Pitää tää asia saada johonkin purkaa.
Puoliso petti (vuoden sivusuhde) ja nyt oma äitini on puolison puolella asiassa. Mielestään minun tulisi ajatella, että miltä puolisosta tuntuu ja esim. minulla ikäänkuin velvollisuus nukkua edelleen puolison vieressä kotonamme.
(Ehdotin siis sinne äitini luo yöksi pääsyä tässä tilanteessa, kun asia selvisi).
Nyt tuntuu vielä enemmän petetyltä ja yksinäiseltä tän asian kanssa pärjäämisessä.
Miten tällaisessa tilanteessa voi edes pärjätä!?
Puoliso petti (vuoden sivusuhde) ja nyt oma äitini on puolison puolella asiassa. Mielestään minun tulisi ajatella, että miltä puolisosta tuntuu ja esim. minulla ikäänkuin velvollisuus nukkua edelleen puolison vieressä kotonamme.
(Ehdotin siis sinne äitini luo yöksi pääsyä tässä tilanteessa, kun asia selvisi).
Nyt tuntuu vielä enemmän petetyltä ja yksinäiseltä tän asian kanssa pärjäämisessä.
Miten tällaisessa tilanteessa voi edes pärjätä!?
Vastaukset 9
Vanhimmat
Outo äiti.
Huoraamine ja valitun kumppanin noin primitiivisellä tavalla pettäminen on sikamaista loassa elämistä.
Tuon tason ihminen kuuluu kaatopaikalle ja lokaan, ei sinun kanssa jatkamaan yhteistä elämää, enää hetkeäkään.
Vaihda kotisi oviin lukot, ja nainen huorakumppaninsa luo jatkamaan minkä on jo aloittanut.
Sinulle tiedoksi: rehellisiä naisia ON olemassa. Kestää ehkä kauemmin loytää heidät, mutta on sen vaivan arvoista!!!
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
😋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17730555p
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Huh... Onpa tilanne. Olisikohan niin, että anoppikin on kokenut pettämisen ja yrittää tuolla tavalla kertoa kuinka itse sai suhteen säilymään ja elpymäänkin?
No niin.
Tässä näkyy hyvin sukupolvien ero. Jos on 50-60 luvulla syntynyt nainen, on ihan ok että mies käy vieraissa, määrää raha-asiat, pettää, juopottelee ja hakkaa. Tähän maailmaan on opittu, ja sen takia se omakin elämä on sitten mitä on.
Toleranssi paskalle käytökselle (näillä naisilla) on ok, koska 1) itse on kokenut samaa ja nyt on muiden vuoro, 2) on jo niin vanha ettei jaksa välittää (ei edes itsestään) ja 3) ei ole ymmärrystä tai osaamista, mikä nykyään on sallittua ja mikä ei. Ja minkälaista on hyvä elämä.
Hakeudu jonkun oman ikäisen/ystävän seuraan, jossa tilanteesi ymmärretään oikein. Dinosauruksilta saa dinosaurusten tuen ja mielipiteet.
Voimia <3
Ennen realismi iski tällaisessakin tilanteessa. Minne kotiäiti lapsinensa olisi mennyt ja miten tullut toimeen, jos olisi heittänyt miehen ulos? Tämän päivän naisilla on omat ammatit ja työt, miehen kannattaa olla varovainen syrjähypyissään, sillä asiat ovat muuttuneet. Minne mies lähtisi, kun vaimo vaihtaisi lukot oveen?
Kysymys on nyky ajasta. jolloin mm. nainen toteaa ( jos jotain saan, sitä en haluakkaan enää...
Ei mitenkään ettei vai ätiskin ole nainu puolisosi kanssa kun noi häntä puollustaa
Eiköhän tuo liene sinun asia-teet ihan itse päätösesi. Jos pettäminen tuntuu sinusta pahalta- ei siinä pidä äidin mielipidettä ottaa millään tavoin huomioon. Sinun ihan oma elämä! Tzemppiä siihen, ihan oikein!
En ikinä ole kysynyt edellisen polven edustajilta neuvoja ihmissuhteissa. Kasvatus ja asenteet muuttuvat vuosikymmenien myötä. Ero ja uskottomuus olivat tabuja äitiemme ja isoäitiemme elämässä. Nyt ne ovat syy järjestää elämä uuteen uskoon, eikä vanhemmilla ole siihen mitään sanomista.
Avioliitossa ei ole pakko kärvistellä, ja avoliitosta pääsee kassin pakkaamalla.