Menkää lenkille

Anonyymi-ap

Jouluruoka lihottaa joten 3 tunnin kävelylenkki piristää.

21

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tunnin hiihtolenkin tein, hankikanto oli

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍒 ­­­N­y­­m­­­f­­­o­­­m­­­a­­­a­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17680409n

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • No enpä ole syönyt vatsaani täyteen. Lähinnä maistelin jouluruokaa, kun ei ole herkkuani. En muutenkaan syö kuin elääkseni. En elä syödäkseni. 😄

      • Anonyymi

        Lähetä pyllynreikäsi kuva aijaan kautta :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lähetä pyllynreikäsi kuva aijaan kautta :)

        Pujis tollasta harrastaa.


    • Anonyymi

      TURVAT KIINNI siitä kinkunrasvojen sulatus ja muista mässäilyn jälkeisistä laihdutus lenkkeilyistä.
      Ei niitä tarvitse kailottaa ja vouhottaa ulkopuolisille.
      Ei aleta tuputtamaan lenkille menoa täällä palstalla.
      En ole syönyt jouluruokia, enkä herkutellut, vaan arkiruokaa olen jouluna syönyt.

      Jos olisin näille kailottajille kaupassa ohjeistanut, kun kinkkuvuoren, joululaatikkovuoren ja muiden jouluruokien äärellä haltioissaan kauhovat kaksin käsin jouluruokia ostoskärryyn, niin jos olisin todennut, että vähemmälläkin pärjää, niin olisivat suuttuneet ja vouhottaneet, että minun syömiset eivät sinulle kuulu ja jouluna PITÄÄÄ syödä ja herkutella koko yö.

      Joten pitäkää yksityis asiana myös jouluherkkujen sulatuksen.
      Jos joku tulee minulle nyt joulun jälkeen viisastelemaan, kun istuskelen rauhassa tyyliin "katsos minua, kun minä olen ahkera ja aktiivinen, kyllä sinunkin pitäisi nousta ylös siitä ja lähteä liikkeelle, kun olet jouluherkkuja syönyt ota minusta mallia, äläkä siinä istuskele, nyt kinkkurasvoja sulattelemaan siitä"
      Niin varmasti saa nyrkistä, vihaksi pistää tuollaiset, pitäkää ne kinkunsulatukset yksityis asiana ja ihan turha uhriutua, kun ahneuksissa olette ahmineet mahanne täyteen vedoten, että kyllä jouluna täytyy jotain iloa olla tämän maailman tilanteen rinnalla.
      Nämä kinkunsulattelijat on juuri sellaisia liikkujia, että sulattavat kinkkuja pari viikkoa, sitten puhisevat, että kyllä on raskasta ja lopettavat kuntoilun, eivät viitsi liikkua muuten, kuin autolla.
      Jos heille toteaa, että jättäkää se auto ja käykää kaupassa polkupyörällä, niin suuttuvat ja toteavat, en minä millään polkupyörällä jaksa kaupassa käydä, auto se olla pitää.

      Jokainen, joka pyöräilee ja käy kaupassa pyörällä kuntoilee 1000 kertaa enemmän, kuin nämä autoilevat kinkunsulattaja kuntoilijat.

      t. Ätmi toteaa

    • Anonyymi

      Läskit liikkeelle nyt.

    • Anonyymi

      Nääh. Meen huomenna juoksemaan. Paljon tehokkaampaa ja parempi olo tulee. Riittääkö itelläs kunto?

    • Anonyymi

      Puuroa yx kerta Jouluaattona ja yx kerta Joulupv.
      Eivät lihota.

    • Anonyymi

      En ole edes joulupöydässä ollut, enkä jouluruokia syönyt.

    • Anonyymi

      Höpö höpö.

    • Anonyymi

      Enkä mene. Vatsa roikkuu maassa! :D

      • Anonyymi

        (Miksi tämä muuten poistettiin aiemmin, eikö vatsani saa viistää maata? 😂)


    • Kävin kaverin kanssa kävelyllä ja poikettiin marketiin katsomaan joulun-alemyyntiä. Mitään en ostanut, kun en tarvitse.
      Jäätiin tietysti toviksi juttelemaan ja mietittiin, järjestetäänkö nykyään enää Tapanin-tansseja missään?
      Tietääkö kukaan palstalla, onko pk-seudulla mitään erikoista Tapaninpäivän hulinaa?

      Ihan vaan kaverin puuolesta kyselen. :D

      • Anonyymi

      • Anonyymi

      • Anonyymi

        Ei ole. Mene komeroon.


      • Kiitos kaikille vastanneille. :D


    • Ei tässä mihinkään lenkkilöille kerkeä. Töitä 12 tuntia ja vähän kun nukkuu ja siivoaa kämppää ja taas menee 12 tuntia töihin, on lenkit jätettävä väliin tai jää normitouhut tekemättä.

    • Anonyymi

      Niinistökin meni jäälle tarpeikseen.

    • Anonyymi

      Huono neuvo. Järkevämpää on makoilla sohvalla ja mussuttaa vihreitä kuulia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe