Hysteerikon ajattelutapa

Kun ehdottaa lakia muutettavaksi, hysteerikko olettaa, että asia on ehdottajalle HENKILÖKOHTAINEN tarve, ja hyökkää ehdottajaa vastaan tällä väitteellä, kuin se olisi TOSI.

Hysteerikolle ei tule mieleen mahdollisuus, että muutoksen ehdottaja pyrkii helpottamaan TOISEN asemaa lainmuutoksella. Tarvittiin suurta siviilirohkeutta 50 vuotta sitten ehdottaa, että homous tulisi vapaaksi.

Vastustajat tietysti selittivät, että ehdottajat olivat homoja. Mutta eivät olleet. Lopulta homouden vapautusta haluavien määrä oli eduskunnassakin yli puolet, mikä oli taatusti suurempi, kuin homouden määrä.

He ajattelivat TOISTA, eivät itseään, kun vielä havaitsivat, että homous oli aivan VAARATONTA ja tarttumatonta.

Itse olen ehdottanut sukulaisuusseksiin VAIN sellaista lakimuutosta, ettei uusi laki pitäisi kiellettyinä sellaisiakaan asioita, jotka ovat vaarattomia, ja joihin EI NYKYÄÄNKÄÄN kukaan viranomainen lutkauta korvaansakaan.

Heti hysteerikot ovat tehneet mielestään varman päätelmän, että asia on minulle HENKILÖKOHTAINEN. Ei todellakaan ole, vaan pyrin vain siihen, että ne harvat, kaksi lasta tai kaksi täysikäistä saavat täyden ITSEMÄÄRÄMISOIKEUDEN huolimatta lähisukulaisuudesta.

Vapaaehtoinen sukulaisseksi tulisi olla sallittu, koska se on yhtä vaaratonta kuin homous. Sen sijaan pedofilia tulee pysyttää rangaistavana, kohdistuisipa se sukulaiseen tai etäisempään, koska se aiheuttaa vakavia traumoja ja lisäksi loukkaa ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUTTA.

Samoin raiskaaminen tulee pitää ankarasti rangaistavana. Sekä pedofilian että raiskaamisen rangaistuskäytäntöä tulee mielestäni tuntuvasti tiukentaa. Olisin valmis molemmissa rikoksissa pakkokuohitsemiseen, jolla uusinta saataisiin juurittua tarkoin.

Siis vielä kerran: sukulaisseksi ei ole MINUN tarpeeni, vaan ajattelen vain niitä harvoja MUITA, jotka vahingoittamatta ketään sitä harrastavat, kuten nykyään homouttakin pidetään luovuttamattomana ihmisoikeutena. 🌹👀

6

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edelleen on vika, ettei aloitus tule palstalle, jos siihen ei ole vastattu, eikä kukaan muu kuin ap. tiedä vastata.

      Siispä lisään kaneetiksi Iki-Kannon sanat Nälkämaan laulusta: "Nouskohon rintaamme uskomus uus. Taantukoon taika ja vanhoillisuus." 🌹👀

    • Anonyymi

      Juu. Olen huomannut, että aloitukseen pitää laittaa itse heti perään ns. suojaviesti, että se tulee palstalle.

      En tiedä onko se tahallista, vai onko alusta särki. Mitään ei yp kuitenkaan halua ongelman eteen tehdä.

      Mutta tuosta ehdotuksestasi. Siihen on ihan biologinen syy, ettei lähisukulaisten seksiä katsota hyvällä. Se on sisäsiittoisuus ja siitä seuraavat ongelmat jälkikasvulla.

      Tosin nykyaikana ei ole pakko lisääntyä, joten sinänsä paheksunta on teoriassa vailla pohjaa. Ennen serkusten välisetkin liitot olivat laissa kielletty. Nykyään ei taida enää olla.

      Itselleni on ihan sama, onko joku homo, rakastaa sukulaista tms. Ei se minun elämää hetkauta mihinkään suuntaan. Pää-asia, että ovat onnellisia ja pysytään lain rajoissa.

      Huomenna muuten meillä eläkeläisillä on kokoontumisajot kaupan virvokehyllyllä klo. 09:00. 😉

      >simiti<

    • Anonyymi

      Iskikö hysteerikolle hysteria päälle vai mitä lieneekään pillunsaannin puutoksesta kyse. Ei suomi24-palstalla lakeja päätetä vaan sitä varten on Eduskunta olemassa.

      Nussi vaan sukulaisia kuten olet tähänkin asti tehnyt sillä ei nimismies sellaisesta tiedä kun teette sen pimeässä suotorpassa lauantaisaunan jälkeen.

      • Kun tietoo ei oo, nii sit pitää niiku kuvitella. 🌹👀


    • Anonyymi

      "homous oli aivan VAARATONTA ja tarttumatonta"

      Todellakin, nuo molemmat olivat harhauskomuksena tuolloin kyseinen emämunaus tehtiin. Raamatussa (joka on moneen kertaan vesitetty plagiaatti Juutalaisen uskomustaruista, Torah ja Scriptures) kylläkin oli tuolloinkin paljon kokemuksen jalostamia moraaliarvoja, jotka ovat arvokkaita niin tänään kuin olivat tuolloinkin.

      • Muun muassa, että aviossa oleva mies sai käyttää naimattomia muita naisia seksuaalisiin tarkoituksiinsa, mutta jos aviossa oleva nainen, siis miehen omaisuus, piipahti toisaalla, hänet aviorikkomuksesta tuli kivittää. 🌹👀


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Missä kokoomuksen naiset?

      Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa
      Maailman menoa
      81
      3548
    2. Finland is now Petter place

      Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.
      Maailman menoa
      28
      2362
    3. Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita

      HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.
      Maailman menoa
      139
      2001
    4. Huomasitko? Tidjan Ban tyttöystävä paljastui - Tuttu kohutusta rakkausrealitystä

      Ban tyttöystävä on Kolmiodraama-realityn Heidi Kytö. Ba ja Kytö kertoivat maaliskuussa 2026 somessa, että he ovat seurus
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1606
    5. Pistä joku tunniste vuosien takaa

      Meidän välillä. Naiselta pyydän.
      Ikävä
      63
      1244
    6. Alkuperäinen Jeesuksen antama kastekäsky on Matteuksen evankeliumissa

      Matt.28:16-20 16 Ja ne yksitoista opetuslasta vaelsivat Galileaan sille vuorelle, jonne Jeesus oli käskenyt heidän menn
      Kaste
      163
      1217
    7. Vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden kasteesta.

      Nykyaikana on niin paljon tietoa saatavilla että vilpitön totuudenetsiä löytää totuuden myös kristillisestä kasteesta. R
      Kaste
      450
      1062
    8. Pidätkö vielä elämäsi

      Rakkautena minua
      Ikävä
      59
      903
    9. Kirkon kastekaava on väärin - oikea kaava löytyy Apostolien tekojen kirjasta

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      73
      898
    10. Mietin tässä yhtä kysymystä

      Pysyisitkö minun kävelytahdissa mukana?
      Ikävä
      77
      879
    Aihe