Niin, eli olen arka ihminen ja menen lukkoon ja en uskolla mennä töihin kun pelkään ihmisten tapaamista, ja että he ajattelee minusta pahaa. Pelkään että mokaan ja ahdistuneena esim. eka työpäivä on painajainen koska en muista ohjeita mitä annetaan koska panikoin ja jännitän niin ne menee toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos. Osaako kukaan samaistua, tai sitten kertoa mikä työ sopisi ujolle panikoijalle?
En uskolla mennä töihin kun olen arka!
Anonyymi-ap
3126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Rikkaalta ihmiseltä varmasti puuttuu elämästään jokin punainen lanka tai on niin tylsistynyt omaan tylsään työhönsä ja elämäänsä, että alkaa vainoamaan muita ihmisiä erityisesti työttömiä.
kelle tää oli osoitettu???
jostain ensin saatava apua ja tukea siihen arkuuteen. Mentaalipuoli ja mielenterveys ensin kuntoon.
Jos on säikky kuin rusakko joka pelkää pienintäkin rasahdusta niin eihän siitä työhön hakeutumisesta tule yhtään mitään. Jos ei tee virheitä niin ei voi oikein mitään oppiakaan. Mistä olet saanut sellaisen mielikuvan että työntekoon olisi olemassa tarkat viisaampien ihmisten kehittämät hienot ohjeet. Ei maailma toimi niin ollenkaan. Mokaaminen on itse asiassa helkutin kivaa.