Onko kokemuksia millainen työpaikka kyseinen firma?
Maustaja Oy työpaikkana?
40
4084
Vastaukset
palkka on 8€ tunti, raskas työ, ei lisäke, johtajalle työntekijä on orja, ei saa kettää kahvia, vaan pitää ostaa 1€ . ei yhtä plussa. palkka yötyö 2 viikoa 270€
- Anonyymi
Tuo palkka ei pidä kyllä paikkaansa. Takuulla yli 10e/h kuitenkin...sekä kahvi on automaatista ilmaista :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo palkka ei pidä kyllä paikkaansa. Takuulla yli 10e/h kuitenkin...sekä kahvi on automaatista ilmaista :)
kahvi ei ole siellä ilmaista, palkka on 9,21 €/tunti, mutta nosti 70% verosta, vaikka toimitin veropaperin, että minulla oli 0,5%. Vain bojarit keittivät siellä kahvia itselleen, ja kun kaadoin kupin, he huusivat minulle ja käskivät ostaa sen. Minulle annettiin vanhat, likaiset, kuluneet kengät, eivätkä neulepuseroa; ulkona oli -25 ja minun piti viedä roskat pois T-paidassa. oletko Maustajan johtaja ?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo palkka ei pidä kyllä paikkaansa. Takuulla yli 10e/h kuitenkin...sekä kahvi on automaatista ilmaista :)
nyt palkka goon kautta 11€ tunti jos yöt 5 per viiko 160*11 -10% verot( kaikki verot siis yht) jää 1500€ onko se iso raha? ei . se orjan palkka
- Anonyymi
älä mene!! huono.
- Anonyymi
hae toisaalle... t. paennut.
- Anonyymi
Ok edut, hyvä työilmapiiri, hyvä työyhteisö. Aika varma työnantajana.. palkka kyseiselle seudulle kilpailu kykyinen (monet puhuvat että paska, mutta eihän suomalaiselle mikään riitä)
Kuitenkin vuorotyötä, ja lisät ovat hyvät.. äkkiseltään uskaltaisin veikata että jopa enempi tienaa kuin taloteollisuudessa..- Anonyymi
Joskus ollu hyvä työilmapiiri ei ole enää
- Anonyymi
Joskus ollut hyvä työilmapiiri ja työyhteisö ei ole enää
- Anonyymi
ei oli lisät jos rikimet kautta. palkka 9€ se on huomo
- Anonyymi
Tuoreimpien tietojen mukaan ahtaaja tienaa yli- ja sunnuntaityökorotuksineen noin 4 500 euroa kuukaudessa. Maustajan palkka 1400 .
- Anonyymi
Tässä talossa "pärstäkerroin" määrää. Eli jos satut miellyttämään avainhenkilöitä niin hyvä, mutta jos et, niin muiden töiden ohessa hanttihommat odottaa.
Hae muualle jos voit.- Anonyymi
Samaa mieltä
- Anonyymi00037
Näin on vielä tänäkin päivänä.
- Anonyymi
Ei hyvä
- Anonyymi
Ei kannata
- Anonyymi
Jos aiot mennä sinne töihin, juokse heti karkuun! orjatyöstä ei ole lisäetuja!!! yövuorot✨teet töitä niillä penneillä jotka sopimuksessa on!! Lauantaiaamuna sinut vapautetaan ja sunnuntaina palaat töihin. älä käy vessassa, ole kärsivällinen. Jokaisessa vuorossa on esimies, kahvia voi juoda 10 minuuttia ja lounasta 10 minuuttia. He antavat sinulle repeytyneitä ja haisevia vaatteita. jonkun toisen kengät, joissa on sientä. Se haisee hielle, kenkien pohjat ovat täynnä reikiä. he maksoivat pientä palkkaa. Työläisiä kohdellaan hyvin huonosti kuin orjia. He huutavat heti silloin tällöin. Minulla ei ollut aikaa syödä, minun piti heittää se pois ja mennä töihin. Mikroaaltouuni oli vain yksi ja se ei toiminut hyvin. Älä mene. hyviä arvosteluja kirjoittavat johtajat, jotka eivät tee mitään, juovat kahvia 100 kertaa ja houkuttelevat orjia
- Anonyymi
hei, onko totta, että palkka on 11 euroa tunnilta? mikä penni! Tämä ei riitä leipään.Osta bensa ja maksa verot.S Marketissa kana 14 euroa kg! Miksi olet siellä töissä noin pikkurahalla? Sinua nöyryytetään ja kohdellaan kuin orjia!
- Anonyymi
Lyhyesti: ÄLÄ mene!!
Siellä sinun ammattitaitoa ei arvosteta. Eikä koulutustasi ei oteta huomioon.
