Sitä demokratiaa, mistä äärioikeistoekstremisti-pörssirikolliset, täällä palstalla, niin epätoivoisesti haluavat päästä eroon, ei ikävä kyllä, Suomessa ole enää aikoihin, ollut olemassakaan. Sitä haluavat, minkä ovat jo pilanneet. Arvokkaimman asian Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16820232/quotjulkiset-organisaatiotquot-yksityistetty-demokratian-tunnusmerkit-haivytetty-suomessa
Voittajakansa kerjää demokratiaa Suomessa, hallitukselle herätys !
25
670
Vastaukset
- Anonyymi
Äärioikeiston pörssirikollisten tavoite, tehdä Suomesta ÄärioikeistoIsraelin kaltainen, AutokratiaUsan alusmaa, on jo toteutunut.
https://www.aljazeera.com/opinions/2022/10/31/israels-farcical-elections-and-fictional-democracy- Anonyymi
Onpa sinulla hyvä lähde Israeliin liittyen. Al Jazeera. Arabien ja muslimien pää-äänenkannattaja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpa sinulla hyvä lähde Israeliin liittyen. Al Jazeera. Arabien ja muslimien pää-äänenkannattaja.
Al Jazeera on arvostettu kansainvälinen tiedotusväline, tosin pörssieliitin tossun alla sekin.
https://www.aljazeera.com/opinions/2020/1/2/israel-a-model-for-the-far-right - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onpa sinulla hyvä lähde Israeliin liittyen. Al Jazeera. Arabien ja muslimien pää-äänenkannattaja.
Onhan meilläkin Sanoman alHSeera.
- Anonyymi
Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA, eläkeläisväestöä köyhyyteen pakottamalla, ja veroparatiisi-sote, eli kaiken yksityistäminen, ovat ihmishengillä pelaamista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon - Anonyymi
Jokaisen nykyisen hallituspuolueitten, suuret lupaukset eläkeläisköyhyyteen pahoinpidellyille, ne vähintään entisen köyhyysrajan 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, olisi pitänyt näkyä jo eläkeläisköyhien tileillä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla
MarinHallaahon silmänkääntötempuilla, eivät veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuutetut, saa pakollisia laskuja maksettua.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605207/emme-aanestaneet-vappusatas-pilkka-almusta-1-250ekk-luvattiin - Anonyymi
Alle luvattujen 1 250€/kk vähimmäiseläkkeiden, äänestäminen olisi jo itsetuhoista ja hengenvaarallista, nykyisillä elinkustannuksilla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17605207/emme-aanestaneet-vappusatas-pilkka-almusta-1-250ekk-luvattiin
Emme olisi enää viime eduskuntavaaleissakaan, äänestäneet ilman lupauksia
1 250€/kk silloisen köyhyysrajan minimieläkkeistä, joten nyt viimeistään tuo on ehdoton raja, äänestämisen hintalappu. - Anonyymi
Venäjällä vallassa olevat ekstremisti-pörssirikolliset todellakin haluavat päästä eroon demokratiasta Suomessa ja ihan missä vaan, mihin Venäjän valta ulottuu. Onneksi näiden varkaiden, roistojen ja terroristien valta ei ikinä tule ulottumaan Suomeen ja toivottavasti heidät saadaan työnnetyksi pois Ukrainastakin.
- Anonyymi
Suomen ulkopolitiikan liittäminen, entisen idän sosialistivaltion mihinkään, oli vakava virhe.
- Anonyymi
Tässä rasismikortilla äärioikeistoporvarien, EU:n ulkopuolelta tuoman halpatyövoiman, lisääntyviä lukuja Tanskasta, kun veroparatiisiyritykset pörssirikollisineen vallassa:
https://cphpost.dk/?p=140021 - Anonyymi
Äärioikeiston juopot perintölapsoset, haluaisivat "ydinaseen". Onneksi länsinaapuri ei halua, eikä sitä myöten sitä virhettä sentään tehdä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17470104/ex-aarioikeistohallitus-oli-laiton-usan-sotarikosliitto-hanke-on-laiton#comment-114962517 - Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄ eduskunnassa. Ei ole mitään "Sannaa", tai muuta, on yksipuoluejärjestelmä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17560334/maalittamislainsaadannolla-halutaan-kansalaisten-turvat-tukkoon#comment-116375210 - Anonyymi
Täysin demokratian ja oikeusvaltio-periaatteen, kansalaisoikeuksien vastainen, AutokratiaUsan ja korruptiopoliitikko-pörssirikollisten, SotaRikosliitto-hanke on täysin laiton, siihen ei ole Suomen kansan lupaa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/suora-lahetys-kello-14-10-haavisto-ja-kaikkonen-kertovat-suomen-nato-prosessin-etenemisesta/8562506#gs.hmps0x
Viekää vahvat tahot, kyseinen rikollinen, Suomen perustuslain ja sopimusten vastainen tuhohanke, kansainväliseen korkeimpaan oikeuteen, Haagin Tuomioistuimeen. - Anonyymi
"...Ei valtaa zelenskylle ikinä ei myöskään bidenille koskaan väkivallattomasti, sillä niin tyhmiä naistenmiehiä he ovat Clark Cablella oli komeat viikset=sopi intiaanien kanssa, onko kukaan suomalainen viiksivallu sopinut koskaan Neuvostoliiton kanssa saksalaisten kanssa lapinsodan johdosta tai vielä saamelaisten kanssa. Suurin menetys armeijalle olisi Pohjois -Suomen luovuttaminen Saamenmaalle, se kävisi kipeåmpää kuin II maailmansota ja kuitenkin se on sodan vastakohta, eikö totta
- Anonyymi
Onko saamelaisille käynyt samoin, kuin muulle ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelija-"kulttuurieliitille" tms, että kostonhimo ja ahneus on tullut, oikeuksien ajamisen ja hyvityksen saannin tilalle, sitäkö tarkoitat ? Natosaamelaisia tms ?
