Jäin YH:ksi ja päätin kokeilla, että löytyisikö vielä uusi parisuhde. Itselleni on tärkeää, että uusi mies tulee toimeen lasteni kanssa ja ehkä osallistuu myös heidän elämäänsä. Pitää siis olla ns lapsirakas. No tällainen löytyi.
Ollaan siinä vaiheessa, että hän ei ole tavannut lapsia. Haluan ensin nähdä onko meidän välillä mitään. Kuitenkin olisi parisuhteesta kyse. Itse en ole kovinkaan vaativa miehen suhteen: työssäkäyvä, raitis, tupakoimaton, kotitöihin osallistuva ja lapsista pitävä.... mieluummin käytännöllinen kuin joku uraohjus. Niin ja sellainen sitten löytyi.
Kriteerit täyttyi. Ulkoisesti ok, ei hottis, mutta ok. Osaa todellakin huolehtia kodista ihan yksinkin. Lapsista kiinnostunut.... todellakin. Nyt mietin, että miksi tämä herra on minusta kiinnostunut, lasten vuoksiko? Kyselee kokoajan lapsista, mitä harrastavat, tekevät, kuinka voivat?!? Haaveilee yhteisistä reissuista joissa lapset tietysti on mukana, ja siitä että voisi käydä lasten kanssa harrastamassa kaikenlaista. Hän on vähän kuin kauan kadoksissa ollut "lastenhoitaja".
Haluan olla varma suhteesta ennenkuin kerron hänestä lapsille ja he tapaavat, mutta mies oikeasti haluaa perheen. Hän on ollut yksinhuoltaja (lapset jo isoja), joten osaa kyllä toimia lasten kanssa, mutta nyt mietin, että miten hyvin osaa elää lapsiperheessä, jossa on nainen..... itsenäisiin päätöksiin pystyvä nainen.
Onko kenelläkään kokemusta vastaavasta? Ja mitä minun olisi hyvä selvittää tässä vaiheessa. Haluan siis miehen, joka pysyy tässä perheessä, eikä häivy heti kun vastoinkäymisiä tulee..... tai sitten elän yh:na.
Uusi mies lapsiperheeseen
Anonyymi-ap
1
148
Vastaukset
- Anonyymi
Kauanko olet tuntenut hänet.
Usia mahdollisia vanhempiehdokkaita ei tarvitse näyttää lapsille. Tutustu miheen ajan kanssa kunnolla, aikuinen ihminen ymmärtää huolellisuutesi. Sen ei pitäisi tuottaa ongelmia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1817188Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1223248Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1111924"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?481818- 191789
Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am681720Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p601667Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.31655Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161541- 691353