Sie tekopyhä muija, veit kesällä ruusuja haudoille joita muut hallitsee. Miksi? Siksikö että oli kuoppajsiset tulossa suvussa? Älä vie koskaan enää mitään kun et voi edes pyhäinpäivänä kynttilää koskaan sytyttää saati muuta kukkaa vuosikymmeniin ole laittanu. Tämä tämmönen loppukoon. Onko selvä? Kiillottuko kruunu pääsi päällä hyvin?
Miksi veit omaisteni haudalle ruusuja?
8
2088
Vastaukset
- Anonyymi
Tekopyhät ihmiset on niin muka hyviä..haluavat näyttää muille ns."parastaan"... totuus on yleensä jotain aivan muuta.
- Anonyymi
Sinun mukaasi ei saa käydä jumalanpalveluksissakaan, kun on tekopyhää. Nytkö omistat haudatkin? Ymmärtääkseni hautausmaa on julkinen tila ja kukkia ja kynttilöitä haudoille voi kyllä viedä. Sairasta mustasukkaisuutta, kun vainajaakin pitää vielä vahtia.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sinun mukaasi ei saa käydä jumalanpalveluksissakaan, kun on tekopyhää. Nytkö omistat haudatkin? Ymmärtääkseni hautausmaa on julkinen tila ja kukkia ja kynttilöitä haudoille voi kyllä viedä. Sairasta mustasukkaisuutta, kun vainajaakin pitää vielä vahtia.
Puhu sitten kun tiedät miten asiat on.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17698058q
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Kannattaa kirjoittaa nimellä että se joku tajuaa.
- Anonyymi
Hui! Ompa kamalaa!
Joku vieny jonku haudalle kukkia!- Anonyymi
Niin on silloin kun se tehdään muiden ihmisten, ei vainajien vuoksi. Semmonen tekopyhyys loppukoon.
- Anonyymi
Hyvähän se on että joku vie ruusuja
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061