Nimeltä mainitsematon, EK-medioissa massiivisella mainoskampanjalla, "suosituksi" nostettu SotaRikosliitto-Islantiin, sijoittuva kirja ja sen edeltäjä, ovatkin AutokratiaUsan / SotaRikosliiton mainoskirjasia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17547044/suomessa-ollut-sotaa-valmisteleva-naton-tukikohta-jo-5-vuotta-
Kirjojen kirjoittajaksi nimetty henkilö, kertoo "tädiltä perineensä talon Islannista" ja "ihailevansa" Äärioikeiston PetosKokRkp:n "KorruptioRehniä", eli äärioikeiston pörssirikollismafioitten sotabisnes-pörssirikollisuutta ja näkevänsä sen "turvallisuutena". Myös vale-tasa-arvoa käytetään, kyseisen sotarikosliitto-mainoskirjasen myynninedistämiseen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17533977/eduskunta-selvitystilaan-isot-talousrikostutkinnat-ministerioihin-tultava
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17596062/rikostutkinnat--ja-syytteet-nord-stream-talvivaara-uniper-elakerahastojen-ryostot
Näin kirjallisuudesta on tehty Disinformaatiota ja manipulointia, eli kansan aivopesua, pörssirikollismafioitten sotarikosliitto- ja hävittäjäromu-hankkeiden mainoksia. EK-medioissa iltapäivä-roskismedioissa, "kirjailija esittää itsekin yllättynyttä". Ihan varmasti.
Totuus "myydyimmästä kirjasta" on SotaRikosliitto-mainoskampanja
9
925
Vastaukset
- Anonyymi
Aivopesu samaa sarjaa, kuin pörssirikollis-"Aalto yliopiston ulkopolitiikan tutkimus", ja putinriippuvuuttaan huutavien, äärioikeiston vihakirjoittajatrollien, Suomen kansalle räksyttämiset, täällä palstalla, on siis myös kirjallisuuden verukkeella, tehty sotarikosliitto-sumutus.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682520/metsienkayton-rajoituksien-todellinen-syy-sotarikosliitto#comment-118213824 - Anonyymi
PetosKok-Haukion vuosikausien "kirjallisuuden" piireissä huseeraamisen, todellinen tarkoitus, alkaa valkenmaan. Sananvapauksia estetään nyt kirjallisuuden verukkeella, vähänkin enemmän lukeva ja asioita seuraava, hoksaa kyllä missä mennään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17509030/sananvapauksien-estamisesta-pieni-askel-kuolemanrangaistuksiin#comment-118215976 - Anonyymi
Onhan meillä julkaistu Marxin, Hitlerin, Leninin jne teoksia.
Ei niissä ole mitään kiellettyä. - Anonyymi
Onko, no te AmerikanRyssäthän niitä luette.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17682520/metsienkayton-rajoituksien-todellinen-syy-sotarikosliitto - Anonyymi
Pointti lienee siinä, että AutokratiaUsan Disinformaatiota ja aivopesua, eli manipulointia, mainostetaan "dekkareina ja kaunokirjallisuutena", mitä ne eivät ole, vaan poliittista, äärioikeisto-uusfasistista propagandaa, pitäisi olla siellä Marx-Lenin-osastolla, oikeassa paikassa kirjahyllyssä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi#comment-112048163
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17547044/suomessa-ollut-sotaa-valmisteleva-naton-tukikohta-jo-5-vuotta-
Tarkoituksellinen kansalle VALEHTELEMINEN, sumuttaminen ja hädänalaisten vedättäminen, on rikollista valtion varojen väärinkäyttöä. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
https://www.iltalehti.fi/paakirjoitus/a/62eb0c80-50cb-4867-8793-fc7bdb33c1f0
Eihän se nyt ole oikein, että EK-ylen AutokratiaUsan Disinformaattorit ja manipulaattorit, laskettevat Sveitsin ja Itävallan alpeilla, eläkeläisväestön ennenaikaisista kuolemista, hätätilasta Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjina, oikeusturvattomaksi pahoinpideltyinä, ei uutisoida.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/671a5831-4ae1-4567-bf3b-89ed9ee23078 - Anonyymi
https://infobrics.org/post/35505
Irvokasta on JenkkiRicksin, köyhien työttömien ja syrjäytettyjen, käyttäminen ilmaisena työvoimana nälkäpalkalla, sisällöntuottajina krääsäpalkalla EK-Ylen "perjantai"-pörssirikollismafioitten / AutokratiaUsan Disinformaatio"viihteessä".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17680567/ek-yle-kayttaa-ilmaista-orjatyovoimaa-jenkkiricksin-sotarikosliitto-mafioitten-ohjelmissa - Anonyymi
Verovaroillamme ja perustuslain vastaisilla pakkomaksuilla, ylläpidettävä yksityistetty tiedotusväline, jonka pitäisi olla riippumaton, ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 475875
- 495361
- 513746
- 143695
Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?
Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise1003441- 313146
- 592894
- 592766
- 552413
- 381864