ja vielä maksaa siitä heille.
Ennen oli ilo asioida, nykyisin vihastuttaa joka kerta. - Anonyymi
Onhan se esim.fenniakin lopettanut tornion toimiston...op seuraa perässä..saattepa nähä
- Anonyymi
Aikansa kutakin.
- Anonyymi
Onko mäkkäri auki,nälättää
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1186884Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam474572Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723702Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272784Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282451Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221916Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2001428Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191234Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on371032- 88898