https://www.youtube.com/watch?v=ozNEdMcWZvQ
2CELLOS - Hurt
Kuulin tänään, että naapuri joka oli pitkään sairaan koronan takia, ei parantunut vaan kuoli. Ihmisellä saisi olla hiukan helpompi lähtö.
Hyvä ja mukava naapuri oli.
Ihmisiä ympärilläni alkaa olla liian vähän.
Hyvää Joulua
9
247
Vastaukset
Otan osaa naapurisi poismenon johdosta. Olit hyvä ja huomaavainen naapuri hänelle. Hän varmasti arvosti sinua ja yhteisiä keskustelujanne.
Hyvää ja Rauhallista Joulua.- Anonyymi
Elämä on kuolemista, laulajaa ei tarvinne juoruta?
Jouluoratorio kuuluu jouluun
https://www.youtube.com/watch?v=98UjjwzJBFE Olen pahoillani. Korona ei ole pikku sairaus Taneli Puumalakin tietää. Inhoan THL vääränlaista informaatiota vähättelyä.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c0ede9df-f43a-480e-9b93-7f9a2bea17fbPelkään ihmisten vasta tajuavan kun jokaisella joku läheinen kuollut tai menettänyt terveyden, että FFP2 turvallisin suojautuminen.
valtakunta kirjoitti:
Pelkään ihmisten vasta tajuavan kun jokaisella joku läheinen kuollut tai menettänyt terveyden, että FFP2 turvallisin suojautuminen.
Toivoisin buddy-love vaikka arvostus on suurempi menneitä kohtaan mutta olen tässä. Et ole yksin kokonaan
- Anonyymi
Toivon joulusi olevan lämmin, lempeä, luottamusta lisäävä. Elämä kun on, vaikka muuta näemme, tahdomme, vaadimme. Ihmisiä tulee elämääsi.
- Anonyymi
Oliko Curt Huulisen sisaria sitte hänkin.
- Anonyymi
Lyhyempi versio Youtube-osoitteelle on https://youtu.be/xxxxxxxxxxx
Jos taas Youtube-videolla on esim. useita kappaleita ja tietty kappale alkaa vaikkapa tunnin ja 30 minuutin kohdalla niin osoitteen perään laitetaan &t=1h30m
Näin ainakin jos Windows 10:n uusin versio, tosin en tiedä onko tuo käyttöjärjestelmäkohtainen juttu vai onko selaimellakin jotain merkitystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee662191Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."61826Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381344Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?215983En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71980Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.90967Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21925- 19756
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39750Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93729
