Ja vuosi vaihtuu. Mitkäs on palstalaisten uuden vuoden suunnitelmat?
Jaahas se on viikonloppu
16
79
Vastaukset
Muksulla ystäväjuhlat, meillä koti sipsilimu linjan uusi vuosi. Ei mullistuksia. Muutama paukku jotain rätiseviä. Ei mitään jysäyksiä, ettei elukat järkyty naapurustossa eikä omassakaan huushollissa. 🐹❤️🥰
- Anonyymi
Just hain Kartanonakkeja, peruna- ja sienisalaattia. Aika uuden deitin kylkeen kyhnäämään, kunhan on ulkona vähän kierrelty. Tv:tä ja sellaista tavallista.
- Anonyymi
Aion perinteistä poiketen ottaa alkomahoolia.🥂🎆🤮hyvää uutta vuotta 2023
- Anonyymi
Raittiiden suunnitelmat on viettää uutta vuotta yksin. Viinamiehet juo viinaa nais seurassa ja harrastavat seksiä.
T: viinamies Viikonlopulle Brothers in arms cover, akustinen.
https://youtu.be/w-OfUq5HXX8- Anonyymi
Töitä töitä töitä
Ei voi juhlia kun pitää olla töissä.
- Anonyymi
Kotona.
Mies lähtee varmaan juhlimaan.
Pian exä.- Anonyymi
:D :D
- Anonyymi
Möllötän kotona kun ei ole nyt rahaa kuin ruokaan ja vuokraan. Liian vähän tunteja ja liian huono palkka. Ei ole löytynyt kirppareilta sopivia kenkiä niin loskasäässä en halua kävellä kun on villasukat märkänä samantien joten viitsi rakettejakaan mennä katselemaan, ikkunasta saatan vilkaista millaisia pommeja tänä vuonna naapurustosta nousee taivaalle.
Pelailen epäilemättä rimworldia, world of tanksia ja bannerlordia - teen ruuaksi ison kasan kermapottuja ja pakastimessa on ok vaihtoehtoja lihaksi, salaatit on jääkaapissa. Ystäviä ja tuttavia joita moikata ei ole enää joten sosiaalisuudesta ei tarvi murehtia. Maanantaina sitten töihin, koitan vittuilla pomolle maksimaalisesti jos se vaikka irtisanoisi minut vihdoinkin sekä tietenkin alisuoriudun tarkoituksella kaikista hommistani, en siksi että en osaisi vaan siksi että teen yksinkertaisesti palkkiotani vastaavan työsuorituksen.
Ihan turhaa tämä elämä on (sanottuna turhautuneella mutta ei-itsetuhoisella äänellä) - Anonyymi
Palstalaisista en tiedä, mutta minä aion olla melko normaalisti. Kahvitauko 4 kertaa päivässä. Ja kävelylenkki silloin tällöin, ellei laiskuus yllätä.
t. Jari - Anonyymi
Koska en juo viinaa niin minulla ei ole kavereita joiden kanssa voisi juhlia koska kukaan ei juhli selvinpäin uutta vuotta niin vietän sitten sitä yksin kotona.
- Anonyymi
Itsensä kilpailukykyiseen kuntoon saanti, sinkkumarkkinoita varten siis. Kostokropan hommaus soffalla makoilemalla ja olutta lipittämällä on keskeisessä osassa tässä yrityksessä.
- Anonyymi
Suihkussa aion käydä ja vaihtaa puhtaat kalsarit. Ihan tässäkin kuussa! Sitten syön yhden aterian mikrossa tehtyä vehnänlesepuuroa diabetespillerin kanssa. Toisella kerralla pakastimesta sulamaan otettua punalaputettua savukirjolohta joko mikrossa kärvennetyn perunan, sipulin ja ruokaöljyn tai vain punalaputetun leipä- plus juustosiivun kanssa. Diabetespillerin kanssa. Juomana litra kahvia ja toinen vettä.
Ja heti toinen samanlainen kuukauden päästä kun täytän 80 v! Jos nimittäin täytän... - Anonyymi
Juhlitaan ja juodaan viinaa porukalla nais seurassa.
T: viinamies
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1462479Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot96994- 64871
- 60733
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18667Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637