EK-Ylen pörssirikollisten jouluperinne, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-mainonta

Anonyymi-ap

Tulihan se sieltä tänäkin jouluna, EK-Ylen jo perinteeksi muodostunut, Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisen, eläkeläisväestöä äärimmäiseen köyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpitelemällä, mainostaminen.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17150453/ei-ole-mitaan-quothoitaja-hoitopaikka-laakaripulaaquot-on-suuri-elakelaiskoyhyys-hatatila

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17272237/1-500ekk-minimielakkeet-poistivat-quotruuhkatquot-sote-asemilta-muissa-pohjoismaissa

Se tulee nykyisin joka joulu ja muinakin pörssirikollisten lomailun aloituksina, pitää piestä puolustuskyvyttömät vanhukset, vammaiset ja pitkäaikaissairaat, vielä ennen kansan rahoilla mässyttämään menoa. Suuri myötähäpeä EK-Ylen pörssirikollisjengeille.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia

1 500€/kk MINIMIELÄKKEET: Ruotsi, Norja, Saksa, Tanska, Islanti

Edelleen ne viime vuosisadan n. 700€/kk Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamis-pilkka-almut Suomi

https://tradingeconomics.com/finland/at-risk-of-poverty-rate-for-pensioners-eurostat-data.html

Mitään tiedonvälitystä erittäin vakavasta, eläkeläisväestön köyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpitelemisen HÄTÄTILASTA, ei EK-Yle:ssä näy.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17655173/ek-medialemmikki-aarioikeistovihreiden-korruptioohisalo-lakkautti-elakekoyhyystutkimuksen

17

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­y­­m­­f­o­­­m­­­a­­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17678311o

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Kuinbka sinä viitsit jatkuvasti linkittää johonkin tämän sivun sonnanjauhantaketjuihin noita linkkejäsi? Ei niitä kukaan jaksa lukea.

      • Anonyymi

        Koska hän on päästään täysin sekaisin ,ja tarvitsisi hoitoa pikaisesti.


      • Anonyymi

        Voisit rauhoittua koska noista linkeistäsi ei ole kellekään hyötyä.jos keskittyisit johonkin elämäsi parastamiseen. Itsekin olen pieni tuloinen ja kelalta ei tipu mitään. Olen joskus kokeillut. Laskivat että minulla jää ylimääräistä 6 euroa. Joten päätös hylättiin n 5 vuotta sitten. Mutta ihan hyvin silti menee. Pienet tulot pienet menot. En todellakaan elä ainoa elämääni katkeruudessa.siitä ei taatusti ole mitään hyötyä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voisit rauhoittua koska noista linkeistäsi ei ole kellekään hyötyä.jos keskittyisit johonkin elämäsi parastamiseen. Itsekin olen pieni tuloinen ja kelalta ei tipu mitään. Olen joskus kokeillut. Laskivat että minulla jää ylimääräistä 6 euroa. Joten päätös hylättiin n 5 vuotta sitten. Mutta ihan hyvin silti menee. Pienet tulot pienet menot. En todellakaan elä ainoa elämääni katkeruudessa.siitä ei taatusti ole mitään hyötyä.

        Saitko perintönä äidiltä ja isältä omistusasunnon, ai niin, siksi "tyydyt vähään". Me tavalliset aidosti eläkeläisköyhyydessä kituuttavat, me saimme siskojenhakkaajien nyrkistä perinnöksi, joten joudumme ihan omillamme tulemaan toimeen.

        https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa

        Oikeus-sivistysvaltioissa ovat eläkeläisten oikeusturva-asiat kunnossa, Suomi ei kuulu niihin valtioihin.


    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      EK-Ylen pörssirikkaat, kansamme kurjistamisella, äärioikeistouutisilla rikastuneet porvaritoimittajat, pilkkaavat tavallisia pieni- ja keskituloisia, väittämällä itseään keskituloisiksi, kuten porvari-Kekäläinen, joka jatkuvasti roikkuu julkisuudessa, eli tienaa sellaisia summia, uutispimentoa pitämällä, ettei ole keskituloista nähnytkään.

      https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/62eb0c80-50cb-4867-8793-fc7bdb33c1f0

    • Anonyymi

      Porvaritoimittaja äärioikeisto-disinformaatiolla, korruptiopoliitikko-pörssirikollisten piilomainonnalla ym "pintaviihteellä", jatkuvasti julkisuudessa roikkuva Kekäläinen, laitettu esittämään "keskituloista", vaikkei ökyrikkaana toimittajina, sellaisiin kuulu, eikä todennäköisesti edes tiedä, mitä olla pieni- ja keskituloinen, Suomen kovassa yhteiskunnassa tänä päivänä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17645731/munamies-aloitti-haukkumalla-lapsettomat-yksinasuvat-quotvastuuttomiksiquot-#comment-117662032

    • Anonyymi

      Suoraan sanoen noloa myötähäpeää aiheuttavaa, nähdä EK-medioitten, syyllistävän jopa kuollutta, veroparatiisi-vartiointifirman äärioikeistovartijoitten murhaamaa naista, murhasta ilmoittaneita ja ties mitä, siitä silmittömästä väkivallasta, tahallisesta tappamisesta, jonka jokainen voi kameroista nähdä.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/vartijat-kavivat-kiinni-kauppakeskuksessa-riehuneeseen-henkiloon-espoossa-han-huusi-selkeasti-ettei-saa-happea-kuoli-elvytyksesta-huolimatta/8607676

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17697987/ek-yle-pilkkaa-vartijoiden-murhaamaa-nuorta-naista#comment-118456612

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17698145/ek-is-salyttaa-veroparatiisivartionti-murhan-syyn-uhrille-eli-murhatulle

      Veroparatiisi-pörssirikollismafioitten ja niiden osakkaina pörssirikollisuutta edistävien korruptiopoliitikoiden, iso talousrikollisuus, kansalaisten ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämis-oikeusturvan kustannuksella, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttaminen, eivät ole mitään oikeus-sivistysvaltion, aidon demokratian toimintaa nähneetkään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17698000/murha-ei-ole-quotelvytysquot-eika-siita-ilmoittaneet-ole-vastuullisia

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6908
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2036
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1238
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1098
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      996
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      251
      954
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      929
    Aihe