Karhunkaatajantien puukkopojat

En saanut tuntomerkkejä, pimeää kun oli mutta yläasteikäisiä parivaljakko olivat. Kysyivät vastaan tullessa: haluatko puukosta? Toisella oli käsi rintataskussa kun juoksivat pois. Järkyttävää. En koskaan ole vastaavaa täällä kohdannut.
18125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kai soitit poliisille?

Äänestä
  • Kai?

    Äänestä

Mitä se hyvää soitella ilman selviä tuntomerkkejä

Äänestä

En usko tähän tarinaan.

Äänestä
  • Älä. Se on sinun asiasi. Niinkö pidät asuinseutuasi pyhänä. Taidat elää jossain omassa kuplassasi?

    Äänestä

Oma kupla parempi entä mielikuvitusmaailma

Äänestä
  • Joka luulee toisen ihmisen selostavan leikillään tällaisia asioita omaa erikoisen ajatusmaailman itse. Ei ole kokenut mitään pikku elämässään. Nuoret voivat pahoin. Uskon että on voinut tapahtua. Missäpä ei tänä päivänä tapahtuisi näitä juttuja.

    Äänestä

Kakarat on kakaroita,niitä pitää opettaa ja kurittaa,sen taidon monet vanhemmat unohtaa laiskuuttaan.Vanhempia syytän.En pentuja.

Äänestä
  • Juu kattokoon ämmät ja ukot itteään peilistä. Kotikuri paras niinkö ennen oli.

    Äänestä

Jos tämä olisi tapahtunut olisit soittanut poliiseille, ilman niitä tuntomerkkejäkin. Ja missä kohtaa kyseisellä tiellä on niin pimeää ettei näe mitään jos ei sitten sokea ole tai kulje silmät kiinni? Katuvalot se sielläkin on päällä.

Äänestä

Tollasia pikku pentuja kukaan pelkää 🙃

Äänestä

Tällä hetkellä Rovaniemen Burger King työllistää viisikymmentä kokoaikaista ja osa-aikaista työntekijää. Rekrytoinnit ovat yhä käynnissä. Tavoitteena on saada 70 työntekijää, kertoo yrittäjä Kazem Rajabi. diilereiksi

Äänestä

oliko puhe ölinää vääntelivätkös sormia kuin vammaiset jos niin olivat. RÄPPÄREITÄ

Äänestä

Puhuikko suomen kieli

Äänestä
  • Puhutko ite?

    Äänestä

Minä en ainakaan mitään räkänokkia pelkää

Äänestä

Halusitko puukosta?

Äänestä

Olisko ollu Marttiini joka valmistettu kiinassa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

En saanut tuntomerkkejä, pimeää kun oli mutta yläasteikäisiä parivaljakko olivat. Kysyivät vastaan tullessa: haluatko puukosta? Toisella oli käsi rintataskussa kun juoksivat pois. Järkyttävää. En koskaan ole vastaavaa täällä kohdannut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu