MITEN SAADA HIUKSET PYSYMÄÄN SUORINA?

Anonyymi-ap

moi! Elikkä siis mulla on luonnonkiharat hiukset (ihan sairaan paksut eikä todellakaa mitkään hienot)
Suoristelen niitä ja ne ei vaan osaa pysyä suorana varsinkin syksyisin jos hiukset on auki niin heti aivan kauhee pehko tai sitte vesisateen jälkee iha näytän iha rölliltä, jos hiukset on auki. JOTEN olisiko teillä joilla on luonnonkiharat hiukset tai joillain muilla niin vinkkejä että miten saatte tai olette saaneet ne pysymään suorina? Oon testannu kerran semmosta hiuslakka juttua, mutta se vaan pahens tilannetta ja teki tukasta oudon tuntuisen. Joten olisiko jotain millä niitä voisi pitää suorana. Joudun aina käyttää huppua ja laittaa hiukset huppuun, tosi moni sanoo et se näyttää tyhmält JOTEN PLIIIIIS JOTAIN VINKKEJÄ!!! EI SIT MITÄÄ SELLASIA ETTÄ ”älä suorista niitä” ei semmosia jooko.

3

470

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Luonnonkihara on luonnonkihara, etkä niitä saa pysymään suorina. Voit suoristella niitä vaikka suoristajalla, mutta jos on voimakas kihara, se kihartuu jonkun ajan päästä taas. Se tavallaan etsii sen oman muotonsa.
      Kostea ilma, ja vesisateessa kastuminen tekee siitä vielä säkkyrämpää.
      Ikävä tosiasia. Sen kanssa on vain elettävä, ja näytettävä epäsiistiltä.
      Itse aikanaan leikkautin tukan aivan lyhyeksi, mutta sitäkin piti säännöllisesti kerran kuukaudessa käydä leikkauttamassa, koska heti vähänkin pituutta saatuaan sieltä alkoi pukata niitä kiharoita, ja joka kihara eri suuntaan tietysti.
      Nyt olen luovuttanut, kasvakoon, ja näyttäköön kamalalta. Pidän hiuksia kiinni jatkuvasti, joko ponnarilla, letillä, tai nutturalla. Auki ainoastaan ollessani kotona.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        🍑 ­­­N­­y­­­m­­f­o­m­­­a­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#176839503

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Kokeilepa kysellä kampaamoista, jotkut on tehneet hiusten suoristuksia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      82
      4627
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3837
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      176
      3627
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      64
      2070
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      78
      1268
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      129
      1132
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      144
      1069
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      49
      979
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      26
      891
    Aihe