Hysteerikon ajattelutapa

Kun ehdottaa lakia muutettavaksi, hysteerikko olettaa, että asia on ehdottajalle HENKILÖKOHTAINEN tarve, ja hyökkää ehdottajaa vastaan tällä väitteellä, kuin se olisi TOSI.

Hysteerikolle ei tule mieleen mahdollisuus, että muutoksen ehdottaja pyrkii helpottamaan TOISEN asemaa lainmuutoksella. Tarvittiin suurta siviilirohkeutta 50 vuotta sitten ehdottaa, että homous tulisi vapaaksi.

Vastustajat tietysti selittivät, että ehdottajat olivat homoja. Mutta eivät olleet. Lopulta homouden vapautusta haluavien määrä oli eduskunnassakin yli puolet, mikä oli taatusti suurempi, kuin homouden määrä.

He ajattelivat TOISTA, eivät itseään, kun vielä havaitsivat, että homous oli aivan VAARATONTA ja tarttumatonta.

Itse olen ehdottanut sukulaisuusseksiin VAIN sellaista lakimuutosta, ettei uusi laki pitäisi kiellettyinä sellaisiakaan asioita, jotka ovat vaarattomia, ja joihin EI NYKYÄÄNKÄÄN kukaan viranomainen lutkauta korvaansakaan.

Heti hysteerikot ovat tehneet mielestään varman päätelmän, että asia on minulle HENKILÖKOHTAINEN. Ei todellakaan ole, vaan pyrin vain siihen, että ne harvat, kaksi lasta tai kaksi täysikäistä saavat täyden ITSEMÄÄRÄMISOIKEUDEN huolimatta lähisukulaisuudesta.

Vapaaehtoinen sukulaisseksi tulisi olla sallittu, koska se on yhtä vaaratonta kuin homous. Sen sijaan pedofilia tulee pysyttää rangaistavana, kohdistuisipa se sukulaiseen tai etäisempään, koska se aiheuttaa vakavia traumoja ja lisäksi loukkaa ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUTTA.

Samoin raiskaaminen tulee pitää ankarasti rangaistavana. Sekä pedofilian että raiskaamisen rangaistuskäytäntöä tulee mielestäni tuntuvasti tiukentaa. Olisin valmis molemmissa rikoksissa pakkokuohitsemiseen, jolla uusinta saataisiin juurittua tarkoin.

Siis vielä kerran: sukulaisseksi ei ole MINUN tarpeeni, vaan ajattelen vain niitä harvoja MUITA, jotka vahingoittamatta ketään sitä harrastavat, kuten nykyään homouttakin pidetään luovuttamattomana ihmisoikeutena. 🌹👀

6

167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edelleen on vika, ettei aloitus tule palstalle, jos siihen ei ole vastattu, eikä kukaan muu kuin ap. tiedä vastata.

      Siispä lisään kaneetiksi Iki-Kannon sanat Nälkämaan laulusta: "Nouskohon rintaamme uskomus uus. Taantukoon taika ja vanhoillisuus." 🌹👀

    • Anonyymi

      Juu. Olen huomannut, että aloitukseen pitää laittaa itse heti perään ns. suojaviesti, että se tulee palstalle.

      En tiedä onko se tahallista, vai onko alusta särki. Mitään ei yp kuitenkaan halua ongelman eteen tehdä.

      Mutta tuosta ehdotuksestasi. Siihen on ihan biologinen syy, ettei lähisukulaisten seksiä katsota hyvällä. Se on sisäsiittoisuus ja siitä seuraavat ongelmat jälkikasvulla.

      Tosin nykyaikana ei ole pakko lisääntyä, joten sinänsä paheksunta on teoriassa vailla pohjaa. Ennen serkusten välisetkin liitot olivat laissa kielletty. Nykyään ei taida enää olla.

      Itselleni on ihan sama, onko joku homo, rakastaa sukulaista tms. Ei se minun elämää hetkauta mihinkään suuntaan. Pää-asia, että ovat onnellisia ja pysytään lain rajoissa.

      Huomenna muuten meillä eläkeläisillä on kokoontumisajot kaupan virvokehyllyllä klo. 09:00. 😉

      >simiti<

    • Anonyymi

      Iskikö hysteerikolle hysteria päälle vai mitä lieneekään pillunsaannin puutoksesta kyse. Ei suomi24-palstalla lakeja päätetä vaan sitä varten on Eduskunta olemassa.

      Nussi vaan sukulaisia kuten olet tähänkin asti tehnyt sillä ei nimismies sellaisesta tiedä kun teette sen pimeässä suotorpassa lauantaisaunan jälkeen.

      • Kun tietoo ei oo, nii sit pitää niiku kuvitella. 🌹👀


    • Anonyymi

      "homous oli aivan VAARATONTA ja tarttumatonta"

      Todellakin, nuo molemmat olivat harhauskomuksena tuolloin kyseinen emämunaus tehtiin. Raamatussa (joka on moneen kertaan vesitetty plagiaatti Juutalaisen uskomustaruista, Torah ja Scriptures) kylläkin oli tuolloinkin paljon kokemuksen jalostamia moraaliarvoja, jotka ovat arvokkaita niin tänään kuin olivat tuolloinkin.

      • Muun muassa, että aviossa oleva mies sai käyttää naimattomia muita naisia seksuaalisiin tarkoituksiinsa, mutta jos aviossa oleva nainen, siis miehen omaisuus, piipahti toisaalla, hänet aviorikkomuksesta tuli kivittää. 🌹👀


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      23
      3123
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      3
      743
    3. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      68
      740
    4. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      3
      660
    5. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      35
      597
    6. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      32
      591
    7. Oletko varma

      Ettei meistä tule mitään?
      Ikävä
      40
      521
    8. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      19
      520
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      3
      519
    10. Mitä ajattelet

      Meistä nykyään.
      Ikävä
      36
      505
    Aihe