Vika on AINA sinun, vaikka vika olisi ohjeissa! Ohjeet korjataan kaikessa hiljaisuudessa, mutta syy on silti sinun, että teit p*skaa!!
Vielä kerran. ..ÄLÄ hae sinne töihin!- Anonyymi
oliko lisäke? minulla ei oli, maksaako palkka? minulle oli maksettu ale 300€ per 2 vko( ilta ja yövuoroja) en ole kertakaan myöhässä ja jne . Kun sain sen palkka, en tuli enää...
- Anonyymi
kauhea!
- Anonyymi
Paras päätös on, että ei mene sinne. Kammottava paikka.
- Anonyymi
kyllä , näin on!
- Anonyymi
Huoh, vaikuttaa että käytännössä kaikki vastaukset on jostain kahdeksan vuoden takaisista kokemuksista.
Palkka ei ole 9€, vaan elintarviketeollisuuden TESin mukainen eli alkaen 11,30 €/h.
Kahvista ei tarvitse maksaa, taukohuoneessa on automaatti joka tekee sen ilmaiseksi.
Vaatteet ei ole "kenenkään vanhoja" vaan kiertää pesulassa viikottain, puhtaat vaatteet saat päälle vaikka joka päivä. Se on kyllä totta että kengät on vanhoja.
Työympäristöstä en voi suurempia sanoja, jotkut tykkää jotkut ei. Suotta nyt sentään valehtelemaan ym. faktoista.- Anonyymi
lisäke ette maksaa, itsenäisuäyyspäivänä oli sama palkka kun tavallisena arkena. onko 11,30 se hyvä palkka??? oletko nähnyt kauppan hintoja?? entä tankaus?
- Anonyymi
pitää viedä roskat pakkasella, ilman vaatteita kosks oma ei saa, ja teillä ei ole , sen takia ohut t paita, 30 minuttia ulkona, ja oli pakkanen -19 tosi ihana ! eikö näin? yölisäke?? mitä tämä on???? samalla kun päivän palkka. sen takia yövuoroja oli aina!!! onko hyvä palkka 10 työvuoroja 300 ??!? näin maksettu vuokrafirma.
- Anonyymi
Kierrä kaukaa. Paljon siellä luvataan, mutta lupauksia ei pidetä.
- Anonyymi
Ajattelin puolustaa paikkaa, mutta en keksinyt mitään positiivista. Päätelkää siitä.
- Anonyymi
Jatkuvasti työpaikkoja auki koska väkeä lähtee enemmän kuin tulee. (Johto voisi miettiä, että missä vika) Älykkäimmät yksilöt on lähteneet alle viikossa.
- Anonyymi
Ei kannata
- Anonyymi
Työntekijän arvostus siellä 0. Hirveä ilmapiiri.
- Anonyymi
Jos säret jotain maksat sen itse
- Anonyymi
Täällä on ihan hyvin kiteytetty millaisesta työnantajasta kyse.
- Anonyymi
ruskealla kielellä pärjäät hyvin...
- Anonyymi00038
..ja oikealla lahkolla
- Anonyymi00039
Viimeaikaisten tapahtumien jälkeen sanon, että kieroin työnantaja mihin olen koskaan törmännyt. Henkilöstöinfoissakin kiillotetaan mielikuvia kyllä, mutta teot on muuta kuin puheet.
En suosittele. - Anonyymi00040
ihme kyttäämistä ja kellottamista
- Anonyymi00041
Epäreilu ja kiero työntekijöitä kohtaan.
- Anonyymi00042
Kyllä. Pekkaset ja lomat vähenee vaikket pidä. Tarkkana saa olla, ettei kuseteta.
- Anonyymi00043
Pellet vaihtuu, sirkus jää.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Toiko Helen laivalastillisen vieraslajeja Suomeen?
Loviisan satamaan tuotiin laivalastillinen pähkinänkuoria Norsunluurannikolta Loviisan satamaan kiinnittyi vapun al1302671Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/702077Koulujen kesälomien siirto
Koulujen kesälomaa voitaisiin siirtää viikon verran. Se voisi olla hyvä kompromissi. Pääsiäsiseen voitaisiin lisätä muut1341780Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee201659- 1181607
- 1391306
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su881074Nainen, mistä johtuu että joskus et vain ymmärrä?
Älä sitä, älä tätä. Ei niitä varoituksia turhaan sanota. Älä laita sormeasi sirkkeliin. Älä hengaile sen murhaaja poruka1441025"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!48982Yhä pyörit mielessä,
ja tällä kertaa huomasin yhden asian: Sinusta välittyi sellaista lempeyttä ja välittämisen tunnetta, jota ei voi unohtaa29917