Myykää metsäteollisuus

USA:n ja EU:n kilpailuviranomaiset tutkivat suurennuslasilla Metsäteollisuus ry:n
junaileman kahden viikon työsulun.
Julkisuudessa ovat vielä kehuskelleet
työsulun vaikutusta paperin hintoihin.
Seuraamukset voivat olla erittäin kovia!
2150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

10% liikevaihdosta, ja kenen vuoro ilmiantaa?
Storaenson vai Mrealin tällä kertaa!!!

Äänestä

olla suomalainen metsäteollisuuspamppu,kun pääsee sinne tuomioistuimiin vastailemaan tekosistaan.Näkeehän sen sokeakin,mikä tässä on tarkoituksena.Hinnat ylös ja samalla vähän palkkoja alas.Muuten ei saada optioita maksuun.Menee pakkaselle.
Niillä on ollut niin kiire sen homman kanssa,ettei ole kerinneet katsoa mediasta miten asiat on.Sakkoja tulee ja kassa tyhjenee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


osakkeenne kirjoitti:

USA:n ja EU:n kilpailuviranomaiset tutkivat suurennuslasilla Metsäteollisuus ry:n
junaileman kahden viikon työsulun.
Julkisuudessa ovat vielä kehuskelleet
työsulun vaikutusta paperin hintoihin.
Seuraamukset voivat olla erittäin kovia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu