Tuulivoima- ja muita sähköyhtiöitä, on vuosien varrella, tuettu miljardeille miljardien perään, sillä verukkeella, että sähkönhinta halpenisi. Käytännössä sellaiset summat verojenmaksajien varoja, on vuodettu ökyrikkaille pörssirikollisjengeille, että sähkön pitäisi Suomessa olla jo täysin ilmaista, kaikille tavallisille kansalaisille.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000008625552.html
ÄärioikeistoSdpn KorruptioMarin, kehuskelee sähköjenhinnoilla ja sillä, ettei hallitus ole vieläkään, lunastanut lupauksiaan, edes niistä entisen köyhyysrajan, vähimmäiseläkkeistä, aidon oikeusturvan ehdottomasta minimistä 1 250€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ, jotka hallituspuolue eduskuntavaaleissa lupasi.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17678311/ek-ylen-porssirikollisten-jouluperinne-veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-mainonta
Sähkön pitäisi olla jo ILMAISTA, niin paljon kansa on siitä maksanut
13
94
Vastaukset
- Anonyymi
Etkö jo alkaisi rauhoittumaan.
- Anonyymi
Yhden asian maaninen hullu ei takuulla rauhoitu ennen kuin henki lähtee.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Yhden asian maaninen hullu ei takuulla rauhoitu ennen kuin henki lähtee.
Kerro lisää itsestäsi äärioikeiston vihakirjoittajatrolli.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17622197/mita-kovia-aineita-aarioikeiston-vihakirjoitus-trollit-kayttavat-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-115555896
Äärioikeiston pörssirikollisjengien pahin pelko on, että joutuisivat vastuuseen siitä, mitä tekevät puolustuskyvyttömille vanhuksille, vammaisille ja pitkäaikaissairaille ym köyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpidellyille, Suomen kansalaisille.
- Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi#comment-112048163
Joidenkin on jaksettava, kun ei ole riippumatonta tiedonvälitystä Suomessa enää.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17678311/ek-ylen-porssirikollisten-jouluperinne-veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-mainonta - Anonyymi
Rottahallituksen toimet nostaneet sähkönhinnan pilviin, joten kohtuullista olisi tuo ilmainen sähkö.
- Anonyymi
YKSIPUOLUEJÄRJESTELMÄN pörssirikollisuus ja uusfasismi, ei mitään eroa oppositiolla ja hallituksella.
https://www.svt.se/nyheter/snabbkollen/rekordhog-elrakning-vantar-efter-nyar - Anonyymi
Niin. Sähköyhtiöt ovat velassa kansalle.
- Anonyymi
Täällä arktisilla alueilla tosiaan pitäisi.
- Anonyymi
SUOMALAISEN NORMI IHMISEN TYHJÄYS ON NYT MENOSSA
- Anonyymi
Veroparatiisiyritykset olisi pitänyt laittaa verotukseen ja aitoon yhteiskunta-luontovastuuseen. Yritys-maatalous-sähkö-kulttuuri-korona-jne jne tukien, jakaminen ökyrikkaille perintö- ja verosuunnittelijoille, luksustalojen lämmittämiseen, ilmastotuho-lentomatkailuun, palatsien rakenteluun pörssikeitaissa, on rikollista toimintaa.
https://www.svt.se/nyheter/snabbkollen/rekordhog-elrakning-vantar-efter-nyar - Anonyymi
KorruptioMarin vain naureskelee EK-medioissa, kun Suomen kansa näkee nälkää. Historian pahin eläkeläisköyhyys hätätila meneillään, samoin työttömien, syrjäytettyjen ym köyhyyteen pahoinpideltyjen kohdalla.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17612987/vale-elakekorotukset-sinetoivat-hallituksen-kohtalon
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17647732/suomen-aseostot-usalta-ovat-kansalta-miljardien-varastamista-
Äänestäminen on pieni- ja keskituloisille jo hengenvaarallista, ja keskituloisia eivät tosiaankaan ole, ek-ylen pörssirikollistoimittajat, vaikka ne itseään sellaisina mainostavatkin.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17668131/lahtarieduskunnan-yksipuoluejarjestelma-uusfasismin-massapsykoosissa - Anonyymi
https://www.dw.com/en/german-government-strikes-deal-on-basic-pension/a-51192993
Hallituksen ARVOVALINNAT on nyt nähty. Ei ollut lupauksilla katetta.
Äänestäminen on tullut tiensä päähän. - Anonyymi
Sillähän niitä tukia mm. tuulivoimayhtiöille, aikanaan perusteltiin, että sitten olisi ilmainen sähkö kaikille kansalaisille, ei ole ilmaisia lounaita, edes Teekutsukerjuuttamis-äärioikeistobisneksissä, kun SotaRikosliitto-pörssirikollishanke, niitäkin pyörittää, pitämällä eläkeläisväestöä, äärimmäisessä köyhyydessä, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPAN orjina.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682661/totuus-quotmyydyimmasta-kirjastaquot-on-sotarikosliitto-mainoskampanja
Sananvapauksia estetään sananvapauksien nimissä ja kirjallisuutta käytetään, AutokratiaUsan SotaRikosliitto-manipulointiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seiska: "Naimisissa oleva kansanedustaja Matias Mäkynen (SDP) iski nuoren opiskelijan"
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Skandaalipaljastus-Naimisissa-oleva-kansanedustaja-Matias-Makynen-iski-nuoren-opiskelijan "Opiskelija on kertonut lähip7208335- 941875
Purra on täysin oikeassa: EU:sta voi ja pitää erota
Britannialle ei ole koitunut todellisuudessa mitään haittaa siitä, että se erosi EU:sta. Ei ainakaan Maailman Pankin tilastojen mukaan. Erilaiset "asi2621596Martinan Emma gaala.
Luuleeko Martina olevansa koko Emmagaalan pääjehu vai mikä on? Monta päivää jo laittanut itseään gaalaa varten,ja tottakai, pois kotoa hotelliin pakko2631485Ilman heijastinta ?
Kauhavalla lenkkeilijä menehtyi auton törmättyä päin. Kyllä se heijastin on halpa henkivakuutus pimeällä, toki ei ole tietoa että onko heijastinta käy121425"Haitta-poliitikko" Riikka Purra sai täyslaidallisen yritysjohtajilta
"Vastuutonta isänmaan vahingoittamista" Useat yritysjohtajat kritisoivat perussuomalaisten maahanmuuttolinjaa. Muun muassa sijoittaja ja yrittäjä Pet7011238Ohjeita nettideittailun aloittaville
Voisin kuvitella, että tätä aihetta on palstalla suhteellisen paljon jo käsitelty, mutta en alkanut kaivella mitään arkistoja. Kertokaapa mitä vinkke1671173Olen tajunnut että tein virheen
Kun meidän yhteys katkesi. Olisit ollut se oikea nainen mulle, miten enää voisin asian korjata? Olen pahoillani.1051114Kiersin männä keänä entisiä tuttavia etsimässä
Pitkää Timppaa en löytänyt, enkä myöskään veljeksiä. Härkökankaalla oli joku kone edessä tutkailessani. Kaipa ne entiset tuttavani jossakin siellä ov73968Kerro itsestäsi jotain, joka tulisi todennäköisesti yllätyksenä kaivatullesi
Hyvässä tai pahassa. (Mutta mieluummin tietysti olisi kiva kuulla niitä hyviä asioita!)86899