Joku on jäädyttänyt Ahvensalmen kentälle luistinradan. Onkohan tällä toimenpiteellä viranomaisten lupa? Saako siellä käydä luistelemassa? Entä jos kaadun huonosti tasoitetun jään takia, kuka vastaa, mistä voin hakea korvausta? Vai onko tämä merkki uudesta kansalaisaktiivisuudesta? Emmekö olekaan saamattomia nuttuskehveleitä, joille pitää kaikki tarjota valmiina, emmekä ole silti tyytyväisiä. Jos näin on, niin kaikkea hyvää tälle toiminnalle ja näytetään niille.
Luistinrata
7
221
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvä että ihmiset luistelee kun sais vielä puuroa
- Anonyymi
Se omatoimisuus puuron keiton suhteen kuuluu samaan kategoriaan.
- Anonyymi
Älä kysele tyhmiä. Luistele tai ole luistelematta
- Anonyymi
Koko kylä äkkiä sulattamaan se pois!!
- Anonyymi
Kunhan vain jäät sulavat heinäkuuhun mennessä, jos sattuisivat järjestämään iskelmäfestit.
Se parakkikoulu onneksi ei ole uhka festareille. Mutta järjestäjä uupuu. Joku hengellinen festi voisi tulla tilalle. Ihan samoja esiintyjiä voitais tilata.
Onpa se Ahvenkentän tienoo nyt suosittu. Minun nuoruudessani koko seutu oli epämääräistä pöheikköä, jossa jotkut pöhheikköpohheemit kävivät kuseskelemassa.
Eteenpäin on menty. Parakkibileet voitaisiin järkätä vaihtoehtohappeninginä. Se paraakkihan on käytössä elokuussa 2023. Sitä ennen kasari-ysäribileiden kombo kehiin! Meinaan, että maksamme siitä törötyksestä sen verran, että ilmaisbileet pitää saada kompensaationa.- Anonyymi
Viime kesänä jotkut luistelivat tai ainakin kaatulivat festareilla, vaikka jäätä ei ollut tienoillakaan. Mitä siihen sanot?
Oliko oikeus kaatuilla heinäkuussa? Oliko omat aineet syynä vai mitä mömmöjä oli käytetty? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Viime kesänä jotkut luistelivat tai ainakin kaatulivat festareilla, vaikka jäätä ei ollut tienoillakaan. Mitä siihen sanot?
Oliko oikeus kaatuilla heinäkuussa? Oliko omat aineet syynä vai mitä mömmöjä oli käytetty?Kannattaa olla raitis mutta jos otat niin et aja, on myös nimimerkin ehdoton periaate ja vain selvänä rattiin! Hyvää Joulua kaikille ihmisille ja Paluumuuttajakin tietää, että nautimme onnesta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1022278
Sara ja Pyry eronneet?
Pitääkö huhu paikkansa, tietääkö kukaan?Joku kertoi, että olivat tapelleet rajusti Emma gaalan jälkeen ja sen jälkeen Sara poisti Instatililtään kaikk731582- 1751502
- 1711364
Ikävintä on kokea
Kun toinen lähestyy niin sitä itse vetäytyy. Sitten kun itse lähestyy niin toinen vetäytyy. Vähänkuin magneetit jotka hylkivät toisiaan ja sitä ei ede811182Unelmoitko asunnosta lämpimässä? Haluaisitko muuttaa Suomesta esim. Espanjaan?
Kiinnostaisiko sinua muuttaa pois Suomesta lämpimään? Jos kiinnostaisi, niin muuttaisitko vain talviajaksi vai koko vuodeksi ja millaisia kriteerejä s80935Millaisista tuoksuista miehet pitää?
Tuli tuosta yhdestä aloituksesta mieleen tälläinen. Eli millainen tuoksu saa miehet sekaisin? Onko se karkkikaupan tuoksu, kukkainen tuoksu,mausteinen100844Miksi ihmiset ilkeilevät toisilleen anonyymisti?
Ikuisuusaihe, tavallaan, mutta jäin tuota pohtimaan männä yönä. Miksi pitää olla ilkeä mm. palstalla anonyymisti? Miksei voi vain todeta, että olen er161841Sen takia sanoin sen
Että et ottaisi itseesi kun ei ole tarkoitus sinua loukata. Me vain heijastellaan toistemme kipukohtia ja se tuntuu ikävälle.100781