Tuossa aiempana oli puhe Kekkosesta. Entäpä Niinistö, onko hän ottanut joskus juoksuaskeleita ?
Niinistö juoksijana
Anonyymi-ap
21244
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Joskus radiossa kerrottiin, että olisi sekä juossut että hiihtänyt Espooaikoinaan Oittaalla säännöllisesti. Toiminut myös ilmeisesti takapiruna, jotta kartanon kiinteistöt ja lähimaat valui kunnalle.
Nythän Espoo sitten kiittää ja myy osan Microsoftille tai jollekkin sen bulvaanille. Alueelle tulee helvetinkonelaitos.
Eikös sinne tule Fortumin lämpölaitos ja joku tietokonekeskus, siitä ainakin Nuuksion aateliset valittivat kilvan Espoon kaupungille.
Microsoft rakentaa Espoon Oittaalle kiistellyn datakeskusalueen, joka noussee Suomen suurimmaksi tietotekniikka-alan investoinniksi. Työpaikkoja tuo ei tuo.
Arvio on, että tämä on Suomen kaikkien aikojen suurin itc-alan kertainvestointi.
Fortum rakentaa pilvipalvelualueelle hukkalämmön kierrätyksen kaukolämpöverkkoon.
Vuosikausia valmisteltua hanketta on kritisoitu ympäristösyistä ja siitä, että sähkön kulutus alueella kasvaa. Matalajärven lintukosteikko on vaarassa tuhoutua.
Niinistö oli tuttu näky rullaluistelumaratoneissa 2000-luvun alkupuolella.
Muistan nähneeni niinistön savonlinnassa 2005 rullaluistin maratonilla sijoittui aika korkealle ikäsarjassaan.
Taisi ollessaan Palloliiton puheenjohtajana kannustaa suomalaisia liikkumaan "kiipeilkööt vaikka puissa, jos muu ei huvita"
Pelaili pipolätkää aikoinaan ja kypärä päässä jopa Putinin kanssa.
Taitaa olla edelleen Putinin kavereita.
Tiuhaan tahtiin juoksi Amerikassa asioilla...
Pellon Seolla nauroivat, että sen minkä Paasikivi ja Kekkonen loivat sekä Koivisto sai ylläpidettyä, sen Niinistö romutti kertalaakista. Vain kielen osaaja voi tuntea venäläisen syvimmän ja perimmäisen tarkoituksen. SEOn Parlamentin jäsenet eivät puhu venättä, joten, vetäkää johtopäätökset itse. Pellosta pääsee jokeen juoksemalla Ruotsiin, virta vie loppumatkasta.
Pellolaiset joppaa snuussiä ja Systeemin halpoja kiljuja.
Miksi jopata, kun Pajalasta noita saa ja halapaa kiisseliä tankkiin ?
Siinä on Systeemit heti rajalla.
Rullaluistellut ja pelannut kiekkoa.
Ei tarvi hölkätä
Hölkkä turvallisinta tuon ikäiselle.
Kremlissä ja Natossa nauravat skandien hölmöilylle.
ps jos ette ole vielä huomanneet, niin Suomella ei ole rantaviivaa Pohjoisella Atlantilla, jonka puolustusliitto otan on.
Ootsen trutna harasoo, TSn mukaa Salevauva ärähtänyt.
"ps jos ette ole vielä huomanneet, niin Suomella ei ole rantaviivaa Pohjoisella Atlantilla, jonka puolustusliitto otan on."
Etkä vielä ole huomannut, että Natossa on 17 jäsentä, joilla ei ole rantaviivaa pohjoisella Atlantilla, jonka puolustusliitto otan on.
Poliittinen poliisi OGPU, Venäjän neuvostotasavallan sisäasiankansankomissariaatti NKVD ja puolueen nuorisojärjestö Komsomol arvostavat Salen juoksutaitoja.
Kuinka voittaa sota osallistumatta siihen ?
Toimimalla Ruotsin malliin (vertaa tapahtumat 1 ja 2 maailmansota, sekä 3s tulossa oleva, Ruotsi jää Naton ulkopuolelle ja myy aseet sekä Naattolle että ryskille)
Niinistö näyttää kiovassa sannalle kaapin paikan.
Kuka johtaa ulkoPolitiikkaa suomessa.
sanna sä yrität liikaa. Parempi mennä viinille ilmarin kanssa.
Presidentin kanslia tyrmää ehdotuksen pääministerin turvallisuuspoliittisesta neuvonantajasta: ”Perustunee todennäköisesti erheelliseen olettamukseen”
kekkonen vastaan biden.
kunpi kovempi?