Toistenne kanssa. Lehdestä kun lukee miten miehet huijaavat naisia paksuksi ja naiset puolestaan miehiä isiksi, niin mitä v*ttua ihmiset edes yrittävät olla suhdetekemisissä kun ette saa keskenänne kuin pahaa mieltä aikaan??! Yleensä vaan jompi kumpi sotkee toisen rauhaisan elämän.
Älkää olko yhdessä
Anonyymi-ap
20100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Asiaa Sinkku palstalla.
Tämän päivän uutiset palauttivat taas jokaiselle realiteetit tiskiin. Hyvää työtä toimittajalta.
Mies oli odottanut rv:lle 25. Eli aborttia ei pystynyt enää tekemään ja toinen tapaus, nainen oli olevinaan ottanut e-pillerin. Kyllä elämä on cuulia! Go for it.
Mies odottanut rv 25, siis miten mies voi odottaa? Ei kertonut naiselle, että nainen on raskaana vai? Harvinaisen idiootti nainen.
RaskausviikoLLE 25. Ja yleisesti viisas tietää (sanomatta) että nainen sen lapsen kantaa ja synnyttää.
Niin, mitä muuta se sinun mielestäsi olisi voinut tarkoitaa, kuin että odottaa raskausviikolle 25? Minusta tuo oli aika itsestäänselvä. Loppu olikin sitten ihan hepreaa. On se nyt h.lvetti, jos mies tietää naisen olevan raskaana ja nainen itse ei tiedä. Unissaanko se on siihen tikkuun kussus vai mies virittänyt jonkun virityksen kusitikulle, ettei nainen ole kustessaan asiaa huomannut?
No joo, kyllä nainen sen one tiennyt, eli ihan ITSE päätöksensä tehnyt ja toiselle on turha narista, jos on itse päättänyt lapsen pitää. Jos ei kykene itse lasta hoitamaan, niin parempi olla sitten lainkaan pitämättä.
Ööm, nyt sä et kyllä ymmärtänyt mitään, mutta ei ole ensimmäinen eikä varmasti viimeinen kerta. Menee lue tämän päivän lehdet. Kyllä tämä(kin) juttu sieltä löytyy.
Mies oli lupautunut olemaan isä ja hoitamaan lapsen yhdessä. Sitten tuuli kääntyi. Mies oli täynnä tyhjiä puheita ja lupauksia. Jätti naisen ja syntymättömän lapsensa yksin.
(Nainen tietenkin oli tiennyt oman tilanteensa).
*tuokaas tolle lisää rautalankaa*
Kyllä me yhdessä on aateltu elää, kuten tähänkin asti. Ei meillä vaan kumpikaan huijannut kumoaakaan lisääntymään. Ihan yhdessä asioista puhuttiin ja todettiin, että lapsia saa tulla, jos tulee ja tuli. Pari keskenmenoakin, mutta sitten nämä mussukat. :)
Minusta mä valitsin miehistä parhaan iskäksi, niistä miehistä mitkä ikinä olen intiimisti tuntenut. Miehen joka kantaa vastuunsa ja rakastaa lapsiaan. Ja mua.
Jasu
Palstalla tapaaminen on kaiken takana. :)
Kyllä me ihan samassa osoitteessa asutaan ja eletään. Aina vuodesta 2010 asti ei ole tarvinut tapailla palstalla enää eikä sähköpostissa. :)
Mutta juu, miehen logiikassa 2009 tavattiin. Hyvä niin.
Jasu
Paljaalla parasta.
Voi Mikko Mikko minkä teit.
Nämä ovat kuitenkin niin harvinaisia tapauksia, ettei niiden takia kannata jättää pariutumatta. Lasten saaminen on iso asia ja kaikenlainen pimittäminen, harhaan johtaminen ja huijaaminen on todella ala-arvoista tapahtuipa se kumman puolelta tahansa. Surullista näissä on myös se, että lapsen etua ei kyllä ajatella näissä yhtään. Huijaamalla luodaan hyvin hankala pohja yhteishuoltajuudelle, mikä vahingoittaa suoraan lasta.
No kyllä näyttävät yleistyvän hurjaa vauhtia, joten parempi kun ei sekaannuta miehet ja naiset kehenkään.
Tai sitten niistä vain puhutaan enemmän. Onhan sitä aikojen saatossa tapahtunut vaikka mitä, mutta esim isyyttä on ollut vaikea todistaa, kun ei ole voitu tehdä iayystestiä.
Nainen on kauneimmillaan ovulaation aikana.
Mies karjalanpaistinsa syöneensä.
Mies ja nainen ei tule toimeen keskenään- Paljon o väkivaltaa henkistä ja fyysistä. Mies on paha enkä ymmärrä miksi naiset vaarantaa henkensä olemalla miehen kanssa.
Yhä enemmän asutaankin erikseen, vaikka on lapsia.