mopot/skootterit

se punainen mopo skootteri taas ajellut yötä päivää.sitä on taas jatkunut monta viikkoa.siellä se on lappalaisentie 31 pihalla torniossa.

T:yö unet menettänyt monta kertaa
13103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

tiedän se on kilvetön mopo laiton koko lailla.viritetty myös.

Äänestä

Kyllä se uni tulee kun tarpeeksi väsyttää.

Äänestä

Nyt nyt, ensin jotain rotia tuohon kirjoittamisen laatuun. Onko iso osa täällä kirjoittavista nukkuneet koko kouluajan? Menisi varmaan viestikin paremmin perille, jos teksti olisi luettavaa.

Äänestä
  • Hyvä se on että pojilla on mopoja. Pysyvät poissa pahanteosta kun aika kuluu mopoa rassatessa. Oikeastaan mopot pitäis olla pakollisia kaikille mopoikäisille.

    Äänestä

Mopo ei ole halpa, ne maska paljo, ei ole eaha osta, saa, tietysti käyetyn halavalla🤩

Äänestä

Ja sä myös huudatat aina sitä skeidan paskaa ku lähet töihin joka päivä.. Voisit lapamato kävellä töihin jos kerta mopoilu ärsyttää

Äänestä

Ja täällä taas uusi mopo ja sköötteri -ketju auki. Hyvä ettei kahviin tukehtunut töissä kun jo otsikon näki. Törniöläiset...

Äänestä

MINUN NUORUUDESSA EI OLLU MOPOJA NYT NÄILLÄ ON MOPOT JA VITUT.

Äänestä
  • Olisipa ollut minullaki mopo nuorena. Olis se varmasti ollut mukavaa. Kyllä pitäis kaupungin avustaa vähävaraisia että saatais kaikille lapsille mopo.

    Äänestä

  • Kyllä v i t t u j a on ollut aina.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kyllä v i t t u j a on ollut aina.

    Mopot pakolliseksi kaikille.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Mopot pakolliseksi kaikille.

    Kyse oli v i t u i s t a.

    Äänestä

Pojat on poikia ja antaa heidän ajaa niin eivät ehdi pahan tekoon kylille.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

se punainen mopo skootteri taas ajellut yötä päivää.sitä on taas jatkunut monta viikkoa.siellä se on lappalaisentie 31 pihalla torniossa.

T:yö unet menettänyt monta kertaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu