Joku on jäädyttänyt Ahvensalmen kentälle luistinradan. Onkohan tällä toimenpiteellä viranomaisten lupa? Saako siellä käydä luistelemassa? Entä jos kaadun huonosti tasoitetun jään takia, kuka vastaa, mistä voin hakea korvausta? Vai onko tämä merkki uudesta kansalaisaktiivisuudesta? Emmekö olekaan saamattomia nuttuskehveleitä, joille pitää kaikki tarjota valmiina, emmekä ole silti tyytyväisiä. Jos näin on, niin kaikkea hyvää tälle toiminnalle ja näytetään niille.
Luistinrata
Anonyymi-ap
9372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hyvä että ihmiset luistelee kun sais vielä puuroa
Se omatoimisuus puuron keiton suhteen kuuluu samaan kategoriaan.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
🍑 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17682259S
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Älä kysele tyhmiä. Luistele tai ole luistelematta
Koko kylä äkkiä sulattamaan se pois!!
Kunhan vain jäät sulavat heinäkuuhun mennessä, jos sattuisivat järjestämään iskelmäfestit.
Se parakkikoulu onneksi ei ole uhka festareille. Mutta järjestäjä uupuu. Joku hengellinen festi voisi tulla tilalle. Ihan samoja esiintyjiä voitais tilata.
Onpa se Ahvenkentän tienoo nyt suosittu. Minun nuoruudessani koko seutu oli epämääräistä pöheikköä, jossa jotkut pöhheikköpohheemit kävivät kuseskelemassa.
Eteenpäin on menty. Parakkibileet voitaisiin järkätä vaihtoehtohappeninginä. Se paraakkihan on käytössä elokuussa 2023. Sitä ennen kasari-ysäribileiden kombo kehiin! Meinaan, että maksamme siitä törötyksestä sen verran, että ilmaisbileet pitää saada kompensaationa.
Viime kesänä jotkut luistelivat tai ainakin kaatulivat festareilla, vaikka jäätä ei ollut tienoillakaan. Mitä siihen sanot?
Oliko oikeus kaatuilla heinäkuussa? Oliko omat aineet syynä vai mitä mömmöjä oli käytetty?
Kannattaa olla raitis mutta jos otat niin et aja, on myös nimimerkin ehdoton periaate ja vain selvänä rattiin! Hyvää Joulua kaikille ihmisille ja Paluumuuttajakin tietää, että nautimme onnesta!
Mä oon ihan sekopää vaan! Mä oon aivan seko!
Hullujen Kemijärvi