Laihdun suklaankorvikkeella ja rasvaiselle jälkiruualla

Laihtumiseen riittää laadukas ravinto jossa on rasvaa ja kuitua joka tekee olon kylläiseksi.
Jos te on syötte paljon ruokaa joka ei tee oloa kylläiseksi ette voi laihtua ettekä pitää sillä edes yllä samaa painoa.
Ravinnon laatu on se millä laihtuu.
1131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kannattaa muistaa myös se että kaikki ruoka jonka kotiin ostatte tulee syötyä, eli tarkkuutta siihen mitä ruokaa ostatte.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Laihtumiseen riittää laadukas ravinto jossa on rasvaa ja kuitua joka tekee olon kylläiseksi.
Jos te on syötte paljon ruokaa joka ei tee oloa kylläiseksi ette voi laihtua ettekä pitää sillä edes yllä samaa painoa.
Ravinnon laatu on se millä laihtuu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu