Hysteerikon ajattelutapa

Kun ehdottaa lakia muutettavaksi, hysteerikko olettaa, että asia on ehdottajalle HENKILÖKOHTAINEN tarve, ja hyökkää ehdottajaa vastaan tällä väitteellä, kuin se olisi TOSI.

Hysteerikolle ei tule mieleen mahdollisuus, että muutoksen ehdottaja pyrkii helpottamaan TOISEN asemaa lainmuutoksella. Tarvittiin suurta siviilirohkeutta 50 vuotta sitten ehdottaa, että homous tulisi vapaaksi.

Vastustajat tietysti selittivät, että ehdottajat olivat homoja. Mutta eivät olleet. Lopulta homouden vapautusta haluavien määrä oli eduskunnassakin yli puolet, mikä oli taatusti suurempi, kuin homouden määrä.

He ajattelivat TOISTA, eivät itseään, kun vielä havaitsivat, että homous oli aivan VAARATONTA ja tarttumatonta.

Itse olen ehdottanut sukulaisuusseksiin VAIN sellaista lakimuutosta, ettei uusi laki pitäisi kiellettyinä sellaisiakaan asioita, jotka ovat vaarattomia, ja joihin EI NYKYÄÄNKÄÄN kukaan viranomainen lutkauta korvaansakaan.

Heti hysteerikot ovat tehneet mielestään varman päätelmän, että asia on minulle HENKILÖKOHTAINEN. Ei todellakaan ole, vaan pyrin vain siihen, että ne harvat, kaksi lasta tai kaksi täysikäistä saavat täyden ITSEMÄÄRÄMISOIKEUDEN huolimatta lähisukulaisuudesta.

Vapaaehtoinen sukulaisseksi tulisi olla sallittu, koska se on yhtä vaaratonta kuin homous. Sen sijaan pedofilia tulee pysyttää rangaistavana, kohdistuisipa se sukulaiseen tai etäisempään, koska se aiheuttaa vakavia traumoja ja lisäksi loukkaa ITSEMÄÄRÄÄMISOIKEUTTA.

Samoin raiskaaminen tulee pitää ankarasti rangaistavana. Sekä pedofilian että raiskaamisen rangaistuskäytäntöä tulee mielestäni tuntuvasti tiukentaa. Olisin valmis molemmissa rikoksissa pakkokuohitsemiseen, jolla uusinta saataisiin juurittua tarkoin.

Siis vielä kerran: sukulaisseksi ei ole MINUN tarpeeni, vaan ajattelen vain niitä harvoja MUITA, jotka vahingoittamatta ketään sitä harrastavat, kuten nykyään homouttakin pidetään luovuttamattomana ihmisoikeutena. 🌹👀

6

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Edelleen on vika, ettei aloitus tule palstalle, jos siihen ei ole vastattu, eikä kukaan muu kuin ap. tiedä vastata.

      Siispä lisään kaneetiksi Iki-Kannon sanat Nälkämaan laulusta: "Nouskohon rintaamme uskomus uus. Taantukoon taika ja vanhoillisuus." 🌹👀

    • Anonyymi

      Juu. Olen huomannut, että aloitukseen pitää laittaa itse heti perään ns. suojaviesti, että se tulee palstalle.

      En tiedä onko se tahallista, vai onko alusta särki. Mitään ei yp kuitenkaan halua ongelman eteen tehdä.

      Mutta tuosta ehdotuksestasi. Siihen on ihan biologinen syy, ettei lähisukulaisten seksiä katsota hyvällä. Se on sisäsiittoisuus ja siitä seuraavat ongelmat jälkikasvulla.

      Tosin nykyaikana ei ole pakko lisääntyä, joten sinänsä paheksunta on teoriassa vailla pohjaa. Ennen serkusten välisetkin liitot olivat laissa kielletty. Nykyään ei taida enää olla.

      Itselleni on ihan sama, onko joku homo, rakastaa sukulaista tms. Ei se minun elämää hetkauta mihinkään suuntaan. Pää-asia, että ovat onnellisia ja pysytään lain rajoissa.

      Huomenna muuten meillä eläkeläisillä on kokoontumisajot kaupan virvokehyllyllä klo. 09:00. 😉

      >simiti<

    • Anonyymi

      Iskikö hysteerikolle hysteria päälle vai mitä lieneekään pillunsaannin puutoksesta kyse. Ei suomi24-palstalla lakeja päätetä vaan sitä varten on Eduskunta olemassa.

      Nussi vaan sukulaisia kuten olet tähänkin asti tehnyt sillä ei nimismies sellaisesta tiedä kun teette sen pimeässä suotorpassa lauantaisaunan jälkeen.

      • Kun tietoo ei oo, nii sit pitää niiku kuvitella. 🌹👀


    • Anonyymi

      "homous oli aivan VAARATONTA ja tarttumatonta"

      Todellakin, nuo molemmat olivat harhauskomuksena tuolloin kyseinen emämunaus tehtiin. Raamatussa (joka on moneen kertaan vesitetty plagiaatti Juutalaisen uskomustaruista, Torah ja Scriptures) kylläkin oli tuolloinkin paljon kokemuksen jalostamia moraaliarvoja, jotka ovat arvokkaita niin tänään kuin olivat tuolloinkin.

      • Muun muassa, että aviossa oleva mies sai käyttää naimattomia muita naisia seksuaalisiin tarkoituksiinsa, mutta jos aviossa oleva nainen, siis miehen omaisuus, piipahti toisaalla, hänet aviorikkomuksesta tuli kivittää. 🌹👀


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      28
      2547
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2126
    3. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      98
      1825
    4. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      122
      1819
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1557
    6. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      140
      1157
    7. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1085
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      89
      1041
    9. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      21
      1022
    10. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      987
    Aihe