https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000009345218.html
SÄHKÖN viimeaikainen kallistuminen on koskettanut suurta joukkoa kansalaisia, joista monet ovat joutuneet ahtaalle sähkölaskujensa paisumisen takia.
Nyt vireillä on jo pitkään uumoiltu ryhmäkanne, jolla aiotaan saada sähköyhtiöt tilille kohtuuttomista hinnankorotuksista.
Asiaa valmistelee muun muassa rekrytointi- ja lakiasiainpalveluja tarjoava lahtelainen ProPrentium, joka kerää parhaillaan nimiä ja aineistoa kuluttaja-asiamiehelle.
Yrityksen toimitusjohtajan Ari Nurkkalan mukaan alustava kiinnostus on ollut laajaa.
Sähköyhtiöitä vastaan suunnattu kanne on tarkoitus jättää kuluttaja-asiamiehelle
Anonyymi-ap
4
116
Vastaukset
- Anonyymi
Hoxx ! Vähävaraiset TAAS ",Jäävät kaiken ulkopuolelle"???
- 90e Omavastuu ,jos sähkönkulutus vaikka 200e/kk ,,Mutta on tuo jo älytöntä kun omavastuu 90e.
- VOIKO Kelalle laittaa vain SÄHKÖLASKUT ( Joulu.Tammi,helmi ja maaliskuu) ???
- Lyhentääkö esim Vattenfall LASKUSTA JO 90e?Kuluttaja maksaa loput!!??- Anonyymi
hyvää tuppaa rikkaille tulemaan -siksi
- Anonyymi
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/f4a7d537-3fb9-4cc0-855a-0b3074f46ae6
herrat ottaa omansa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 925414
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai774741Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1384699Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3672124- 961778
- 991637
- 2571517
- 3561232
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.581064- 2001031