Jaahas se on viikonloppu

Anonyymi-ap

Ja vuosi vaihtuu. Mitkäs on palstalaisten uuden vuoden suunnitelmat?

16

74

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Muksulla ystäväjuhlat, meillä koti sipsilimu linjan uusi vuosi. Ei mullistuksia. Muutama paukku jotain rätiseviä. Ei mitään jysäyksiä, ettei elukat järkyty naapurustossa eikä omassakaan huushollissa. 🐹❤️🥰

    • Anonyymi

      Just hain Kartanonakkeja, peruna- ja sienisalaattia. Aika uuden deitin kylkeen kyhnäämään, kunhan on ulkona vähän kierrelty. Tv:tä ja sellaista tavallista.

    • Anonyymi

      Aion perinteistä poiketen ottaa alkomahoolia.🥂🎆🤮hyvää uutta vuotta 2023

    • Anonyymi

      Raittiiden suunnitelmat on viettää uutta vuotta yksin. Viinamiehet juo viinaa nais seurassa ja harrastavat seksiä.

      T: viinamies

    • Anonyymi

      Töitä töitä töitä

    • Ei voi juhlia kun pitää olla töissä.

    • Anonyymi

      Kotona.
      Mies lähtee varmaan juhlimaan.
      Pian exä.

      • Anonyymi

        :D :D


    • Anonyymi

      Möllötän kotona kun ei ole nyt rahaa kuin ruokaan ja vuokraan. Liian vähän tunteja ja liian huono palkka. Ei ole löytynyt kirppareilta sopivia kenkiä niin loskasäässä en halua kävellä kun on villasukat märkänä samantien joten viitsi rakettejakaan mennä katselemaan, ikkunasta saatan vilkaista millaisia pommeja tänä vuonna naapurustosta nousee taivaalle.

      Pelailen epäilemättä rimworldia, world of tanksia ja bannerlordia - teen ruuaksi ison kasan kermapottuja ja pakastimessa on ok vaihtoehtoja lihaksi, salaatit on jääkaapissa. Ystäviä ja tuttavia joita moikata ei ole enää joten sosiaalisuudesta ei tarvi murehtia. Maanantaina sitten töihin, koitan vittuilla pomolle maksimaalisesti jos se vaikka irtisanoisi minut vihdoinkin sekä tietenkin alisuoriudun tarkoituksella kaikista hommistani, en siksi että en osaisi vaan siksi että teen yksinkertaisesti palkkiotani vastaavan työsuorituksen.

      Ihan turhaa tämä elämä on (sanottuna turhautuneella mutta ei-itsetuhoisella äänellä)

    • Anonyymi

      Palstalaisista en tiedä, mutta minä aion olla melko normaalisti. Kahvitauko 4 kertaa päivässä. Ja kävelylenkki silloin tällöin, ellei laiskuus yllätä.
      t. Jari

    • Anonyymi

      Koska en juo viinaa niin minulla ei ole kavereita joiden kanssa voisi juhlia koska kukaan ei juhli selvinpäin uutta vuotta niin vietän sitten sitä yksin kotona.

    • Anonyymi

      Itsensä kilpailukykyiseen kuntoon saanti, sinkkumarkkinoita varten siis. Kostokropan hommaus soffalla makoilemalla ja olutta lipittämällä on keskeisessä osassa tässä yrityksessä.

    • Anonyymi

      Suihkussa aion käydä ja vaihtaa puhtaat kalsarit. Ihan tässäkin kuussa! Sitten syön yhden aterian mikrossa tehtyä vehnänlesepuuroa diabetespillerin kanssa. Toisella kerralla pakastimesta sulamaan otettua punalaputettua savukirjolohta joko mikrossa kärvennetyn perunan, sipulin ja ruokaöljyn tai vain punalaputetun leipä- plus juustosiivun kanssa. Diabetespillerin kanssa. Juomana litra kahvia ja toinen vettä.
      Ja heti toinen samanlainen kuukauden päästä kun täytän 80 v! Jos nimittäin täytän...

    • Anonyymi

      Juhlitaan ja juodaan viinaa porukalla nais seurassa.

      T: viinamies

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2936
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1776
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      131
      1153
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      75
      842
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      745
    Aihe