Syöttekö valko- ja sinihomejuustojen päällä olevan valkoisen kerroksen? Sitä on ainakin vaikea poistaa niin pehmeistä juustoista.
Ja onko ne mielestänne hyviä?
Juuston päällä valkoinen kerros?
14
311
Vastaukset
- Anonyymi
En osta sellaisia juustoja
- Anonyymi
Aikoinaan eräs vanhempi työkaveri osti kaupasta kallista "erikoista" juustoa. Kotona avasi paketin ja säikähti.
Täysillä meni takaisin kauppaan huutamaan myyjälle, että tämähän on homeessa, miksi te myytte homehtuneita juustoja?
Myyjä reppana yritti selittää, että tuollainen sen kuuluu ollakin. Ei auttanut. Loppujen lopuksi palautti rahat ja varmaankin itse söi sen avatun juuston.
Lisäksi entinen työkaveri suuttui niin paljon, että vaihtoi käymisensä eri kauppaan, vaikka matka piteni monta kilometriä. 🤣
>simiti<- Anonyymi
Niin minuakin suututtaa kohta...
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin minuakin suututtaa kohta...
Ihmeliejua ja pinta homeessa tai joku kerros päällä.
Ei kannata liikaa kytätä mitä syö.... alla se valkoinen voi olla voita..
Mitä väliä?
Kokeile. 😁- Anonyymi
Jos ymmärsin oikein mitä tarkoitat, niin syön. Vahakuoret poistetaan jos sellainen on, mutta en muista pehmeissä juustoissa nähneeni.
xLiner - Anonyymi
Pitäisi tietää merkki mitä juustoa aloittaja tarkoittaa. Syön Valion kolmion muotoista sinihomejuustoa, eikä siinä mitään valkoista kerrosta ole.
- Anonyymi
Siis tuollainen valkoinen kerros. Eikö kukaan ole syönyt näitä?
https://images.app.goo.gl/3Zby4F3mbsVKTLzTA- Anonyymi
Syö pois.
xLiner - Anonyymi
Lisään valkohomejuuston kauppalistaan 😋
xLiner
- Anonyymi
Näyttäisi olevan kuvia Brie sekä Camembert juustoista; täyttä herkkua kaikki syötävää osaa. Castellon greamy brie; uunijuustona ja tuoretta leipää!
Käy pikkunälkään tai vaikka alkupaloina,... herkutellen uuteen vuoteen!
trollikka Kyllä hyvää on. Ennen valkoisen kerroksen syöntiä kannattaa varmistua että valkoinen kerros todellakin on valkohomejuustoa tai punahomejuustoa mutta ei esim. sissijuustoa.
Totta kai syön, jos saan, mutta yleensä tyydyn halvempiin juustolaatuihin. 🌹👀
- Anonyymi
Syön toki. Camembertiä on mennyt melkein kokonainen pyörylä taas tänäkin jouluna. Joulu on juustojen aikaa tässä talossa!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2162886Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1702539Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061182Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1321072Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831035- 681028
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait274978Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka323946Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20919Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22778