SOS - lapsikylä

Kyllä oli karmea juttu Hesarissa sijoitusperheen vanhemmista. Taitavat olla nämä hirvitykset vielä elossa, mutta miltähän heistä tuntuu???
131008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Bisnestä tuo lasten huostaanotto on. Kaupunki saa valtiolta rahaa joka ainoasta sijoitetusta lapsesta. Kyllähän nuo korpit rahan haistavat.

Äänestä
  • Jokaisessa rahankeräyksessä on huijareita. Jotenkin omaa taskuun rahaa häviää. Mustaa kansaa ei kannata auttaa kun innostuvat vaan tekemään lisää lapsia. Kortsuja ja taas kortsuja niin nälän hätä loppuu pikkuhiljaa pitäis mustan kansan jotain ymmärtää ei maailman tartte toisten kakaroita elättää. Kovia ovat nussimaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Jokaisessa rahankeräyksessä on huijareita. Jotenkin omaa taskuun rahaa häviää. Mustaa kansaa ei kannata auttaa kun innostuvat vaan tekemään lisää lapsia. Kortsuja ja taas kortsuja niin nälän hätä loppuu pikkuhiljaa pitäis mustan kansan jotain ymmärtää ei maailman tartte toisten kakaroita elättää. Kovia ovat nussimaan.

    Mustissa on meidän tulevaisuus

    Äänestä

  • Paras keino on auttaa lapsia jakamalla kortsuja vanhemmille kyllä pitää sen verran olla järkeä ettei tehdä kakaroita kun eiole ruokaa. Afgaani mies valitti ruuan puutetta. 3 vaimoa tusina kakaroita. Ei olemaailmantehtävä auttaa näitä himo nussijoita. Joku järki nussiessakin.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mustissa on meidän tulevaisuus

    Mutta kun musta väri inhottaa. Pinkin värinen kieli lipoo kun haistavat rahan.

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Mustissa on meidän tulevaisuus

    Milloin perustetaan sos mummo kylä kun vanhukset on niin huonolla tolalla. Pitäis suomalaisia auttaa eikä mustaa kansaa. Miksi aina pitää mustaa kansaa auttaa.

    Äänestä

Ikävää ettei kontrolloida noita sijaisvanhempia, vaan annetaan kiduttaa lapsia.

Äänestä
  • Rahan takia tehdään mitä vaan. Ahneus on synti.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Rahan takia tehdään mitä vaan. Ahneus on synti.

    Sinä syntinen rienaaja

    Äänestä

Onko tämä joku vaiettu aihe paikkakunnalla?

Äänestä
  • On vaiettu

    Äänestä

ei ole suojeltu aihe. kokkelin käyttäjiä ei pidä kenenkään suojella. juttu oli lehdessä puhdasta paskaa

Äänestä

Tornion kaupunki säästäisi huomattavasti, kun laittaisi omat lastenkodit pystyyn ja lopettaisi näiden lastenkotien tukemisen.

Eikös yksikin näistä lastenkotien johtajista ole sukulaisensa lapsen ottanut hoidettavaksi ja huomasi sitten miten tuottoisa bisnes. Suu käy ja kova puhumaan, mutta lasten asiat jääneet kakkoseksi. Pääasia että hienolla autolla ajaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kyllä oli karmea juttu Hesarissa sijoitusperheen vanhemmista. Taitavat olla nämä hirvitykset vielä elossa, mutta miltähän heistä tuntuu???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu