Kirkkoon on löydetty esiintymään raitis, terve, mieslaulaja.
Mikko Alatalo esiintyy Rovaniemen kirkossa Ti. 20.12 klo. 19.00 .
Mikko Alatalo esiintyy Rovaniemen kirkossa Ti. 20.12 klo. 19.00 .
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mitä alatalohan on kuollut jo aikaa sitten.
Kyllä Mikko on vielä hengissä.
Toistaiseksi !
Ei ihme että ruoka on kallista jo logistiikka kustannukset älyttömiä kun joka kulmassa on pikku K-Marketit, ne pitäs lopettaa tyystin. Isommat jättikaupat toimii paremmin volyymilla hinnat tippuis ja samalla logistiikka kustannukset sen seurauksena polttaineen kulutus vähenis ja ympäristöäkin säästys. Näitä paska kauppoja jotka nippa nappa tulevat toimeen vielä yhteiskunnan rahoilla tuetaan ei mitään järkeä ei muutako lopettaa kaikki kannattamattomat K-Marketit niitä täällä lapissa paljon jopa rovaniemellä keskustassa yhteiskunnan tukemia K-Market kauppoja siis haloo veromaksajat maksaa tuplana näille kusipää kauppialle sossu pummeille.Maksetaan SIKSI RUOKA ON KALLISTA KAUPPIAS ON AHNE YHTEISKUNNAN RAHOILLA ELÄVÄ SYÖPÄ K-MARKET KAUPPIAAT
KESKUSTALAISET MAATALOUDEN TAPPAJAT LAPIN TAPPAJAT
Onko seurakunta löytänyt takaisin
kaidalle polulle?
Takavuosina lueskelin eduskunnan valiokuntien päätöksiä, niin aika usein oli eräs henkilö poissa, syynä sairaus.
Laulaako se Alatalo seurakunnassa
,vai valiokunnassa?
Siinä on kans edustaja joka ei saanut mitään aikaan. Miksihän noita valitaan sinne. Mutta taitaa suurin osa olla samaa sorttia. Hyvää liksaa vaan nostetaan.
Tämäkin edustaja oli vain eduskunnassa kuunteluoppilaana ja nauttimassa hyvää palkkaa sekä luontaisetuja. Kaikkia ne ihmiset valitseekin.
Tienasi hyvän sopeutumiseläkkeen.
Terve? Mistä kukaan tietä tuntemattomien ihmisten terveydestä mitään?
Sepä on sitte kirkko pullollaan hurskasta väkeä tänä iltana! Mukavaa iltaa teille viattomille ihmisille kaltaistenne seurassa!
Olla taas aika huasintyien, usko pois sine veljem aatelen.
Ja Mikkoa säestää kitarallaan Rovaniemen kirkossa tämä laulava talonmies.
Kiitos Ilarille ja Mikolle.
Oli aivan upea konsertti ja kirkko oli tupaten täynnä.
Tuli aivan joulumielelle upeaa musiikkia kuunnellessa.