Köyhyysongelma ei ole "yksinäisyysongelma", vaikka EK-Ylen AutokratiaUsan SotaRikosliiton pörssirikollistoimittajat, kuinka niin väittäisivät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki
Köyhillä on puute myös yksinäisyydestä, pakkososiaalisuus äärioikeiston Teekutsukerjuuttamisineen, byrokratialla lyömisen suorituttamisineen, ym haavoittuvimpien Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamisineen, on erittäin raskasta, kovaa työtä, ruuhkissa ja jonoissa, jossa ei levonhetkeä, saati arvokasta yksinolon, itsemääräämisoikeuksien auvoa nähdä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661448/1-250ekk-itsemaaraamisoikeus-elakkeet-veroparatiisi-sote-orjuutetuille
Näillä näkymin ainut ihmisoikeus, Suomen köyhyyteen pakotetulle kansalle, on kaikesta äänestämisestä kieltäytyminen. Se on sitä tehokkaampi, mitä useammat siihen ryhtyvät. Se on myös se ainut keino, tavallisten pieni- ja keskituloisten, saada oikeuksia, äänensä kuuluville.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17662783/eduskunnan-porssijengirikollisuus-kayttaa-katu-vakivaltajoukkoja
PörssimafiosoNiinistö olisi jo muissa EU-valtioissa, kokenut Ceaucescun kohtalon, sillä sitähän tuon presidentinvirkaan täysin sopimattoman, äärioikeiston uusfasistien, kansalta varastamilla varoilla, väkivallan tekijäksi ostaman, outo ja kansaamme ennenaikaisiin hautoihin johtava, valkopörssimafioson toiminta on.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
Muiden Pohjoismaiden ja EU-valtioiden kyvykkäät johtajat, ovat nuo KUNNIOITETTAVAT, aidon oikeusturvan 1 500€/kk vähimmäis-minimieläkkeet, jo toteuttaneet.
Rahalla saa yksityisyyttä, jota köyhyyteen pahoinpidellyillä ei ole
11
894
Vastaukset
- Anonyymi
ei pääse sairas eläkkeelle. hautaan pakotetaan näillä systeemeillä
- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17680530K
🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞
- Anonyymi
Onneksi kuolo korjaa aikanaan niin köyhän kuin rikkahan. Sillä noutaja ei pankkitilin saldoa kysele
- Anonyymi
joo mutta rikas saa hoitoa yksityiseltä. julkisella puolella saa mitä sattuu kun ei työ aina kiinnosta
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
joo mutta rikas saa hoitoa yksityiseltä. julkisella puolella saa mitä sattuu kun ei työ aina kiinnosta
Ei ole enää mitään julkisia palveluja, kyllä kaikki on käytännössä jo yksityistetty, eli äärioikeiston pörssirikollisten omistuksessa.
- Anonyymi
Se on laiha lohtu, kun puolet Suomen väestöstä, jo ilman aitoa oikeusturvaa. Ei näy sitä ahneiden paskaista loppua tulevan, vaikka kuinka toivoisimme.
https://yle.fi/uutiset/3-11892227
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/kuolleisuus-suomessa-korkeammalla-kuin-35-vuoteen-koronarajoituksilla-on-ollut-ristiriitainen-vaikutus-sanoo-thl-n-tutkimusprofessori/8413604#gs.ypc998
Eivätkä johdu mistään Veroparatiisi-sotediagnooseista, köyhyyteen oikeusturvattomaksi pahoinpideltyjen, ennenaikaiset köyhyyteen kuolemiset, vaikka yksityistetyn thl:n veroparatiisiprofessorit, niin on laitettu selittelelmään, kyllä se on tekoälyllä pörssimafioitten toteuttama kansanmurha, käynnissä Suomessa.
- Anonyymi
Se on julmaa oikeusturvattomaksi tehtyjen, haavoittuvimpien ennenaikaisesti tappamista, mitä Suomenoligarkit, CeaucescuNiinistön pörssimafioitten johdolla, Suomessa toteuttavat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17621347/niinisto-oli-heikoin-lenkki
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17515592/1-500ekk-minimielakkeet-ovat-talousosaamista-aidoissa-demokratioissa
Kaikissa muissa Pohjoismaissa ja EU-valtioissa, kyvykkäät johtajat, ovat jo toteuttaneet 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, edes jonkinnäköiseksi oikeusturvaksi kansalaisilleen, Suomessa edelleen ne viime vuosisadan, n. 700€/kk Veroparatiisi-sote-IHMISKAUPPA-orjuuttamis-pilkka-almut. PörssimafiosoNiinistö halveksii Suomen kansaa, ei sellaista henkilöä, päästettäisi presidentin virkaan, missään oikeusvaltioissa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17661448/1-250ekk-itsemaaraamisoikeus-elakkeet-veroparatiisi-sote-orjuutetuille
EI ole "yksinäisyysongelmaa", kun rahalla saa yksityisyyttä, jota luksusta, Suomen köyhyyteen, oikeusturvattomaksi pahoinpidelty kansa, ei enää tunne. EK-Ylen AmerikanRyssien pörssirikollis-ohjelmissa, pilkataan köyhyyteen pahoinpideltyjä, tunnemössö-"yksinäisyys"-valheella. EK-Yle käyttää kyseisissä tv-ohjelmissaan, ilmaista orjatyövoimaa, työttömiä ja syrjäytettyjä krääsäpalkalla. "Hassu" jenkkitoimittaja onkin pörssimafiosojen isoimpien talousrikollisten, korruptio-yksipuoluejärjestelmän mainoskasvo.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14666594/ylen-veroja-maksetaan-veroparatiisiin#comment-101719999
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17259897/yle-syo-poydassasi#comment-112048163
Kaikki pakkomaksut, ovat aidoissa oikeusvaltioissa, perustuslain vastaisia.
https://vastavalkea.fi/2021/01/08/havittajista-uusi-valtiontalouden-painajainen/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17547044/suomessa-ollut-sotaa-valmisteleva-naton-tukikohta-jo-5-vuotta-
AutokratiaUsan SotaRikosliittomedia EK-Yle, väittää mm. että Viro olisi saanut itsenäisyyden Suomen siivellä, vaikka oli vielä vuonna 1983, osa sosialistista Neuvostoliittoa. Että niin "uskottava" EK-media. - Anonyymi
Entiset ns. julkiset palvelut, on kaikki yksityistetty ja äärioikeiston järjestäytyneiden isoimpien talousrikollisten, käytännössä pörssimafioitten omistuksessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17680567/ek-yle-kayttaa-ilmaista-orjatyovoimaa-jenkkiricksin-sotarikosliitto-mafioitten-ohjelmissa - Anonyymi
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/surveillance-skin-alarm-200527135135268.html
Hälyyttävää todella. - Anonyymi
Kaivautuvat ihmiskauppa-orjuutettujen, ihojen alle ek-ylen syöpäläiset.
https://www.aljazeera.com/indepth/opinion/surveillance-skin-alarm-200527135135268.html - Anonyymi
https://www.tekniikkatalous.fi/uutiset/tietovuotaja-edward-snowden-varoittaa-korona-poikkeusoloista-valtaa-pitavat-tottuvat-saamaansa-valtaan/3d1d2b6b-80c2-41bf-8060-e1fa026a5e06
Pitikin sattua iso joukko ahneita Arkadianmäelle, kaiken yksityistämään ja oikeusvaltion alasajamaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/83d43f89-9fbe-4608-aeed-45b67492dfde
Silppu-pätkä-kotimaista orjatyövoimaa, hyvitellään teekutsuliikkeen äärioikeiston kerjuuttamisbisneksillä, lopulta joutuvat samaan roskakoriin, veroparatiisi-sote-ihmiskauppa-orjuuttamiseläkeläisköyhyyteen, ennenaikaisesti tapettavat.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17680567/ek-yle-kayttaa-ilmaista-orjatyovoimaa-jenkkiricksin-sotarikosliitto-mafioitten-ohjelmissa
Köyhien olisi syytä oppia, että almujen tarkoitus, on köyhyysongelman pahentamisen oikeuttaminen, eläkeläisköyhyys hätätilan korjaamatta jättäminen.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17629245/yksityistetty-veroparatiisi-thl--aarioikeistosdpn-korruptiokiuru-terveysuhkia
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.673177Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91841- 1111730
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241249- 1291048
- 98988
- 60944
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil67926Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6865- 84859