MITEN SAADA HIUKSET PYSYMÄÄN SUORINA?

Anonyymi-ap

moi! Elikkä siis mulla on luonnonkiharat hiukset (ihan sairaan paksut eikä todellakaa mitkään hienot)
Suoristelen niitä ja ne ei vaan osaa pysyä suorana varsinkin syksyisin jos hiukset on auki niin heti aivan kauhee pehko tai sitte vesisateen jälkee iha näytän iha rölliltä, jos hiukset on auki. JOTEN olisiko teillä joilla on luonnonkiharat hiukset tai joillain muilla niin vinkkejä että miten saatte tai olette saaneet ne pysymään suorina? Oon testannu kerran semmosta hiuslakka juttua, mutta se vaan pahens tilannetta ja teki tukasta oudon tuntuisen. Joten olisiko jotain millä niitä voisi pitää suorana. Joudun aina käyttää huppua ja laittaa hiukset huppuun, tosi moni sanoo et se näyttää tyhmält JOTEN PLIIIIIS JOTAIN VINKKEJÄ!!! EI SIT MITÄÄ SELLASIA ETTÄ ”älä suorista niitä” ei semmosia jooko.

3

504

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luonnonkihara on luonnonkihara, etkä niitä saa pysymään suorina. Voit suoristella niitä vaikka suoristajalla, mutta jos on voimakas kihara, se kihartuu jonkun ajan päästä taas. Se tavallaan etsii sen oman muotonsa.
      Kostea ilma, ja vesisateessa kastuminen tekee siitä vielä säkkyrämpää.
      Ikävä tosiasia. Sen kanssa on vain elettävä, ja näytettävä epäsiistiltä.
      Itse aikanaan leikkautin tukan aivan lyhyeksi, mutta sitäkin piti säännöllisesti kerran kuukaudessa käydä leikkauttamassa, koska heti vähänkin pituutta saatuaan sieltä alkoi pukata niitä kiharoita, ja joka kihara eri suuntaan tietysti.
      Nyt olen luovuttanut, kasvakoon, ja näyttäköön kamalalta. Pidän hiuksia kiinni jatkuvasti, joko ponnarilla, letillä, tai nutturalla. Auki ainoastaan ollessani kotona.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­­­N­­y­­­m­­f­o­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#176839503

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Kokeilepa kysellä kampaamoista, jotkut on tehneet hiusten suoristuksia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      179
      1406
    2. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      85
      1273
    3. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      102
      1023
    4. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      48
      849
    5. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      40
      743
    6. Haluatko, että kierrän sinut kauempaa

      Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.
      Ikävä
      83
      626
    7. Leski ja Volvomies

      Mitä se Volvomies kulkee sen nuoren lesken luona.. joko leski surunsa surrut ja uusi jo katottu..
      Kuhmo
      7
      586
    8. Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni

      mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä
      Ikävä
      30
      556
    9. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      44
      522
    10. Mikä on vahvuutesi palstalla?

      Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr
      Sinkut
      111
      520
    Aihe