Kyllä ihmisten, eli kansalaisten puuttuviin oikeuksiin, puuttuvaan oikeusturvaan, puuttuviin ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksiin, ylimielisen kylmästi ja tunteettomasti suhtautuvaa, lahtari-eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄÄ, äänestäminen olisi jo itsetuhoista ja hengenvaarallista.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17666958/quotviisikkoquot-on-luvatut-550ekk-elakekorotukset-elakelaiskoyhille-velkaa
https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993
1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Ruotsi, Saksa,Islanti, Norja, Tanska
Edelleen se n. 700€/kk Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamis-pilkka-almu.
Mitään aitoja korotuksia, ei nykyinenkään hallitus, ole tehnyt, vain silmänkääntötemppuja, prosenttikikkailu-indeksi-valheilla. Ihmishengillä pelaaminen on loputtava. Äänestäminen loppuu, jos hallitus ei pian, toteuta aitoja,
vähintään 1 250€/kk, eli sen jo entisen köyhyysrajan, vähimmäis-oikeusturvan minimieläkkeitä, kuten jokainen hallituspuolueista lupasivat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
Lahtarieduskunnan yksipuoluejärjestelmä uusfasismin massapsykoosissa
21
164
Vastaukset
- Anonyymi
Jopa EU:n eläkeläisköyhyys tutkijat, ovat antaneet hälyytysmerkkejä, Suomen eläkeläisköyhien puuttuvasta oikeusturvasta:
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html - Anonyymi
Vielä ei ole virallista äänestyspakkoa, vaikka käytännössä massiivinen painostus, "kansalaisvelvollisuudella" syyllistäminen, painostaminen, valehteleminen, suostuttelu ym kiduttamiskeinot, äänestämään pakottamisen välineinä, ovat tosiasia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti
Toivottavasti Torniossakin menevät jo ihmishenget, nationalistisen paikkakunta-huijauksen edelle. Äänestämisen lopettaminen, on paras vaihtoehto, kun lahtari-eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, ottaa haavoittuvimpia vanhuksia, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, ennenaikaisesti hengiltä, köyhyyteen oikeusturvattomaksi, veroparatiisi-sote-ihmiskaupan orjiksi pakottamalla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655173/ek-medialemmikki-aarioikeistovihreiden-korruptioohisalo-lakkautti-elakekoyhyystutkimuksen- Anonyymi
Hyvä esimerkki sananvapauden äärimmäisesta väärinkäytöstä sallivassa demokratia-Suomessa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvä esimerkki sananvapauden äärimmäisesta väärinkäytöstä sallivassa demokratia-Suomessa.
Niinhän te lahtari-eduskunnan yksipuoluejärjestelmän, verovaroistamme maksetut äärioikeiston vihakirjoitustrollit olette. Teidän kirjoituksianne etusivulla jatkuvasti, mutta muiden Suomen kansalaisten suut tukittu.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat-
- Anonyymi
Nämä kirjoitukset ovat erittäin hyvä malliesimerkki siitä, kuinka pahasti hihna jo luistaa psykoottisilla ryssän propagandisteilla.
- Anonyymi
Mene sinne Viroosi räkyttämään, äärioikeiston amerikanryssä. Suomen kansan ryssittely, on viharikos.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17598920/elakekoyhyys-hatatila-ei-poistu-vale-elakekorotuksien-valheellisia-prosenttilukuja-esittelemalla
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
"Sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan"
Julistivat KAIKKI hallituspuolueet.
"Useita satoja euroja ja siitä eteen päin LISÄÄ, koko ajan korottaen" - kehuskeli ÄärioikeistoKeskusta.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17641670/aarioikeistokeskustan-korruptiokulmuni-valehteli-elakelaiskoyhille-torkeasti - Anonyymi
kaikki viranomaispalvelut ja verovaroin rahotettavat palvelut on nykyään lahtareita täynnä
- Anonyymi
SULJE SILMÄSI LASKE VIITEEN...
ET ELÄ ENÄÄ.
OLET KUOLLUT NATSI.
MASK! - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17531550/teekutsu-tuppurainen-normalisoimassa-uskonnon-ja-poliitikan-kytkoksia#comment-117999053
EK-Ylessä korruptiopoliitikko-pörssijengirikollisten mainoksia, TeekutsuTuppurainen uhriutumassa, kerjäämässä itselleen sääliä, uskovaisuudellaan ek-lehdissä kehuskellut, eläkeläisköyhien ennenaikaisiin hautoihin pistävä, oikeusturvattomina, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjina pitämisellä, Uniper-ym sähläyksineen aiheuttanut.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
Onko EK-Ylen johto sekaisin, vai miksi uutisten tilalla, on pelkkiä korruptiopoliitikko-pörssijengirikollisten mainoksia - Anonyymi
Rasistista rasismikortti-maahanmuuton valkopesua, tänään ek-medioissa, joiden joukoissa, näyttää tyhmyys tiivistyvän.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17669434/ek-medioissa-valeuutisoidaan-afrikan-valtioista-quotvalimeren-mainaquot - Anonyymi
Eduskunta, ministeriöt, kunnat käyttävät, arvatenkin satojamiljoonia euroja, korruptiopoliitikko-pörssirikollisjengien, sidosryhmien kuten veroparatiisi-sote-monopolien edustajien, lahjontaan, voitelemiseen "ilmailla lounailla", verojenmaksajien rahoista, eli KORRUPTIOON.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17669519/tampereen-kaupunki-pyorittaa-lahjonta-korruptiokarusellia-raatihuoneella - Anonyymi
AutokratiaUsan sotapörssirikollis biljonäärit, uhka koko maailmalle.
