pelata niinkuin jotaìn strategiapelejä.
ihmetytti että mikä sua vaivaa. oliko kuunneltu äijien neuvoja? vai jännittikö vaan
mä olin tuntenut sut vuoden. sä omana itsenäsi on se juttu. olit ihan outo. mä halusin vaan pois.
et kai sä vaan yrittänyt olla alfauros
4
64
Vastaukset
Ei mun tarvii pelata mitään pelejä.
- Anonyymi
Täälläkin mietitty miehen samoin tavoin muuttunutta käytöstä. Pidin hänestä sellaisena kuin oli aiemmin, vaikutti luonnolliselta. Nyt on muuttunut jotenkin oudoksi. Välinpitämättömältä vaikuttavaksi ja näennäisen tai teennäisen cooliksi/machoksi. Voi olla ettei vain välitä minusta, esittää jotain tai paljasti millainen pintaliitoinen oikeasti on ja siksi se tuntuu oudolta. Mutta ymmärrän tästä käytöksestä sen ettei kannata häneen päin enää katsoa, tämä ei ole se ihminen jonka kanssa haluaisin olla. Ehkä joku toinen saa tälläisestä jotain jahtaamisen iloa mutta en minä, olen aikuinen ihminen ja haluan miehen joka osoittaa välittävänsä ja jolle olen tärkeä. Haluan pysyvää. Tunteet ei ole mikään leikkikenttä.
- Anonyymi
Onko oma käytöksessä pysynyt muuttumattomana? Yleensä mies peilaa naisen käytöstä ja jos kokee naisen kylmäksi tai etäiseksi tulee juuri tälläistä käytösmalleja esiin. Eli katse peiliin oletko ollut itse suora, pelaamaton ja aito..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994830Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353085Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543012Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn321575Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271252- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.121042Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781021Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52999