Samaan aikaan, kun Tampereen kaupunki, mainostaa säästävänsä, kylmentämällä vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden, itsekuntoutukselle välttämättömien uimahallien veden, niin kylmäksi, että eläkeläisköyhät palelevat ja kramppaavat, eivät voi enää uida eivätkä kuntoliikkua, lihaskramppien, palelun ja sydänkohtausriskien takia, heille liian kylmässä uima-altaiden vedessä. Itkut silmissä palellen kotiin, kun kulissi-uimahalli saa merkinnän "käyttäjämääristä".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17597698/pormestarien-kalliit-turhakevirat-hirvittavine-edustuskuluineen-lakkautettava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava
Raatihuoneelta tulee päivittäin, korruptiopoliitikkojen veroparatiisi-yrityksien sidosryhmiä, kermaa huuliltaan nuoleskellen, kehuskelevat vielä Raatihuoneen edessä, miten makoisat lounaat, kaikkine herkkuineen, kaupunki heille tarjosi. Mitä muuta tuo on, kuin KORRUPTIOTA ja lahjontaa. Siis sitä mitä pitäisi rikostutkia, eikä suvaita.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia
https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html
Lienevätkö Veroparatiisi-sote-pörssirikosmonopolien edustajia, vai mitä verovaroilla Tampereen raatihuoneella kestitsevätkään, niin mitään rehellistä toimintaa se ei ole, vaan verovarojen käyttämistä KORRUPTIOON ja lahjontaan.
Sama PetosKalmaKok-pormestari, joka heitti tuosta noin vain 150 000€, äärioikeistoukrainalaisille, poliittisista syistä, entisten Suomen lasten, siviilien ja sotilaiden tappajien jälkeläisille, on pyörittänyt, tuota varakkaiden kaupungin / verojenmaksajien varoilla, herkuilla voitelemisen karusellia, korruptiota ja lahjontaa, jo ties kuinka kauan, korruptiopoliitikko-pörssirikollisjengiläiset yksipuoluejärjestelmässään.
Tampereen kaupunki pyörittää LAHJONTA-korruptiokarusellia raatihuoneella
6
908
Vastaukset
- Anonyymi
Tavalliset pieni- ja keskituloiset, raahustavat raatihuoneen ohitse, nälkämarkkinoilleen ja ovat jo vuosia, joutuneet, tuota lahjonta-korruptio-sirkusta, kaupungin raatihuoneella, nälissään katsomaan. Sikamaista toimintaa, kaupunginhallitus häpeäpaaluun ja vastuuseen verovarojen tärväämisistä, rikkaiden ruokkimiseen.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17656192/67ekk-ei-ole-mikaan-korotus-paivitys-kompensointi-koyhyyselakkeisiin#comment-117802245
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661659/suomi-teloittanut-satoja-elakelaiskoyhyyteen-pahoinpideltyja#comment-117890101
Entinen työläiskaupunki Tampere, on nyt irvokas likaisen korruption ja lahjonnan, poliittisen pörssirikollisuuden mätäpesäke.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle - Anonyymi
On vain ajan kysymys, että uimahallien kramppaavat ja palelevat, huonoverenkiertoiset muutenkin, vanhukset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, saavat kohtauksia, kun yrittävät liikkua, siinä avantouimareille sopivassa vedessä, joka piti olla lämminvesiuima-allas, verojenmaksajien vuosikymmenten aikana, moniin kertoihin kustantama.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655173/ek-medialemmikki-aarioikeistovihreiden-korruptioohisalo-lakkautti-elakekoyhyystutkimuksen - Anonyymi
KOMMUNISTEJA
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/18003214/quotmummonmokkiquot-cayman-saarilla-eika-tutkivaa-journalismia#comment-122979804
Tietävät itsekin toimivansa rikollisesti ja väärin, käyttäessään valtion korkeita virkoja, verovälttelyyn Cayman saarilla ym osake-vakuutuskuoririkollisuuteen, verovälttelyn muotoon, jota ei muissa Pohjoismaissa suvaita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1282243
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h282166- 1582044
Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue201578- 271377
- 511027
- 86995
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To24912- 114894
Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon34863