Sähköautoilijat taas polttomoottiautoilijan

Anonyymi-ap

Kukkarolla. Sähköauton ostajia on kolmea tyyppiä:

1. Täydellinen idiootti, jos ihminen ajattelee sähköautoilun pelastavan ilmaston, ei silloin voi hurrata älynlahjoilla

2. Köyhä, tulot riittävät juuri ja juuri sen halppis-sähköauton rahoitukseen 0-käsirahalla ja maximijämärillä. Ja köyhä pääsee moraaliposeeraamaan, vaikka todellinen syy on ettei rahat riittäneet polttoaineiden ostoon.

3. Täydellinen köyhä idiootti, tässä kolmannessa tyypissä yhdistyvät nuo kaksi edellämainittua.

Tälläiselta ihmiseltä ei voi edes olettaa, että hän osaisi vähimmässäkään määrin ajaa minkäänlaista kulkuneuvoa,edes polkupyörää, saati autoa. Nämä pölvästi kolhivat sähköautojensa alustaa, jossa autojen akusto sijaitsee, ja nyt kun katsastusmääräykset muuttuivat ja kolhu akkukotelossa on hylkyperuste, tulevaisuudessa vakuutusyhtiöt hukkuvat näiden pölvästien itserikkomien sähköautonakkujen kasko (pakollinen rahoitutuissa autoissa) korvaushakemuksiin. Sähköauton akuston vaihto on todella kallis operaatio (kymmeniä tuhansia euroja) Tämä taas aiheuttaa vakuutusmaksujen nousun, joka tietenkin kohdistetaan kaikkiin vakuutuksen ottajiin,myös polttomoottoriajoneuvoihin joita on ylivoimaisesti suurin osa, vaikka nousupaineen aiheuttaa marginaalinen idioottilauma.

3

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On näköjään ensimmäinen moraaliposeeraaja vetänyt herneen nenään, muttei ole osannut jäsennellä ajatuksiaan asiallisesti, joten viesti on poistettu. Tämä taasen osoittaa oikeaksi johtopäätökseni em. ryhmästä: "ei silloin voi hurrata älynlahjoilla".

    • Anonyymi

      Onko kaikissa autoissa sama hinta liikennevakuutuksessa mielestäsi ? Jos vastaus on ei , niin mistä erot mielestäsi johtuvat ? Olisko korvausmäärillä mitään tekemistä vakuutusmaksun suuruuden kanssa ?

    • Anonyymi

      Sähköautoille tulossa onneksi kunnon autoverot eli siihen loppui suosiminen.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1107
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    4. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      47
      993
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      882
    6. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      87
      791
    7. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      789
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      784
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      679
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      46
      673
    Aihe