Niin noi patrik ja tauno aina työskentele yhdessä ne on sopinnet yhdessä ne työvuoro listat niin että ne saa työskenellä yhdessä ei kai työntekijöiden pitä tuollaisia asiotta itse sada pättä että koska ne tule työhin ja kenen kanssa ne teke työittä kun se anta mahdollisuuden väärin käytöksin eli kyllä se pitä olla niin että pomo käske koska ja kenen kanssa tulet työhin ja sinä noudatat käskyt minä sanon tästä pomolle ja kirjoittan tästä nettin.
Ö
Ei ainakain minä ole ikinä tuollaisia asoittta sannut pättä kun olen ollut työssä että koska tulen työhin ja kenen kanssa teen työittä vaan pomo käske että koska tulen työhin ja kenen kanssa teen työyittä.
Eikö pomo määrä työajat ja työkaverit.
3
272
Vastaukset
- Anonyymi
Pitä sanoa pomolle että Patrik ja Tauno ei saa ikinä laitta saman työvuoron ja jos ne ei huodatta palautetta niin teke sittä Jakobin Tupa rikos ilmoitus että ne ei noudatta lakia.
Niin kun ne yhdessä kiusa muitta asukaitta. - Anonyymi
Minä haluan että tällä on kaikkilla hyvä olla ja ketän ei kiusata ja sekin että ne kiusa yhtä asukkasta on rittävä peruste sille että nittä ei saa laitta saman työvuoron.
- Anonyymi
jospa pomo on ymmärtänyt että firman kannalta paras tulos tulee kun laitetaan sellaiset ihmiset työpareiksi joiden kemiat pelaa yhteen. Patrik ja Tauno yhdessä on tehokas työpari. Ei sellaisia kannata työpareiksi laittaa jotka kinastelevat keskenänsä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit585503Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4334779Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483919KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1913479Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142586Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222345Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182308Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1542101- 1282059
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241529