https://www.dw.com/en/us-record-858-billion-military-spending-bill-passes-senate/a-64118139 - Anonyymi
Luokkayhteiskunnan, eriarvoistamisen ja heikompaan asemaan pahoinpideltyjen, jo lyötyjen lyömisen eetos, lävistää EK-medioitten ontot sisällöt.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki
Nykyinen, kohta entinen hallitus, pitää eläkeläisköyhyyteen oikeusturvattomiksi jättämiään idiootteina, luulevat, että vielä palkitsisimme ne, lyömisestämme ja vale-eläkekorotuksista, jotka on moneen kertaan, otettu jo laittoman ex-äärioikeistohallituksen leikkauksina, puuttuvasta oikeusturvasta pois. Emme tule enää äänestämään, siitä voivat olla varmoja, jos luvattuja, äärettömän välttämättömiä 1 250€/kk minimieläkkeitä, ei hallituskauden loppuun mennessä, ole toteutettu.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655173/ek-medialemmikki-aarioikeistovihreiden-korruptioohisalo-lakkautti-elakekoyhyystutkimuksen - Anonyymi
Hallitus tumput suorina, kylvämässä lisää vastikkeettomia tukia, ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelijoille, osake-vakuutuskuoririkollisuuteen, pörssijengirikollisuuteen - varsinainen "vasemmisto".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661451/en-tule-aanestamaan-seuraavissa-vaaleissa-ei-ole-todellista-realistista-vaihtoehtoa#comment-117886652 - Anonyymi
Talvivaara-Trafigura-Terrafame-Pörssirikoksia ei ole tutkittu, eikä syytetty, kun jo uusia uraanin louhimis-suunnitelmia, veroparatiisi-sotabisneksien "omavaraisuuden" verukkeella, eduskunnan YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄSSÄ suunnitellaan.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17676192/uusi-talvivaara-terrafame-porssirikollisuus-hanke-verovaroilla
Joko ihmiset opitte kieltäytymään, äänestämällä tukemasta, äärioikeiston järjestäytynyttä pörssirikollisuutta. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645148/korruptiopoliitikot-pyhia-lehmia-suomessa-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655092/hallituseduskunta-pelaa-venalaista-rulettia-elakelais-ihmiskauppaorjien-hengilla
Kun äänestämällä ei saa, edes oikeusturvan luvattuja 1 250€/kk minimieläkkeitä, on tullut johtopäätösten aika, enää eivät voi kiristää, suostutella, valehdella, sumuttaa, kun äänestämisen salpa suljetaan, se suljetaan sitten kunnolla. - Anonyymi
Suomessa Romanian köyhyyseläkkeet.
https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993 - Anonyymi
Äänestämisen Lopettaminen On Uusi Äänioikeus.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682788/korruptiomarin-ja-ceucescuniinisto-porssirikollismafioitten-yksipuoluejarjestelman-marionetteja#comment-118217718 - Anonyymi
Korruptiopoliitikot sotarikosliitto-kiimoissaan ja pörssirikollisuudessaan, ahneuden yksipuoluejärjestelmässä, AutokratiaUsan sotien rummunlyöjiä - niitä sitten jotkut vielä kehottavat äänestämään. Surullista.
https://www.brusselstimes.com/art-culture/346859/humanity-is-dedicated-to-its-own-destruction-noam-chomsky - Anonyymi
Me jotka emme enää aio äänestää, voisimme viettää oman "korruptio-vaali-illan", jossa jännittäisimme, Suomen modernin historian, alhaisimman äänestysprosentin puolesta, joka tulee varmasti olemaan, suurin kansanliike, sitten sotien.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17699340/aarioikeistovihreat-ja-aarioikeistokokpersut-kaytannossa-samaa-puoluetta
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk1072819- 1102606
- 1811674
- 1711427
Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede831296Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s871068Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen1091037Oudot kulkijat
Mikäs porukka se on ruennu kylällä ajelemaan tummalla farmari autolla ja pysäytteleevät ihmisiä kadulla. Koittavat repiä kuulemma autoon ja hakkaavat25976Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er183959