Pärjääkö "suomi"

Tyhmä kysyä edes tuollaista!

Ei mitään järkeä ole norjalaisen mennä edustamaan suomea.

Suomi ei ole ikinä pärjännyt viisuissa,
eikä tule pärjäämäänkään. Ei ne ulkomaalaiset tajua suomalaisen musiikin päälle.
Ihan sama vaikka ei suomea enää otettais ollenkaan viisuihin, kun eivät takuulla siellä pärjää!

Enkä muuten edes meinaa katsoa koko esitystä!
5425
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

..joo, oikeessa ootte kaikki. Pärjääminen on ihan suhteellista. Suomi puolustaa asemiaan yhtä voimakkaasti kun talvisodassa, joka melkein voitettiin. Ei ihan, mutta olihan vastustaja aivan ylivoimainen... Näin on nytkin, mutta ne asemat jotka on saavutettu pystytään kyllä pitämään.

Äänestä
  • Mielestäni se kertoo jotain hyvää Suomesta että Suomi loistaa kansainvälisesti esim. heavy metallissa ja oopperassa/klassisessa musiikissa muttei pärjää Euroviisujen kaltaisessa hömpässä. Emme osaa tehdä huuhaata, heh...

    Äänestä

ei pidä olla noin negatiivisellä asenteella.HYI
hyi!Suomi pärjää kyllä tälläkertaa se on varmaa.Ihan turhaa olla aina tappiomielialan vallassa.Ihanaa euroviisujen odotusta teillekkin kaikille valittajille.HEIPPA VAAN!

Äänestä

Ai mitä järkeä njorjalaisen mennä edustamaan suomea? Syy tohon on aika yksinkertainen.
Minä itse ainakin olen sitä mieltä että tänä vuonna suomi saa parhaan sijoituksensa ikinä. Onhan Geir sentään tunnettu laulaja.
Ei sitä joka vuosi pääse kisaamaan, saati että saisi TOTO:n entisen jäsenen edustamaan suomea!
suomi ottaa tänä vuonna parhaan sijoituksensa näissä kisoissa! eiköhän kaikki kannusteta Geir jatkoon ja sitä kautta vaikka 3 parhaan joukkoon. Geir rulez!!!

Äänestä
  • Putosi jatkosta, kyllä mä tuon arvasin. Mä nyt oon tätä mieltä. Sen takii ne ei suomalaisedustajaa ota kun eivät pärjää, vaikka nyt norjalainen edusti, niin ei sen paremmin pärjänny. Tätä mieltä mä oon.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Angel-82 kirjoitti:

Tyhmä kysyä edes tuollaista!

Ei mitään järkeä ole norjalaisen mennä edustamaan suomea.

Suomi ei ole ikinä pärjännyt viisuissa,
eikä tule pärjäämäänkään. Ei ne ulkomaalaiset tajua suomalaisen musiikin päälle.
Ihan sama vaikka ei suomea enää otettais ollenkaan viisuihin, kun eivät takuulla siellä pärjää!

Enkä muuten edes meinaa katsoa koko esitystä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu