Miksi painatte liikennevalojen nappia jos

Anonyymi-ap

Vastapuolella sitä on painettu jo ja valo palaa sen merkiksi. Tämä ärsyttää

8

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ärsyttävää todella ärsyttävää. Mä en ylitä tietä jos nää ton et kerran on jo painettu niin vielä vaan painetaan. Satna

      • Anonyymi

        Keskaria aina näytän ja etsin toisen suojatien missä ei paineta nappia moneen kertaan


    • Et varmaan tiennyt, että niissä nappuloissa on sormenjälkitunnistus. Ja esimerkiksi Helsingissä noiden nappuloiden ahkeralla painelemisella voi saada merkittävätkin tuloverohuojennukset. Siksi niitä kannattaa runtata valoissa aina.

      • Anonyymi

        Täälläpäin liikkuu huhu että sillä runttaamisella saisi plussapisteitä ja tietystä määrästä pisteitä saa K-kaupoista ämpärin täynnä nauriita ja puolalaista kurkkua, se kyllä selittäisi innon


      • Anonyymi kirjoitti:

        Täälläpäin liikkuu huhu että sillä runttaamisella saisi plussapisteitä ja tietystä määrästä pisteitä saa K-kaupoista ämpärin täynnä nauriita ja puolalaista kurkkua, se kyllä selittäisi innon

        Se on varmaan eri puolilla Suomea sidottu erilaisiin etuihin. Helsingissä sillä saa Helsingin asukas tuloverohuojennuksia.


    • Anonyymi

      Koska niin kuuluu tehdä, tekoäly prosessori silloin tilannetta eri tavalla, kun tiedostaa, että suojatien äärellä on ruuhkaa enemmän kuin vain yksi painelija?

      • Anonyymi

        Ja kun monta kertaa painaa sitä painiketta, jossa on älyä, prosessoi se silloin, että suojatien äärellä on joku kiireinen ihminen, jolloin näyttää vihreetä valoa nopeammin?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      55
      8719
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      302
      6570
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      99
      5897
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3790
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      28
      3193
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      62
      3109
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      151
      1843
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1746
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1438
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1186
    Aihe