Minkä pituisen miehen

Naiset haluaa kumppaniksi?
25123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Mitä pienempi pituus sitä pienempi pippelikin on sxillooin.

Mutta joidenkin ihmisten mielestä jotkut mikropiirit ja sellaiset ovatkin kuin pieniä otököitä monijalkaisia sellaisia.

Äänestä
  • "Mitä pienempi pituus sitä pienempi pippelikin on sxillooin."

    Ei pidä paikkaansa. Lyhimmällä kumppanillani oli suurin varustus.

    Äänestä

Veikkaisin, että sopivan...

Äänestä
  • Hyvä veikkaus kun lähdetään siitä, että sopiva kumppani on sopivan pituinen, oli pituus sitten mikä tahansa.

    - Sheena

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    Hyvä veikkaus kun lähdetään siitä, että sopiva kumppani on sopivan pituinen, oli pituus sitten mikä tahansa.

    - Sheena

    SIlleen itekin tuota ajattelin. On itelläkin ollut tyttiksiä linjassa 153-172cm (itte 174cm), niin ihan nuo on erittäinkin sopivilta ja sopivan mittaisilta tuntuneet :D

    Äänestä

  • randombypasser kirjoitti:

    SIlleen itekin tuota ajattelin. On itelläkin ollut tyttiksiä linjassa 153-172cm (itte 174cm), niin ihan nuo on erittäinkin sopivilta ja sopivan mittaisilta tuntuneet :D

    Sinulla on siis oikeasti ollut sopivan kokoisia kumppaneita 🤣 Minun miehet ovat olleet 30 cm ja ylikin minua pidempiä, se on liikaa 😂. Mutta olen totutellut ajattelemaan heidät sopivan pituisina, koska ovat pituutta tärkeämmiltä ominaisuuksiltaan olleet sopivia.

    - Sheena

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Sinulla on siis oikeasti ollut sopivan kokoisia kumppaneita 🤣 Minun miehet ovat olleet 30 cm ja ylikin minua pidempiä, se on liikaa 😂. Mutta olen totutellut ajattelemaan heidät sopivan pituisina, koska ovat pituutta tärkeämmiltä ominaisuuksiltaan olleet sopivia.

    - Sheena

    Jep, onhan nuo tosiaan olleet sopivia monessakin mielessä 😁
    30 senttiä pituuseroa on jo aika pirusti, siinä päätyy kainalosauvaksi ja sitten onkin syytä toivoa että kumppanin dödöt on kohdillaan 😂

    Hupaisa puoli noissa kumppaneissa on ollut se, että tuo neiti 153cm oli Suomen vastine Samantha Foxille eli se mitä pituudesta oli niistetty, olikin tuupattu rinnuksille...

    Äänestä

Tyttöjen hyvä sanonta voisi olla vaikka tietokoneen prosessorista: joku monijalkainne ötökkä.

Äänestä

hassu juttu vähän jos tietokoneiden sisällä on bugeja eli sellaisia ötököitä joilla on monia jalkoja kuin mikropiireissäkin on jalkoja niillä on kuin ötököillä.

Äänestä

183cm ja 182cm käy

Äänestä

Alle 2m ja kengänkoko vastaava.

Äänestä

hassu sinänsä juttu kun eksyin johonkin hammashoitajien pukuhuone se oli sxellainen... vahingossa, sitten tuli joku hoitaja sinne, sanoi ei haittaa menit vahingossa noin..

Äänestä

En osaa sanoa.

- Sheena

Äänestä

Suht samanpituisen kuin itse olen. Itse olen siis 165 senttinen. Sanotaan nyt maksimissaan 175 senttinen mies.

Äänestä

Lyhyt mies ollut paras rakastaja. Minulla oli lyhyt mies reilusti alle 170cm ja se osasi käyttää sormia, suuta ja leluja. Pelkkää huonoja ja kokemuksia 180 cm miehistä.

Äänestä

185 cm on hyvä, itse olen 165 cm ja käytän korkeita korkoja.

Äänestä

Ei kai sen niin väliä, mutta minä en vain kelpaa lyhyille miehille 173cm pituudellani 🤷‍♀️ Nyt olen tutustumassa lähes kaksimetrisen miehen kanssa. Se on ehkä jo vähän liikaa, mutta ei se tietenkään mikään este suhteelle ole.

Äänestä
  • Mä oon aina kelvannu miehille 173cm pitusena
    E kupin rinnat, vyötärönympärys 75cm, ihan aina ovat olleet valmiita seurustelemaan.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Mä oon aina kelvannu miehille 173cm pitusena
    E kupin rinnat, vyötärönympärys 75cm, ihan aina ovat olleet valmiita seurustelemaan.

    Mahtava juttu sinulle! Minä en ole kelvannut kuin vähän pidemmille miehille, mutta eihän minun kaikille tarvitsekaan kelvata 😊

    Äänestä

Nainen kelpaa aina lyhyille miehille. 173cm nainen kyllää kelpaa helposti.

Äänestä
  • Ei pidä paikkaansa. Moni lyhyt mies pitää minua 165 senttistäkin liian pitkänä, koska käytän korkokenkiä. Olen kuulut monet kerrat, että en saisi kayttää korkoja.

    Äänestä

188 on paras

Äänestä

Kyl on taas hölmöö.

Äänestä

Pidemmän kuin itse eli yli 152 cm.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Naiset haluaa kumppaniksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu