Ja vuosi vaihtuu. Mitkäs on palstalaisten uuden vuoden suunnitelmat?
Jaahas se on viikonloppu
16
75
Vastaukset
Muksulla ystäväjuhlat, meillä koti sipsilimu linjan uusi vuosi. Ei mullistuksia. Muutama paukku jotain rätiseviä. Ei mitään jysäyksiä, ettei elukat järkyty naapurustossa eikä omassakaan huushollissa. 🐹❤️🥰
- Anonyymi
Just hain Kartanonakkeja, peruna- ja sienisalaattia. Aika uuden deitin kylkeen kyhnäämään, kunhan on ulkona vähän kierrelty. Tv:tä ja sellaista tavallista.
- Anonyymi
Aion perinteistä poiketen ottaa alkomahoolia.🥂🎆🤮hyvää uutta vuotta 2023
- Anonyymi
Raittiiden suunnitelmat on viettää uutta vuotta yksin. Viinamiehet juo viinaa nais seurassa ja harrastavat seksiä.
T: viinamies Viikonlopulle Brothers in arms cover, akustinen.
https://youtu.be/w-OfUq5HXX8- Anonyymi
Töitä töitä töitä
Ei voi juhlia kun pitää olla töissä.
- Anonyymi
Kotona.
Mies lähtee varmaan juhlimaan.
Pian exä.- Anonyymi
:D :D
- Anonyymi
Möllötän kotona kun ei ole nyt rahaa kuin ruokaan ja vuokraan. Liian vähän tunteja ja liian huono palkka. Ei ole löytynyt kirppareilta sopivia kenkiä niin loskasäässä en halua kävellä kun on villasukat märkänä samantien joten viitsi rakettejakaan mennä katselemaan, ikkunasta saatan vilkaista millaisia pommeja tänä vuonna naapurustosta nousee taivaalle.
Pelailen epäilemättä rimworldia, world of tanksia ja bannerlordia - teen ruuaksi ison kasan kermapottuja ja pakastimessa on ok vaihtoehtoja lihaksi, salaatit on jääkaapissa. Ystäviä ja tuttavia joita moikata ei ole enää joten sosiaalisuudesta ei tarvi murehtia. Maanantaina sitten töihin, koitan vittuilla pomolle maksimaalisesti jos se vaikka irtisanoisi minut vihdoinkin sekä tietenkin alisuoriudun tarkoituksella kaikista hommistani, en siksi että en osaisi vaan siksi että teen yksinkertaisesti palkkiotani vastaavan työsuorituksen.
Ihan turhaa tämä elämä on (sanottuna turhautuneella mutta ei-itsetuhoisella äänellä) - Anonyymi
Palstalaisista en tiedä, mutta minä aion olla melko normaalisti. Kahvitauko 4 kertaa päivässä. Ja kävelylenkki silloin tällöin, ellei laiskuus yllätä.
t. Jari - Anonyymi
Koska en juo viinaa niin minulla ei ole kavereita joiden kanssa voisi juhlia koska kukaan ei juhli selvinpäin uutta vuotta niin vietän sitten sitä yksin kotona.
- Anonyymi
Itsensä kilpailukykyiseen kuntoon saanti, sinkkumarkkinoita varten siis. Kostokropan hommaus soffalla makoilemalla ja olutta lipittämällä on keskeisessä osassa tässä yrityksessä.
- Anonyymi
Suihkussa aion käydä ja vaihtaa puhtaat kalsarit. Ihan tässäkin kuussa! Sitten syön yhden aterian mikrossa tehtyä vehnänlesepuuroa diabetespillerin kanssa. Toisella kerralla pakastimesta sulamaan otettua punalaputettua savukirjolohta joko mikrossa kärvennetyn perunan, sipulin ja ruokaöljyn tai vain punalaputetun leipä- plus juustosiivun kanssa. Diabetespillerin kanssa. Juomana litra kahvia ja toinen vettä.
Ja heti toinen samanlainen kuukauden päästä kun täytän 80 v! Jos nimittäin täytän... - Anonyymi
Juhlitaan ja juodaan viinaa porukalla nais seurassa.
T: viinamies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.2024770Avopuoliso, mies-/naisystävä vai mikä?
Kävin eilen irl keskustelun, joka jätti minut pohtimaan seuraavaa ... millä nimityksellä kutsua henkilöä, jonka kanssa o2103531Huvittava ilmiö: Vasemmistolaiset uskoo sokeasti SDP:n parantavan heidän
elämäänsä, jos demarit johtaa seuraavaa hallitusta (Kyse on siis palstan vasemmistolaisista) Totuus on toinen, nimittäi1212962Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel1562942Riikka ohoi! Saksa alensi bensaveroa, missä euron bensa?
Perussuomalaisten yksi vaalilupauksista oli euron bensiini suomalaisille autoilijoille. Ei ole näkynyt. Jopa vasemmis452868Tulipalo rivitalossa, tuhoutuu täysin
Kainuun pelastuslaitos sai hieman puolenyön jälkeen maanantaina ilmoituksen rivitalon huoneistossa syttyneestä tulipalos532346Miksi Kuhmolaiset on niin nyrpeä ilmeisiä?
Miksi suurin osa (ei onneksi kaikki) on niin typääntyneen näkösiä elämäänsä? Tuijotetaan toisia pahansuopaisesti ja kat132337Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien742223En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa132045Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu562039