Kylillä saattaapi olla koiria enemmän kuin ihmisi, ainaski kun koirat tapailee kylillä tuttavuutta huerovat haistelemalla toista hännän alle jopa paneskelevat keskellä kylää.
Miksi ihmiset eivät nuuski naapureita?
Mitä teet kun panettaa ihmistapaamisissa, porojen kanssa erämaassa jossa näjet kaikilla poroilla olevan ryhmäseksitapaamisia?
Miksi ihmiset ei ole kuin koirat?
4
798
Vastaukset
- Anonyymi
Kukapas sitä haisevaa römspsää alkaa nuuskimaan olet hurjalla päällä
- Anonyymi
Olet näköjään jättänyt pillerit ottamatta,ei normaali ihminen kirjoittele tällaisia.Hyi helv.
- Anonyymi
Eikös hammaslääkärit, terveyskeskuslääkärit, eläinlääkärit sitäki tekevät eli haistamalla mätää, paskaa, tulehdusta, kuoliota, sehän on yksi menetelmä näköhavainnon lisäksi arvioida ihmisen-, eläimen terveydentilaa? Työntäähän nuo navetassaki eläinlääkärit jopa joskus olkapäätä myöden lehmän perään.
Olisiko ollut Australiassa laajalla luonnonsuojelualueella valtia arvioi kuinka kauan joku kavioeläin on ollut alueella maistamalla paskakasasta yhtä kokkaretta. Ohjelman tekijä ihmetteli asiaa, johon vartia totesi että voi tietysti mennä tutkimuskeskukseen jolloin menee aikaa useita tunteja, joten maistamalla heti tietää milloin eläin ulostanut.
Moniki jo haistaa naapureiden hajut, alastomuus jo sallitaan uimahallien pesutiloissa, kodeissa alottavat lapsien teot edestä, takkoo, sitä ennen monet harjoittelevat.
Siis loppuen lopuksi olemmeko melkein kuin koiria, hiukan vain enemmän vuatetta piällä?
- Anonyymi
Koiria siinä lenkkeilee enempi kuin
ihmisiä
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko252195Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy162163Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1561748Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82231261Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1241251Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861134Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661055Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.98914Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70852- 80843