https://www.npr.org/2019/09/19/761918152/exiled-nsa-contractor-edward-snowden-i-haven-t-and-i-won-t-cooperate-with-russia
https://www.aljazeera.com/news/2022/11/4/reporter-book-assange-wikileaks
Kun vähemmistöjen nimissä, ajetaankin ökyrikkaiden pörssikeinottelu-"eliitin", entisestään rikastumisia kuten näyttää monen eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, puolueitten teemoina olevan "vähemmistöt", eli veroparatiisimarginaalit hyötyjinä, kun kansaa höynäytetään rasismikortilla ja milloin milläkin.
https://www.abc.net.au/news/2022-11-03/companies-that-paid-no-tax-ato-corporate-tax-transparency-covid/101607632 - Anonyymi
Ek-medioissa ruikutetaan, veroparatiisi-sote-"ruuhkia", päivät pääksytysten, muttei vahingossakaan mainita, että ne ruuhkat on veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisen tavoitteella aiheutettuja.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa
Nykyisen hallituksen kaikki puolueet, lupasivat eduskuntavaaleissa, vähintään silloisen köyhyysrajan 1 250€/kk vähimmäiseläke-oikeusturvan, ei ole näkynyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon - Anonyymi
EK-mediat kauppaavat ÄärioikeistoSdp:n, KiuruHallaahon kovia, säälimättömän raakoja otteita, veroparatiisi-sote-IHMISKAUPASSA, eläkeläisväestön oikeusturvattomiksi, äärimmäiseen köyhyyteen pahoinpitelemistä, söpöillä vauvajutuilla ym hörhöilyllä.
https://finnwatch.org/fi/
EU:n yritysvastuulakia voi käydä vaatimassa, Finnwatchin sivuilla, allekirjoitin jo, jospa siten voisi edes vähän vaikuttaa, toisin kuin äänestämällä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16928807/8400-suomalaista-laakaria-sai-v--2016-lahjuksia-laakeyhtioilta-85-milj--euroa-#comment-107984430 - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629096/veroparatiisivaen--lentohapeaa-viherpestaan-ek-medioissa-urakalla
Hiilijalanjälki ei korruptiopoliitikko-pörssirikollisia näy huolettavan. Ilmastonmuutoksen torjunnan ehtona, pidetään sosiaalista oikeudenmukaisuutta, edes niitä luvattuja 1 250€/kk vähimmäiseläkkeitä, ei ole näkynyt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17187966/alkaa-enaa-antako-painostaa-itseanne-aanestamaan-korruptiovaaleissa - Anonyymi
Onko Suomi virallisesti enää valtio, vai hämäräpörssirikollisten omistama veroparatiisi veroparatiisirikkaille ? Osaako joku vastata.
https://www.aljazeera.com/opinions/2022/11/9/has-us-democracy-failed-for-good - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia
https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/
Edes laittoman ex-äärioikeistohallituksen, kipeitä leikkauksia, puuttuvasta oikeusturvasta, eivät ole kompensoineet, saati vastanneet jyrkästi nostettuihin elinkustannuksiin, mistään aidoista eläkekorotuksista puhumattakaan. On selvää, ettei eläkeläisköyhyys-veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuutettujen, pidä enää luovuttaa ääniään korruptiovaaleissa, se on todellakin jo hengenvaarallista. Roskiksia kaivelemaan hengissä pysyäkseen joutumisesta, ei pidä palkita korruptiovaali-äänillä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17537766/metsateollisuus-rahoittamaan-1-500ekk-minimielakkeet - Anonyymi
EK-mediat enää pelkkiä, korruptiopoliitikko-äärioikeistoekstremistien vaalimainosesitteitä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla
Tornion seudullakin eläkeläisköyhyyteen pahoinpideltyjen, aika nousta kurjistajiaan vastaan ja lopettaa korruptiovaaleissa äänestäminen. - Anonyymi
https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/
Feikki-tasa-arvolain säätämisellä, korruptiopoliitikko-pörssirikolliset tavoittelevat, entistäkin kovempaa, äärioikeistoekstremististä poliisi-militaristivaltiota, jossa valtava köyhyysongelma, eriarvoistaminen, eli oikeuturvattomiksi veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjiksi pahoinpideltyjen, entistäkin pahempi köyhyys / ALTISTAMINEN kaikelle taloudelliselle, fyysiselle, seksuaaliselle ja henkiselle väkivallalle.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa - Anonyymi
Bryssä tuli Äärioikealta, Jenkkiryssien pörssirikollisten mukana verokeitaista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat- - Anonyymi
Hallituksella on nyt viime ajat, lupausten 1 250€/kk vähimmäis-oikeusturvaeläkkeiden toteuttamiseen - siinä on äänestämisen hintalappu.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1292304Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3451850- 401527
Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii311343Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua281250Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941173- 541143
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul327887Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles104830Annan meille mahdollisuuden
Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil53742