Tämä hallitus on rikkauden lobbareiden talutusnarussa.
Lähes ilmaiset sähköt ja lämpö heille.
Miten köyhää tuetaan?
Nenköön menojaan!
Marionetti hallitus.
Lähes ilmaiset sähköt ja lämpö heille.
Miten köyhää tuetaan?
Nenköön menojaan!
Marionetti hallitus.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sama homma koronatuissa. Jakoivat satatonnisia ökyporhoille.
😍😋😍😋😍😋😍😋😍
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17678430D
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
On se köyhtyminen omaakin vikaa. Kulutusrakenne pitää säätää tuloja myöten. Tulonmuodostukseenkin voi ihan itse vaikuttaa. Ennen tehtiin töitä ja tultiin toimeen.
Miksi pitää hankkia kaikkea, johon ei ole varaa eikä aina edes tarvetta?
Yhä useampi vähävarainen putoaa ulosoton asiakkaaksi.
Köyhyysrajan alapuolella eläviä jo yli puoli miljoonaa.
Kuka kuuntelee köyhää?
https://fi.wikipedia.org/wiki/Köyhyysraja
Kuka on vähävarainen?
Katso, oletko köyhä – tässä menee pienituloisuuden raja Suomessa https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000005279937.html
Köyhät ne aina jaksaa vinkua ja valittaa, käyttäisivät senkin ajan hyödyksi leipäjonoissa.
Enemmän on vinguttu suurista sähkölaskuista.
Köyhällä ei ole varaa polttaa muuta kuin tuikkuja.
Eikä varaa maalänpöön
Eikä ilmavesikiertolämpöpumpuun.
Hyvätuloinen rakennuttaa tosi ison satojen neliöiden ökytalon ja maksattaa yhteiskunnalla ylisuuren talonsa sähkölämmityksen. Kaikenlaisia härpäkkeitä kuluttamassa sähköä lämmityksen ja span lisäksi. Se on lysti lämmittää allasta sähköllä ja lillua kylpemässä.
Maalämpöä ei kannata laittaa, kun nyt hyvitetään sähkölaskuja. Eikö se vasta-aikoihin Kike Elomaakin valittanut sähkön kulutustaan, kun yhdellä ihmisellä hallussa/asuttavana 600 neliön lukaali.
Siis ei todellakaan VAIN köhät vingu, kyllä ne vinkuu muka rikkaat samalla tapaa. Tilaa yli tulojen ja varojen nyt, kun hinnat nousseet, mutta siitä huolimatta pitää näkyä ettei olla köyhiä eikä kipeitä.
Kyllä kemijärviläiset ovat saaneet hallitukseita ihan kiitettävästi. Vieläkin ylijäämällä paukutellaan henkseleitä. Tulette ensivuonna näkemään hallituksen joka ei tue köyhiä eikä rikkaita. Aina olen maksellut laskuni ilman tukijaisia ja niin maksan nytkin.
Hyvä kun köyhätkin joutuvat talkoisiin, rikkaat ne aina ovat joutuneet verot maksamaan, he kun ei saa tukiaisia. Köyhät taas aina saaneet enemmän tukia, mitä koskaan veroja maksanaat.